TEST: BenQ W2700 – Skutečný 4K UHD domácí projektor se skvělým obrazem za dostupnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 10 srpen 2019
Přejít na obsah
TEST: BenQ W2700 – Skutečný 4K UHD domácí projektor se skvělým obrazem za dostupnou cenu
BenQ W2700 - UHD projektor
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • BenQ W2700 – UHD projektor

Balení je klasika od BenQ. Jednoduché a funkční. Uvnitř je projektor dobře chráněn proti poškození. Součástí balení je také dálkové ovládání, baterie pro něj a základní ale krátký HDMI kabel.

Vnější design a vzhled projektoru je také důvěrně znám, BenQ jej používá a vylepšuje už nějaký ten pátek. Vzhledem k tomu, že jde o nativní 4K projektor, znovu překvapí ty poměrně malé rozměry 380 x 127 x 263mm a hmotnost pouhých 4,2kg. Design vypadá pohledně a určitě neurazí v žádné domácnosti.

Čelo je hliníkové s tomu odpovídající texturou povrchu a má šedo-hnědou barvu. Na zadní straně kolem portu je pak ve stejné barvě hustá kovová síť. Celý zbytek těla je pak z pevného bílého plastu. Po obou stranách jsou samozřejmě výdechy a nádechy chlazení, za kterými jsou vidět velké ventilátory.

Pokud jde o konektorovou výbavu, je poměrně moderní, je zde hned dvojice HDMI s HDCP2.2, je zde USB 3.0 port pro přímé zapojení zdrojového média, je zda digitální zvuk atd. Co projektor nemá a uvítal bych? Možná Wi-Fi, možná bezdrátový přenos obrazu, i když to by pro 4K rozlišení ještě nebylo jen tak. Určitě bych ale chtěl DisplayPort. Dva HDMI OK, ale jeden DisplayPort by tam prostě měl být, zejména u 4K projektoru.

Ovládací prvky jsou klasicky nahoře. Přístup k lens shiftu a ostření je pod zasouvací krytkou nad objektivem, ovládací tlačítka jsou pak na druhé straně horního krytu projektoru hned se třemi indikačními diodami. Ano, design je velmi jednoduchý, ale účelný.

Spodek projektoru pak nabízí tři výškově nastavitelné (vyšroubováním) nožičky a také pohled na standardizované otvory pro stropní/nástěnné držáky.

Dodávané ovládání pak nabízí řadu tlačítek a přímo ovládaných funkcí, pro které byste jinak museli lézt do menu. Má také funkci podsvícení, je to tedy velmi šikovné a funkční ovládání.

A jaký je tedy projektor v praxi?



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Timberborn 1.0 – bobří budovatelská strategie má datum vydání
Timberborn 1.0 – bobří budovatelská strategie má datum vydáníČtvrtek, 05 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 385x
Komentářů: 1
Crimson Desert – akční RPG adventura vypadá až příliš dobře?
Crimson Desert – akční RPG adventura vypadá až příliš dobře?Středa, 04 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 341x
Komentářů: 0
Masters of the Universe – filmový remake vypadá solidně
Masters of the Universe – filmový remake vypadá solidněÚterý, 03 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 844x
Komentářů: 1
Na Kingdom Come 3 se nepracuje. Ale bude další české RPG!
Na Kingdom Come 3 se nepracuje. Ale bude další české RPG!Pondělí, 02 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 584x
Komentářů: 1
První herní katastrofa 2026 je tu – vyšlo Highguard!
První herní katastrofa 2026 je tu – vyšlo Highguard!Úterý, 27 leden 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1293x
Komentářů: 1
FABLE má herní ukázku – vypadá to překvapivě dobře!
FABLE má herní ukázku – vypadá to překvapivě dobře!Pondělí, 26 leden 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1868x
Komentářů: 0