TEST: Dream Machines DM1 FPS a DM Pad XXL – solidní jednoduchá myš a obří podložka Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 29 leden 2019
Přejít na obsah
TEST: Dream Machines DM1 FPS a DM Pad XXL – solidní jednoduchá myš a obří podložka
Dream Machines DM1 FPS a DM Pad XXL
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Dream Machines jsou mladá společnost, své produkty si navrhují sami a stále se učí. Pokud jde o podložku, tak tu zvládli skvěle, i když co se asi dá na podložce dnes pokazit :). Dream Machines DM Pad se nabízí ve 3 velikostech.

„L“ verze (450x400) stojí 279 korun, „XL“ verze (800x450) je za 429 korun a konečně testovaná „XXL“ edice (1200x600) vychází na 769 korun. Na trhu je sice více velkých podložek, ale obvykle mají rozměry kolem 900 x 400 mm, tahle je o poznání větší (1200 x 600 mm) a cena za to není vůbec přehnaná. Je dokonce levnější než řada menších modelů konkurence jinak prakticky stejného zpracování a designu. Jestli sháníte takhle velkou podložku na stůl, mohu klidně doporučit.

Pokud jde o myš DM1 FPS. Není to první model od tohoto výrobce, takže už jsou vidět nějaká vylepšení. Zejména ultralehké zpracování včetně kabelu, který jsem takhle lehký snad ještě nikde neviděl, jsou zajímavé. Myš skvěle padne do ruky, designově je prostě ergonomicky perfektní pro průměrnou ruku. Tlačítka jsou ve správné pozici atd.

Z hlediska držení myši a pohybu po podložce se jí nedá nic vytknout. I senzorově je výborná, žádné výhrady v tomto směru nelze mít i vzhledem k velmi solidní ceně. Spínače, hlavně jejich hlučnost je to, co trochu vystupuje, jsou dost slyšet proti jiným myším, ale asi jsem rozmazlený z dražších myší, které normálně používám :).

Jedinou skutečnou obavu tak mám o to, jak dlouho vydrží ten krásný povrch, kdy zejména testovaná červená lesklá verze je nádherná. To samé platí i o pogumovaných bocích. Jak bude vypadat po půl roce intenzivního používání je to, co by mě docela zajímalo, tedy jak dobře odolává otěru, což je zásadní věc. I u dražších myší to výrobci často nezvládají, u mnoha levnějších modelů dochází k viditelnému oloupání jen po několika měsících. Bohužel po měsíci testování stále nemohu říci, jak to dopadne. Myš zatím drží.

  • Závěr

Pokud myš Dream Machines DM1 FPS vydrží ve stavu, v jakém je jako nová, pak je to za 1299 korun velmi dobrá myš. Jednoduchá, ergonomicky výborná, velmi lehká s vynikajícím provedením lehkého kabelu, senzorově velmi dobrá. Prostě nemá žádné zbytečnosti, je to dobrá myš. Za danou cenu mohu jen doporučit. Zda taková vydrží delší čas, samozřejmě nemohu přesně říci. Na výběr máte ze 4 barevných provedení.

No a k dobré myši patří i dobrá podložka a pokud hledáte něco opravdu velkého, pak za 769 korun je Dream Machines DM Pad XXL prakticky to největší, co se dá pořídit. Pravda, tohle už není podložka pod myš, ale také pod klávesnici, monitor a vlastně všechno, co na stole máte :). Tak velká totiž je. Oba produkty jsou jak na papíře, tak i po měsíci testování velmi dobré a za solidní cenu, tedy doporučení získávají.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 11
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:39:17

Je sympatické, že na trhu počítačových periferií je konkurence, díky které může i menší výrobce přijít se zajímavým modelem. Pěkný hlodavec, na FPS jako dělaný (už podle názvu)...
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - moc malé 2019-02-01 14:47:35
avatar
Tyhle myšítka jsou asi fajn, ale tak pro děti co nám švagrová občas dá na víkend. Ale já potřebuju pořádnýho potkana z Černobylu, aby mi na něm ruka v klidu ležela a nebyla moc do velkého oblouku a malíček, aby se mi tam moc nekroutil. Tyhle tintítka co člověk drží jen konečkama prstů se mi moc nelíbí.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1135x
Komentářů: 9
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 510x
Komentářů: 4
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarma
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarmaPondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 834x
Komentářů: 4
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.Pondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 834x
Komentářů: 6
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and Shaw
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and ShawPátek, 19 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1224x
Komentářů: 6
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.Čtvrtek, 18 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1238x
Komentářů: 6