SteelSeries Arctis 9 Wireless TEST a RECEZE kvalitního a pohodlného bezdrátového headsetu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pondělí, 22 březen 2021
Přejít na obsah
SteelSeries Arctis 9 Wireless TEST a RECEZE kvalitního a pohodlného bezdrátového headsetu
Headset
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Model Arctis 9 Wireless sice není úplně to nejlepší, co tento výrobce v této kategorii momentálně nabízí, ovšem za svoji cenu nabízejí opravdu kvalitní zvuk. A nejen ten. Ale nic menšího neočekáváme, když stojí zhruba 5,5 tisíce korun vč. DPH. za tyhle peníze už tedy nelze tolerovat příliš kompromisů.

Z hlediska konstrukce jsou solidní, elegantní, nepůsobí přeplácaně, a současně jsou na bezdrátový headset se slušnou výdrží a dosahem vlastně překvapivě lehká. Konstrukce zasouvacího mikrofonu také potěší. Ergonomie je velmi solidní, netlačí a sedí dobře a pohodlně. Jen utlumení náušníků je pouze průměrné. Nicméně celkově se mě ergonomie a zpracování líbí a v praxi mohu pochválit pohodlné nošení. Jedinou výtku mám k tomu micro-USB konektoru pro nabíjení. U headsetu za tyhle peníze v téhle době bych rozhodně očekával Type-C konektor.

Sluchátka ´jinak nabízejí solidní čistý a na herní headset vyvážený zvuk s příjemnými nepřepálenými basy a díky šikovné aplikaci není problém si zvuk vyladit dle ekvalizéru, nebo přednastavených profilů k obrazu svému. Aplikace je přehledná a snadno ovladatelná, akorát chybí česká lokalizace, ale na to jsme si zvykli skoro u všech výrobců herních periferií. Zvukově jsou celkově solidní na herní headset, ale Hi-Fi úroveň to úplně není, což možná už v vzhledem k ceně může být pro některé uživatele problém. Ale je nutné dodat, že SteelSeries tenhle model specifikuje a nabízí jako herní bezdrátový headset, nikoliv Hi-Fi sluchátka pro hudební nadšence. Jde tedy o headset pro normální uživatele a především hráče, čemuž odpovídá, design i výbava.

V té zaujme možnost používat obě připojení současně ze dvou zdrojů. Tedy můžete zapnout Bluetooth připojení a poslouchat hudbu z telefonu a současně přes Wi-Fi 2,4GHz vysílač můžete poslouchat zvuk z PC. Současně. Má také vychytávku ChatMix pro balancování dvou zdrojů zvuku. Skrze ten dokovací modul (připojuje se přes USB), lze headset používat i v kombinaci s PlayStation nebo Switch. Samozřejmě vedle toho se počítá s PC, Max, telefony atd.

  • Závěr

 Konstrukce je kvalitní, zpracování velmi dobré (až na ten microUSB konektor). Ergonomie příjemná, jsou překvapivě lehká. Výdrž až 20 hodin je v praxi dosažitelná, a samozřejmě zcela dostatečné pro běžné uživatele. Nabíjecí kabel je dostatečně dlouhý, aby se případně dala používat při nabíjení. Jinak v bezdrátovém režimu mají slušný dosah v běžném bytě bez potíží. Oba bezdrátové režimy lze používat současně ze dvou zařízení a není zde patrné žádné zpoždění signálu. Zvuková kvalita je nadprůměrná, ale pořád jde o herní headset především. Cena je ale vyšší, kdy 5500 korun není zrovna málo. Z hlediska poměru cena/výkon tak je atraktivnější levnější Arctis 7 Wireless model. Jinak jsou plně konkurenceschopné s jinými podobnými modely, kdy každý výrobce si ladí některé věci jinak.

Celkově je SteelSeries Arctis 9 Wireless pohodlný slušně hrající dobře udělaný a fungující bezdrátový herní headset, který splní vše, jak inzeruje. Nicméně si za to nechává výrobce také solidně zaplatit. Cílová uživatelská skupina (tedy hráči, co chtějí univerzální dobře udělaný bezdrátový headset) bude plně spokojena s tím, co tento model nabízí a tak jej i můžeme doporučit.

Za poskytnutí sluchátek na test děkuji společnosti SteelSeries

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-24 17:22:43

Nedávno som sa pozeral po nových slúchadlách a pozeral som aj po Steelseries. V niektorých významných veciach mi nevyhovovali a tak som zobral Logitech G Pro X Wireless. Steelseries headsety potrebujú výrazný refresh.
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-24 22:25:07
avatar
Mohu poprosit o informaci, v čem potřebuji refresh?
Tedy kromě konektoru nabíjení.

