SteelSeries Arctis Nova 4P Wireless – TEST a RECENZE herního headsetu pro PC i konzole Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 14 listopad 2023
Přejít na obsah
SteelSeries Arctis Nova 4P Wireless – TEST a RECENZE herního headsetu pro PC i konzole
Sluchátka
Závěr a hodnocení

 

 

  • Sluchátka

Balení je po estetické i funkční stránce velmi dobře provedené, na přední straně krabice jsou vyfocena samotná sluchátka, kde se v pravém dolním rohu ihned dozvíte i základní parametry ohledně možnosti připojení a výdrže na baterie.

Po rozbalení krabice jsou uložena v igelitovém pytlíku, který chrání sluchátka při přepravě. Pod nimi se pak nachází úložný prostor pro USB kabely.

Zde již sluchátka po vybalení s veškerým příslušenstvím.

Pokud se podívám na náušníky, kterými jsou sluchátka vybavena, jsou pěkně zpracované a potažené velmi příjemným látkovým materiálem. Koženku zde nenajdete vůbec, což je podle mého názoru jenom dobře. Samotné náušníky jsou i dostatečně velké ale hlavně hluboké, kdo má tedy trošku odstáté uši, nebude mít s nimi problém.

Co se týče ovládacích prvků na sluchátkách, na levé mušli se nachází vysouvatelný mikrofon, hlasitosti, vypínání a zapínání mikrofonu. Na pravé mušli najdeme USB-C konektor a tlačítko pro spárování.

  • V praxi

A teď to nejdůležitější, jak tato sluchátka vlastně obstojí při poslechovém testu? Co vás určitě při prvním poslechu překvapí je to, jak jsou z výroby neutrálně nastavená. Nejsou pře-basovaná, ani nejsou moc křiklavé výšky. Na to jsem ale u společnosti SteelSeries už za ty roky testování zvyklý. Nicméně to samo o sobě o kvalitě zvuku úplně nevypovídá. Zvuk je totiž celkově poněkud průměrný až podprůměrný s typickou absencí mnoha detailů a prokreslení ve všech hladinách.

Kromě měničů se na tom podílí samozřejmě použité integrované řešení zvukovky, na které za všech okolností tato sluchátka spoléhají. Není, jak to obejít. Nemají ani 3,5mm jack. Připojit je lze jen přes USB nebo bezdrátově (ale nemají BT).

Pokud můžu srovnat kvalitu zvuku s již testovaným modelem Nova 7, jedná se skoro o identický zvuk. Tedy v základu neutrální, ale s absencí mnoha detailů a prokreslení ve výškách, středech i basech. Něco můžete ovlivnit nastavením ekvalizéru, ale Hi-Fi sluchátka z toho nevyrobíte. Obecně nepřekvapí, že sluchátka jsou orientována na herní použití, tedy lze je nastavit basověji, ale to se začnou středy a výšky ještě více ztrácet.

Pokud jde o přídavnou aplikaci, při prvním spuštění na vás asi vyskočí hláška, že je dostupný nový firmware, to se stalo i mě, výrobce zřejmě velmi často sluchátka ladí a vylepšuje, a to je jenom dobře. U mě osobně trval update firmwaru cca 3 minuty. Co se týče konstrukce sluchátek, ta je velmi pevná ale zároveň pružná. Díky tomu mají velmi příjemný přítlak na hlavu a rozhodně se hodí pro delší nošení na hlavě.

Ohledně doprovodného programu, ten je stále stejný jako jsme poslední roky u SteelSeries zvykem. Jeho nastavení je otázkou pár kliknutí. V programu lze nastavit spoustu věcí, od profilů v ekvalizéru, po citlivost mikrofonu. Pokud jde o RGB, to na tomto modelu není přítomné vůbec. Osobně mi to u bezdrátových sluchátek ani nevadí, alespoň mají pak větší výdrž na baterii.

Pokud jde o prostorový zvuk, sluchátka podporují nový Nova Acoustic System, který simuluje prostorový zvuk. Použitelný je určitě ve filmech a ve hrách, na poslech muziky ho ovšem moc nedoporučuju. Co musím také ještě zmínit je častý nešvár levnějších výrobců a to, že při maximální hlasitosti jsou sluchátka uřvaná a dochází ke zkreslení, u tohoto modelu k ničemu takovému nedochází, není tedy problém si dopřát poslechu muziky i na maximální hlasitost.

Pokud jde o kompatibilitu s herními konzolemi, měl jsem možnost sluchátka připojit k herní konzoli Play Station 5 a nenarazil jsem na žádný problém, i kvalita zvuku byla identická v porovnání s připojením k PC. Samozřejmě zde není možnost instalace doprovodného programu, to je záležitost pouze PC platformy. Pokud byste doma měli herní konzoli X-Box je nutné zakoupit model Nova 4X.

Pojďme tedy k hodnocení. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíPondělí, 15 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 571x
Komentářů: 0
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Pátek, 12 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 473x
Komentářů: 0
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaci
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaciČtvrtek, 11 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 725x
Komentářů: 1
Seriál Fallout je tu a je to pecka!
Seriál Fallout je tu a je to pecka!Středa, 10 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1572x
Komentářů: 6
Star Wars Outlaws – vypadá pěkně, ale UBI przní vydání
Star Wars Outlaws – vypadá pěkně, ale UBI przní vydáníÚterý, 09 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1727x
Komentářů: 1
MATRIX dostane pátý film, i když ten poslední zklamal
MATRIX dostane pátý film, i když ten poslední zklamalPondělí, 08 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1544x
Komentářů: 5