TEST: Corsair Virtuoso RGB Wireless – kvalitní bezdrátový headset s pěkným designem Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 26 září 2019
Přejít na obsah
TEST: Corsair Virtuoso RGB Wireless – kvalitní bezdrátový headset s pěkným designem
Corsair Virtuoso RGB Wireless - Headset
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Tohle by měl být zatím nejlepší bezdrátový headset v nabídce CORSAIR. Orientuje jej hlavně na hráče a je designově zase jiným stylem proti již nabízeným levnějším modelům VOID PRO RGB a HS70 SE, které disponují kromě odlišného provedení, také lehce odlišným zpracováním měničů a zvuku samotného.

  • Jak hraje Corsair Virtuoso?

Nejdříve jsem využil možnosti, zapojit tento headset přes 3,5mm konektor. Používám Hi-Fi zvukovou kartu ASUS ESSENCE STX II 7.1, která je prakticky tím nejlepším na poli klasických PC zvukovek a kvalita zvuku je opravdu extrémně dobrá. Skvěle jsou slyšel rozdíly mezi různými sluchátky, reproduktory apod. A jak je na tom Corsair Virtuoso?

Překvapivě slušně. Co mě zaujalo je detailnost zvuku ve středních tónech, a hlavně ve vyškách. Detaily, které většinou u běžných sluchátek slyšet nejsou, tady zřetelné jsou. Bohužel zatímco střední tóny a výšky jsou vysoce nadprůměrné, kvalita nižších tónů a basů je horší. Zde detaily překvapivě chybějí, basy neznějí moc dobře ani jasně a čistě. Určitě jde o jeden z lepších headsetů, ale pokud hledáte něco primárně přes kabel a 3,5mm jack ke kvalitní zvukové kartě, tak za ty peníze se dá koupit mnohem lépe.

Hlavní je tedy, jak to hraje přes své integrované zvukové řešení, protože tohle je hlavně USB headset s možností bezdrátového provozu. Zde je kvalita zvuku nepřekvapivě jiná - horší. Samozřejmě integrovaná zvukovka se nemůže rovnat kvalitami a možnostmi zvukové karty ASUS ESSENCE STX II, která stojí téměř 2x víc, než celý headset dohromady. Rozdíl tedy je. Poztrácí se hlavně ty zvukové detaily ze středů a výšek, i když stále je to jedno z nejlépe hrajících USB headsetů, který jsem zatím slyšel. Ale nejlepší není. Na nedávno testovaný ASUS ROG DELTA prostě nemá. Frekvenční rozsah je podobný, ale ASUS používá mnohem lepší převodník s až 127dB atd. je to dnes rozdíl třídy. Je však pravdou, ASUS ROG DELTA je se svým zvukem opravdu kategorií sám pro sebe a naprosto výjimečný headset.

Corsair Virtuoso je jasně orientovaný na hráče, těm ztráta některých zvukových detailů vadit nebude. Pokud jste hudební nebo filmový nadšenci, té ztráty detailů už si všimnout dokážete, zejména v porovnání s hudebně orientovanými sluchátky. A jsem v cenové hladině, kde už se specializované kvalitní modely dají rozhodně koupit.

  • Jaký je mikrofon?

Námi testovaná standardní verze má horší mikrofon. Je menší, má horší parametry proti dražší „SE“edici. Z hlediska praktických zkušeností, mikrofon funguje dobře, zapnutí/vypnutí přes tlačítko přímo na mikrofonu je výborné, stejně tak je jasná světelná indikace, že je aktivní. Bohužel vlastní kvalita přenášeného zvuku je hodně průměrná, určitě bych vzhledem k vyšší ceně očekával mnohem víc.

Je to stejná kvalita, jakou poskytují mikrofony u sluchátek za poloviční cenu a nijak nevystupuje z davu. Pro vážnější streamování nebo vysílání bych tedy tento model nedoporučil. Bohužel nemám na srovnání tu „SE“ edici, která by měla mít teoreticky dle specifikací lepší mikrofon.

  • Jak funguje Corsair Virtuoso?

Samozřejmě máte možnost používat headset bez nutnosti instalace ovladačů u Windows, kdy funguje jednoduše hned po zapojení. CORSAIR nicméně dodává aplikaci iCUE, která umožňuje různá další nastavení, včetně zapnutí 7.1 zvuku, nastavení ekvalizéru atd.

Nechybí detailní možnosti nastavení RGB podsvícení, včetně možnosti to nastavit tak, aby nic nesvítilo.

Takže k závěru... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
STAR WARS: THE CLONE WARS Final Season se hlásí!
STAR WARS: THE CLONE WARS Final Season se hlásí!Čtvrtek, 23 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 42x
Komentářů: 0
Frostpunk: The Last Autumn – skvělý přídavek k výborné strategii
Frostpunk: The Last Autumn – skvělý přídavek k výborné strategiiStředa, 22 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 283x
Komentářů: 0
Velké odkládání her: Zpozdí se Dying Light 2, FF VII, Avengers atd.
Velké odkládání her: Zpozdí se Dying Light 2, FF VII, Avengers atd.Pondělí, 20 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 816x
Komentářů: 2
AMD oficiálně: „velké NAVI“ bude letos a ZEN 3 také!
AMD oficiálně: „velké NAVI“ bude letos a ZEN 3 také!Neděle, 19 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1821x
Komentářů: 7
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.Čtvrtek, 16 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2393x
Komentářů: 35
DooM Eternal se připomíná pěknými záběry
DooM Eternal se připomíná pěknými záběryStředa, 15 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1687x
Komentářů: 4