To mě spíš přišlo, že Logitechy potřebuji brutální upgrade mikrofonu a dost potunit konstrukci hlavoveho mostu.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Tak tu to máš 2021-03-25 16:34:19

Nehnevaj sa, ale mať micro USB v roku 2021 je fakt na smiech. Všetka podobná elektronika by mala mať USB-C port. Dongle nech je klasické usb nie okrúhla vec s labilným káblom.
Konštrukčne by mali byť schopné, aby si si na výšku vedel upraviť náušník, pretože na veľké hlavy nesedia všetky steelseries a to je jeden z dôvodov, prečo som ich po vyskúšaní nezobral. Mali by to mať podobne ako Logitech G Pro X alebo ako to má HyperX Cloud a podobné headsety.

Ja mám radšej headsety, ktorý majú na hlavovom moste výstelku a nie ten štýl ako to má steelseries.
Takisto sa mi nepáči packaging ich slúchadiel.

Kolečko na posúvanie hlasitosti je dosť kazivé. Mikrofón sa po málo použitiach(rozumej vytiahnutiach a zatiahnutiach) zasekáva/ ťažšie sa vyťahuje než keď slúchadlá boli nové.

Refresh by si zaslúžila aj appka čo používajú.

Logitechy mám 1,5 mesiaca a hlavový most je v poriadku bez problémov. Pred Logitechmi som mal HyperX Cloud 6 rokov stále je hlavový most v poriadku. Logitech G Pro X Wireless mikrofón potuniť nepotrebujú, pretože zneje fakt nádherne a ak sa ti to nepáči, tak si v ich prehľadnej appke vieš vytuniť mikrofón podľa vlastného gusta.
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-25 10:30:28
avatar
Takže ideální model pro tebe by byly wireless 1. Základní model za nejmíň peněz a má skoro vše tak, jak by sis to přál. Je zvláštní, že vyšší modely to mají "hůř".

Očividně přednosti považuješ za chyby a prokládáš to různými lživými výroky.

Podle mě jsi ty arcisy neměl ani v ruce, natož abys je vyzkoušel.

A o mikrofonu z cloudů prohlásíš, že zní nádherně.... se poseru.

Typycké chování člověka, co si něco koupí a pak má tendenci donekonečna racionalizovat svoje rozhodnutí haněním konkurence a po diskusích šíří info z třetí ruky, které si jen někde přečetl a vydává to bez jakéhokoliv ověření za fakt.

Jediné s čím souhlasím je to, že micro usb je pro napájení nevhodné.

Abys to chápal, mě je úplně jedno, co jsi si koupil a co ti vyhovuje. Pokud jsi spokojený, tak jedině dobře a přeju ti to.

Nemůžeš ale vykřikovat něco o výrazné nutnosti refreshe produktu, který zjevně nemáš. Oni to fakt kvůli tobě nebudou dělat horší. Navíc dáváš mylné informace potenciálním kupcům, což je to, co mě nasírá.

Jako, já se snažím zásadně psát kritiku jen k věcem, které vlastním, abych dalším sdělil, co mají čekat. Arogance lidí, co něco nemají, ale přesto to musí s něčím co vlastní srovnávat je nuvěřitelná a hloupá.P.S.
Mám doma arcis 9 pro (2x - já a žena) a arctis 7 (2x - děti) a pro potenciálního kupce sděluji to, že jsou to neuvěřitelně pohodlná sluchátka s nejlepším mikrofonem co jsem měl tu možnost zkusit. A sedmičky navzdory tomu, co tu tvrdí předřečník netrpí žádným ze zmiňovaných neduhů a vydržely roční zacházení prvňáka (teď už druháka), který mikrofon občas i kouše. Jo a 9 pro mají pro nabíjení dokovací stanici a výměnné baterie - jedna se nabíjí a druhá je pod magnetickým krytem ve sluchátku, vyměnit to lze i během hry jednou rukou. Software a firmware se pravidelně aktualizují, zaznamenal jsme přesně 0 pádů aplikace nebo problémů s konektivitou headsetu a přijímače. Micro usb na sedmičkách je pakárna, ale v reálu to ničemu nevadí. Duální konektivita devítek funguje skvěle, prostě se nestane, že zmeškáte hovor kvůli nasazeným sluchátkám. Jo, vlastně mám kritiku. Když je zaplá funkce, že slyšíte svůj hlas v mikrofonu ze sluchátek, tak to má u sedmiček po poslední aktualizaci softwaru zpoždění. Ale dřív to nebylo a devítky tím netrpí. Takže se jim tam vloudil nějaký bug, funkci jsme musel momentálně vypnout.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Tu máš fanboy 2021-03-25 17:15:52

Zaujímavé, že spomínaš, že klamem, keď aj ty klameš, lebo tvrdíš, že som žiadne arctis slúchadlá nemal v ruke a neskúšal som žiadne arctis slúchadlá. Bez problémov ti viem dať kontakt na kamaráta, ale aj tak by to nič nevyriešilo, pretože by si tomu neveril.

