TEST: Corsair Virtuoso RGB Wireless – kvalitní bezdrátový headset s pěkným designem Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 26 září 2019
Přejít na obsah
TEST: Corsair Virtuoso RGB Wireless – kvalitní bezdrátový headset s pěkným designem
Corsair Virtuoso RGB Wireless - Headset
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

Corsair Virtuoso je dosud nejlepší bezdrátový headset tohoto výrobce. Čím zaujme je opravdu vynikající dílenské a materiálové zpracování, kterým patří mezi absolutní špičku, co můžete mezi sluchátky najít. Žádný plastový dojem, žádné skřípání, praskání apod. prostě „rock solid“ zpracování s krásným RGB podsvícením a perfektními detaily.

Jediné, co mě konstrukčně vadí, jsou náušníky. Jsou totiž celkem malé a také mělké. Ačkoliv nemám nijak velké a odstáté uši, i tak mám pocit, že sedí až skoro úplně na těsto a uši mám uvnitř v doteků na měničích. Na hlavě sice sedí skvělé, jsou pohodlná, hmotnost je únosná a netlačí ani při delším nošení a ani nepadají z hlavy při jejím otáčení, ale uvítal bych větší a hlubší náušníky. Pro lidi s většími uchy tohle nebude moc pohodlné. Tohle je maximálně headset pro menší až střední uši.

Ale to je skutečně má jediná výtka k jinak vynikajícímu zpracování, které je jedno z nejlepších, jaké jsem kdy u sluchátek mohl vyzkoušet. Osobně mě zaujala možnost provozu přes 3,5mm jack, kdy v kombinaci s kvalitní zvukovkou hrají nadprůměrně, ale srovnatelně s většinou herních sluchátek od 2,5 tisíce výše. Při provozu přes USB nebo bezdrátově, je kvalita zvuku horší. Stála ale hodně nadprůměrná zejména na poměry bezdrátových herních headsetů.

Mezi USB sluchátky, a tedy headsety s vlastním integrovaným zvukem, což je i tento, patří mezi lepší, ale nejsou nejlepší, to říkám jednoznačně. ASUS a jeho ROG DELTA je prostě zvukově o třídu lepší. Ale také dražší a nenabízí bezdrátový provoz, jsou jen přes USB kabel. Corsair Virtuoso se tedy řadí mezi ostatní nadprůměrný „standard“. Překvapí slušnými výškami i středy, což obvykle není silná disciplína podobných modelů, zklame ale poněkud chudými a nejasnými basy. Pro hraní her nicméně dobré, pro hudební a filmové nadšence je to jen nadprůměrný bezdrátový headset, kde ta bezdrátovost je hlavní výhodou.  

A jako bezdrátový headset funguje Corsair Virtuoso výborně. Dosah 12m je dostatečný, ze zkušenosti fungují po celém rodinném domě i přes patra a bez zaváhání. CORSAIR SLIPSTREAM funguje výborně. Oceňují také výborný iCUE software k dalším nastavením. Výdrž baterie záleží na intenzitě RGB podsvícení i hlasitosti, nicméně v praxi při zapnutém RGB a vyšší hlasitosti jsem vydržel do vybití 16 – 17 hodin bez potíží. Nabití je pak otázkou půl hodinky, kdy navíc lze sluchátka klidně dál používat přes kabel (ať už USB skrze který se nabíjí, nebo 3,5mm jack, skrze který hrají).

  • Závěr

Po stránce zvuku jde o nadprůměrně hrající bezdrátový headset, ale to lze říci o mnoha modelech za podobné či i o malinko menší peníze. Corsair Virtuoso stojí v našem základním provedení 180 eur, tedy nějakých 4600 korun vč. DPH. Podle mě budou mít po zvukové stránce dost konkurenci ve vlastním CORSAIR HS70 SE WIRELESS za 120 eur, tedy za 2800 korun vč. DPH. Ty nemají sice RGB a tak působivé zpracování, ale po stránce zvuku na tom nejsou v žádném ohledu o moc hůře a jsou velice srovnatelná, zejména pro uživatele, kteří nedokáží rozeznat drobné zvukové rozdíly a detaily.

Corsair Virtuoso RGB jsou kvalitněji zpracované, mají RGB, mají vyšší kvalitu některých prvků, mají možnost provozu přes 3,5mm jack, který v kombinaci s kvalitní zvukovkou poskytuje nejlepší zvuk. Jsou prostě flexibilnější. Nicméně ten příplatek za tohle všechno není rozhodně malý. Ale je to novinka, ty jsou obvykle vždycky při uvedení dražší. Každopádně ani ve srovnání s konkurencí se Corsair Virtuoso neztratí. Jako bezdrátová sluchátka fungují výborně, což je jejich hlavní zaměření.

Corsair Virtuoso RGB je velmi dobrý bezdrátový headset s nadprůměrnou kvalitou zvuku v rámci bezdrátových headsetů, ale výrobce by měl hodně zapracovat na převodníku a kvalitě basů atd. Zde jsou mezery, pokud by chtěl věci dále posunout. Kvalita zvuku mikrofonu je horší a úplně nepřesvědčí vzhledem k cenové hladině. Potěší celkové dílenské zpracování a funkčnost, obojí je vysoce nadstandardní. Pokud by cena byla spíše kolem 3500, nikoliv současných zahajovacích 4600 korun, udělil bych i ocenění a jasné doporučení. Takhle jsou velmi pěkná, ale celkově vzhledem k vysoké ceně jen OK, ale své příznivce si najdou.

Za výbavu pro testování děkujeme společnosti CORSAIR

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Gramatika 2019-10-01 07:16:04

Dobrý den.

Recenze věcně solidní, ale prosím, zkuste si to po sobě někdy přečíst - věci jako : "... i tak mám pocit, že sedí až skoro úplně na těsto a uši mám uvnitř v doteků na měničích.", nebo "...pro lidi s většími uchy..." (což jsou asi největší perličky tohoto článku), by se na seriózním webu asi vyskytovat nemusely (podotýkám, že nejsem žádný grammar nácek, jinak bych se na DD asi upsal :-) i když musím uznat, že před časem se to poněkud zlepšilo, toto už mi nedalo).
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 07:45:44
avatar
aspoň je sranda...

No horší je, že takové chyby jsou běžné v článcích třeba na iDnes.. a tam je za psaní platí...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnosti
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnostiÚterý, 21 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 175x
Komentářů: 2
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1671x
Komentářů: 1
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1048x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 844x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1739x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1153x
Komentářů: 9