TEST: Dream Machines DM1 FPS a DM Pad XXL – solidní jednoduchá myš a obří podložka Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 29 leden 2019
Přejít na obsah
TEST: Dream Machines DM1 FPS a DM Pad XXL – solidní jednoduchá myš a obří podložka
Dream Machines DM1 FPS a DM Pad XXL
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Dream Machines jsou mladá společnost, své produkty si navrhují sami a stále se učí. Pokud jde o podložku, tak tu zvládli skvěle, i když co se asi dá na podložce dnes pokazit :). Dream Machines DM Pad se nabízí ve 3 velikostech.

„L“ verze (450x400) stojí 279 korun, „XL“ verze (800x450) je za 429 korun a konečně testovaná „XXL“ edice (1200x600) vychází na 769 korun. Na trhu je sice více velkých podložek, ale obvykle mají rozměry kolem 900 x 400 mm, tahle je o poznání větší (1200 x 600 mm) a cena za to není vůbec přehnaná. Je dokonce levnější než řada menších modelů konkurence jinak prakticky stejného zpracování a designu. Jestli sháníte takhle velkou podložku na stůl, mohu klidně doporučit.

Pokud jde o myš DM1 FPS. Není to první model od tohoto výrobce, takže už jsou vidět nějaká vylepšení. Zejména ultralehké zpracování včetně kabelu, který jsem takhle lehký snad ještě nikde neviděl, jsou zajímavé. Myš skvěle padne do ruky, designově je prostě ergonomicky perfektní pro průměrnou ruku. Tlačítka jsou ve správné pozici atd.

Z hlediska držení myši a pohybu po podložce se jí nedá nic vytknout. I senzorově je výborná, žádné výhrady v tomto směru nelze mít i vzhledem k velmi solidní ceně. Spínače, hlavně jejich hlučnost je to, co trochu vystupuje, jsou dost slyšet proti jiným myším, ale asi jsem rozmazlený z dražších myší, které normálně používám :).

Jedinou skutečnou obavu tak mám o to, jak dlouho vydrží ten krásný povrch, kdy zejména testovaná červená lesklá verze je nádherná. To samé platí i o pogumovaných bocích. Jak bude vypadat po půl roce intenzivního používání je to, co by mě docela zajímalo, tedy jak dobře odolává otěru, což je zásadní věc. I u dražších myší to výrobci často nezvládají, u mnoha levnějších modelů dochází k viditelnému oloupání jen po několika měsících. Bohužel po měsíci testování stále nemohu říci, jak to dopadne. Myš zatím drží.

  • Závěr

Pokud myš Dream Machines DM1 FPS vydrží ve stavu, v jakém je jako nová, pak je to za 1299 korun velmi dobrá myš. Jednoduchá, ergonomicky výborná, velmi lehká s vynikajícím provedením lehkého kabelu, senzorově velmi dobrá. Prostě nemá žádné zbytečnosti, je to dobrá myš. Za danou cenu mohu jen doporučit. Zda taková vydrží delší čas, samozřejmě nemohu přesně říci. Na výběr máte ze 4 barevných provedení.

No a k dobré myši patří i dobrá podložka a pokud hledáte něco opravdu velkého, pak za 769 korun je Dream Machines DM Pad XXL prakticky to největší, co se dá pořídit. Pravda, tohle už není podložka pod myš, ale také pod klávesnici, monitor a vlastně všechno, co na stole máte :). Tak velká totiž je. Oba produkty jsou jak na papíře, tak i po měsíci testování velmi dobré a za solidní cenu, tedy doporučení získávají.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1371x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 967x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1338x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3943x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1499x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1402x
Komentářů: 0