Mal som Arctis Pro na 4 hodiny k dispozícií a hral som sa s nimi ako som najlepšie vedel: https://www.alza.sk/steelseries-arctis-pro-gamedac-d5285278.htm?o=1

Zistenia z tohto testu plus postrehy kamaráta, ktorý mi slúchadlá na tie 4 hodiny požičal som spísal hore, takže nie sú to žiadne klamlivé informácie pre druhých. On to takisto vyzistil od mnohých ďalších použivateľov steelseries slúchadiel. Na tých steelseries slúchadlách, ktoré som skúšal, sa mi mikrofón ťažšie vyťahoval než keď slúchadlá boli nové. Sám mi to aj kamarát potvrdil, že ten mechanizmus na vyťahovanie sa rýchlo opotrebuje. Slúchadlá mali rok. Bolo problém aj zastrčiť mikrofón s5 do slúchadiel. Mikrofón mi znel horšie než ten na terajších Logitech G Pro X Wireless.

Nič z mojich infomácií nie je klamlivé. Napr.:
Ja mám radšej headsety, ktorý majú na hlavovom moste výstelku a nie ten štýl ako to má steelseries.
Takisto sa mi nepáči packaging ich slúchadiel.

ďalší príklad:
Konštrukčne by mali byť schopné, aby si si na výšku vedel upraviť náušník, pretože na veľké hlavy nesedia všetky steelseries a to je jeden z dôvodov, prečo som ich po vyskúšaní nezobral. Mali by to mať podobne ako Logitech G Pro X alebo ako to má HyperX Cloud a podobné headsety.

Hore spomenuté považujem za konštruktívnu kritiku, pretože keď som skúšal steelseries slúchadlá, tak mi vytŕčali uši a náušníky zakrývali len 75% môjich uší, čo mi nehorázne vadilo. Konšktruktívna kritika vďaka, ktorej som sa po reálnom skúšaní steelseries slúchadiel rozhodol, že mi nevyhovujú, že si ich nevezmem a nestanem sa zákazník Steelseries.

Máš pravdu, že kvôli mne refresh robiť nebudú, no nie som jediný, kto tvrdí, že steelseries slúchadlá potrebujú refresh. Ja sám ich to nedonútim spraviť, ale celkovo keďže trh inovuje a používatelia budú chcieť lepšie, tak to ich donúti spraviť výrazný refresh ich slúchadiel.

Ohľadne mikrofónu hore, tak to bolo nedorozumenie na mojej strane. Mal som na mysli mikrofón Logitech G Pro X Wireless. Už som to aj v príspevku hore upravil.

Vidno, že si fanboy, lebo sa chováš presne, tak ako by som urazil tvoj obľúbený produkt. Si nasraný, že krizitujem tvoj oblúbený produkt. To, že tebe sa páčia a tebe fungujú neznamená, že niektoré kusy/ modely netrpia žiadnym z uvedených problémov, čo som hore napísal.

Mňa nasieraš už len tým, že tvrdíš, že klamem a že tvoje slová:
Typycké chování člověka, co si něco koupí a pak má tendenci donekonečna racionalizovat svoje rozhodnutí haněním konkurence a po diskusích šíří info z třetí ruky, které si jen někde přečetl a vydává to bez jakéhokoliv ověření za fakt.

Ja som svoje Logitech G Pro X Wireless kúpil za 167 Eur, čo je cena lacnejšia než oficiálna od Logitechu, takže nie som ten čo má tendenciu si racionalizovat svoje rozhodnutie. Každé moje rozhodnutie podlieha dlhému researchu na základe, ktorého sa rozhodnem. Ja som mega spokojný ako sa mi to podarilo v tejto divnej dobe, takto krásne zohnať.

a potom tvrdíš, že som arogantný a sprostý:
Jako, já se snažím zásadně psát kritiku jen k věcem, které vlastním, abych dalším sdělil, co mají čekat. Arogance lidí, co něco nemají, ale přesto to musí s něčím co vlastní srovnávat je nuvěřitelná a hloupá.

Radím ti dospieť a prestať ľudí odsudzovať na základe klamlivých predpokladov a hlúpych stigmatov. Ľudia môžu mať voči produktom, ktoré máš ty rád a preferuješ konštruktívnu kritiku založenú na reálnom odskúšaní alebo im daný produkt vôbec nemusí vyhovovať. Existujú aj ľudia, ktorí produkt nenávidia a zbytočne mu robia zle, no ja do tej skupiny nepatrím.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 317x
Komentářů: 0
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 263x
Komentářů: 0
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1439x
Komentářů: 2
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1458x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1795x
Komentářů: 2
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1493x
Komentářů: 5