SteelSeries Arctis Nova 4P Wireless – TEST a RECENZE herního headsetu pro PC i konzole Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 14 listopad 2023
Přejít na obsah
SteelSeries Arctis Nova 4P Wireless – TEST a RECENZE herního headsetu pro PC i konzole
Sluchátka
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Nový model Arctis Nova 4P s bezdrátovým přenosem je tedy skoro na vlas stejný jako již testovaný model Nova 7, ovšem vůči němu zde není přítomné bluetooth připojení. Kdo tedy tento druh připojení nepotřebuje, může celkem snadno ušetřit téměř 1000 korun. A to není zanedbatelné, zejména když se díky tomu dostává cena tohoto modelu pod 3 tisíce korun. Právě toto tedy dělí model nova 4 a Nova 7.

Zvukově bych řekl, že jde o velmi běžný průměr, nižší střední třídy bezdrátových sluchátek a jejich integrovaných zvukových řešení. Hi-Fi sluchátka to opravdu nejsou, jde o herní headset. A většina konkurence nehraje i nic lépe a většina zdaleka není takhle univerzální možnostmi připojení nebo dobrá zpracováním. Kvalita mikrofonu je ale přeci jen lepší než u staršího dražšího modelu Nova 7. Výrobce se viditelně poučil a přidal funkci AI noise-canceling. Také možnost mikrofon pohodlně schovat zasunutím do mušle je vítána, mikrofon prostě při nepoužívání nikde nečouhá a nevadí v pohybu.

Ergonomicky sedí sluchátka dobře, pohodlně, nízká hmotnost samotných sluchátek je velmi znát. Konstrukce je rozumná kvalitní a robustní, náušníky jsou pohodlné, byť úplně perfektně netlumí okolí. V bezdrátovém režimu vydrží až 36 hodin, reálně přes rychlejší připojení počítejte se zhruba s několika denní výdrží. Ale nabíjení je rychlé, čtvrt hodinka stačí na několik hodin výdrže.

  • Závěr

SteelSeries Arctis Nova 4P jsou lehkou evolucí předchůdce. Konstrukce je stále nadprůměrně kvalitní a lehká, i když nepatří k nejlehčím podobným modelům na trhu, avšak jsou ergonomicky velmi dobrá. Není pochyb o tom, že právě univerzalita použití a nošení všude případně nejen doma, byla hlavním cílem konstrukce a designu.

Vůči modelu Nova 7 pak výrobce zapracoval na kritizovaném mikrofonu, který je mnohem kvalitnější a je vybaven aktivním potlačením okolního šumu, což je při online hraní her celkem zásadní a nepostradatelná funkce. Zvukově jde ovšem jen o průměrný headset i v dané cenové hladině, neurazí, ale Hi-fi fandy do hudby nenadchne. Na druhou stranu není jako Hi-Fi inzerován, jde skutečně o maximálně univerzální headset, který lze připojit jak k hernímu počítači, tak i herním konzolím od SONY a Nintendo (s XBOX nefungují).

Díky absenci BT proti NOVA 7, není tak univerzální, ale zase díky tomu ušetříte 1000 korun. Celkově pro méně náročné hráče slušná volba, cenově jsou postaveny rozumně, úměrně tomu, co nabízí, ale kvalitou zvuku a schopnostmi v tomto směru nevybočí z lepšího průměru i v cenové hladině pod 3 tisíce. Rozhodně celkově neurazí, asi nejlepší je na nich ergonomie a provedení, jsou pohodlná, slušně udělaná, solidní výdrž na baterku a dobře vypadají. Takže možnost to je :).

Za poskytnutí sluchátek na test děkuji společnosti SteelSeries

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1517x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1103x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1496x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 963x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1256x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1517x
Komentářů: 1