TEST: ASUS ROG Gladius II Wireless – Výborná bezdrátová ergonomická myš s Wi-Fi i Bluetooth Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 15 listopad 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG Gladius II Wireless – Výborná bezdrátová ergonomická myš s Wi-Fi i Bluetooth
ASUS Gladius II Wireless
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program ROG Armoury II ve verzi 3.0034 o velikosti 223MB. Bohužel musím zklamat ty co nejsou zdatní v jazyku anglickém, program není počeštěn. V základním okně aplikace si lze nastavit funkce pro jednotlivé tlačítka, kde máte možnost si předpřipravit celkem 3 přednastavené profily.

V další záložce lze nastavit citlivost optického senzoru ve dvou hodnotách, mezi kterými se pak přepíná na samotné myši. V mém případě tedy 2600 DPI pro první volbu a 2000 DPI pro volbu číslo dvě.

Další menu se týká čistě jenom podsvícení myši, intenzity podsvícení a efektů.

Nechybí ani volba kalibrace myši s povrchem herní podložky.

Poslední záložkou tohoto menu je nastavení, po jakém čase nečinnosti se má myš uspat, aby se zbytečně nevybíjela baterie a jakou intenzitu podsvícení má myš mít, pokud není připojená na USB kabel. Myš samozřejmě umožňuje i tvorbu maker, stačí pouze kliknout na tlačítko record.

V aplikaci je samozřejmě viditelná i herní podložka Balteus, u které lze měnit barevné osvětlení a sladit si to s tím, jak je osvětlena samotná myš, aby to lépe vypadalo.

 

  • V praxi

Myš jsem měl odladěnou během již pár prvních hodin hraní několika her. Nakonec jsem nastavil citlivost senzoru na 2600 DPI a frekvenci na 1000Hz pro herní režim a 2000 DPI na druhý profil pro běžné používání v prostředí Windows. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například: Battlefield V, Conter Strike Global Offense a podobné hry, které momentálně hraji. Myš také velmi dobře klouže po podložce díky čtveřici kvalitních teflonových podložek, ty bohužel nejsou vyměnitelné.

Co se týče úchopu myši, zde jsem byl maximálně spokojený. Myš má je dělaná na pravou ruku a spoléhá se na menší vykrojení na palec s vroubkovaným pogumováním, což mě osobně dost vyhovuje.  To velmi napomáhá k tomu, že uchop myši je velmi stabilní a myš nemá tendenci z tohoto úchopu někam ubíhat a díky vroubkům velmi dobře drží v dlani, i když ji máte trochu zpocenou. Protiskluzový materiál se pak nachází i na pravé straně myši, včetně onoho protiskluzového vroubkování.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, jsou to klasické Omrony. Jejich stisk je zcela bezproblémový a během několikahodinového hraní jsem s nimi nezaznamenal jediný problém. Další vychytávkou je možnost jejich výměny. K tomu slouží na spodku myši čtyři šroubky, které stačí povolit a následně nic nebrání tomu si tyto spínače vyměnit dle svého uvážení. To je velmi vítaná vlastnost myši a věřím tomu, že někteří hráči počítačových her toto dozajista ocení, protože některé snímače se dost liší svým odporem i odezvou. Co mě také velmi překvapilo, je tuhost rolovacího kolečka, má totiž menší odbor, což mě osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti samotného senzoru, mezi dvěma přednastavenými profily, v mém případě 2600 a 2000 DPI.

Poslední věc, kterou jsem se snažil prozkoumat je, jak se myš chová ve svých třech režimech zapojení. Dobrou zprávou je, že jsem téměř nepoznal rozdíl mezi tím, když je myš připojená skrze klasický USB kabel nebo pomocí WiFi. Odezva senzoru je vynikající a opravdu je téměř nemožné poznat rozdíl. Ovšem Bluetooth režim je poznat celkem dost, na hraní her ho nedoporučuju. Odezva i citlivost klesá celkem dramaticky a tento režim doporučuju jako „nouzovku“ v případě že nemáte nabíjecí kabel po ruce a baterie je téměř vybitá. Nebo v případě, kdy nepotřebujete „herní“ 1000 Hz odezvu a citlivost a pracujete třeba na svém notebooku v klasickém „Office“ režimu.

Pojďme k závěru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5389x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 982x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1823x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2893x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 869x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1207x
Komentářů: 2