TEST: Genesis Thor 300 a Krypton 700 – cenově dostupná mechanická klávesnice a RGB myš v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 13 září 2018
Přejít na obsah
TEST: Genesis Thor 300 a Krypton 700 – cenově dostupná mechanická klávesnice a RGB myš v akci
Genesis Thor 300 - Mechanická klávesnice
Genesis Krypton 700 a M12 Steel
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Testovaná klávesnice GENESIS Thor 300 a myš KRYPTON 700 patří k tomu dražšímu, co GENESIS nabízí, ale je to znát a ku prospěchu věci. U velmi levných periferií jsou ty kompromisy prostě enormní a je to znát na všem. U těchto dvou produktů, kdy se cena blíží 1000 korunám, jsou ty kompromisy o poznání menší a dá se o kvalitě v mnoha směrech opravdu mluvit. Zejména ve zpracování a výdrži, tohle prostě už něco vydrží.

  • Genesis THOR 300 - klávesnice

Pokud jde o klávesnici THOR 300 (existuje i verze TKL bez numerického bloku), za 1150 korun vč. DPH jsem více než velmi překvapen, je to určitě jedna z nejlepších levných klávesnic na trhu, pokud chcete skutečně mechanické spínače. Použité spínače jsou sice poznatelně horší než předloha v podobě výrazně dražších Cherry MX, ale fungují dobře a nemám jim co vytknout za tu cenu. Nabídka BLUE a RED verze potěší, rozdíl mezi nimi určitě bude. BLUE je z podstaty docela hlučná. Na psaní použitelná, ale klávesnice je orientována hlavně na hráče.

Potěší i celkové zpracování, žádný levný lehký kroutící se kus plastu, ale kovový vršek a kvalitní spodek tvoří velmi pevný celek. Podsvícení je sice jen zelené, ale to je v pořádku, jeho možnosti nastavení jsou velmi bohaté a ovládání přes kombinaci kláves je zcela dostatečné. Klávesnici bych vytkl jedinou věc. A to je absence područky.

Stačil by kus plastu s příjemnou texturou nebo pogumováním, 5-6 cm široký a bylo by výsledný dojem naprosto excelentní. Co by to stálo navíc? Pár desetikorun? :).

  • Genesis M12 Steel - podložka

Opět, produkt s excelentním poměrem cena/výkon. Můžete mít mizernou parodii na podložku za 50 korun, nebo opravdu dobrou podložku za 100 korun. M12 je normální dobrá látková podložka, které běžně stojí i násobek. Nemám jí co vytknout.

  • Genesis Krypton 700 – myš

Tohle by mohl být kandidát na nejlepší počítačovou myš do 800 korun, možná i do 1000 korun. Technicky, senzorově, tlačítka prostě výborné, s ohledem na cenu prakticky perfektní. Fantastické je RGB podsvícení, které svou kvalitou, vzhledem a ovládáním předčí i většinu myší i ze střední třídy. Ještě jsem neviděl tahle kvalitní podsvícení a pěkný design u tak levné myši. Bohužel myš má jednu vadu.

Ergonomický design má chybu. Vybrání pro ten palec je tak velké, že myš se prostě špatně drží. Nezvykl jsem si na to, pokaždé, když dám ruku na jinou myš a vrátím ji na tuhle, je to problém. Myš nedržíte rovně, prostě ji díky tomu vybrání držíte nakřivo a je to nepříjemné. Podle mě zjevná chyba. To vybrání na palec by nemělo být tak hluboké, stačilo by o 5mm více a bylo by to o něčem jiném. Doporučuji tedy GENESIS ten design přepracovat. Asi to bude sedět pro menší ruku, ale pro střední a větší ruku to prostě není ono. Pokud to opraví, tak zbytek myši je velmi dobrý, za 780 korun přímo fantastický. Jedinou reálnou obavu mám, jako u všech levnějších myší i u většiny myší střední třídy, z odolnosti povrchů proti otěru. Ale to mají vyřešené až výrazně dražší myši, proto jsou také dražší.

Pokud GENESIS udělá to tělo myši širší, prostě tak že tu myš opravdu držíte, pak s ohledem na zbytek toho, co už teď nabízí bych ji klidně označil za jednu z nejlepších levných myší na trhu a pro méně náročné občasné hráče ideální produkt. GENESIS má ještě model KRYPTON 770, který vypadá právě „jako vylepšená verze“, máme se na něj podívat v testu? :)

  • Závěr

Většinou testujeme výrazně dražší myši i klávesnice, ale je dobře se občas podívat k té rozumnější a dostupnější cenové hladině kolem 1000 korun, jak se tam věci mají. Obrovská spousta uživatelů totiž přesně tam nakupuje a myši či klávesnice za 5 tisíc jsou pro ně prostě sci-fi. S potěšením mohu tedy říci, že kvalita periferií kolem 1000 korun se opět výrazně zlepšila. Tady už se dají koupit klávesnice a myši, které prostě něco kvalitního skutečně nabízí a nejsou jen tragickou ukázkou značných kompromisů, co se za pár měsíců rozpadne v ruce.

GENESIS dokázala za 1150 korun nabídnout levnou, ale funkční mechanickou klávesnici. Pokud by k ní přidala ještě jednoduchou, ale slušnou područku, byla by za ty peníze prostě perfektní. Pokud tedy chcete cenově dostupnou mechanickou klávesnici hlavně pro hraní her. V případě myši, která je ještě levnější, si GENESIS pokazila věci sama. O 5mm materiálu v určitém místě více a byla by to perfektní levná myš s kvalitním senzorem, tlačítky a překvapivě kvalitním a pěkným RGB podsvícením. K tomu ta solidní malá ale funkční a dobrá podložka za 100 korun a jednoduše pro ty, kteří nechtějí za periferie utrácet mnoho tisíc korun, ale chtějí slušnou kvalitu a funkčnost, tak by tomuhle kombu nebylo co vytknout. Všechno jsou to výrazně lepší produkty, než co koupíte třeba jen o malinko levněji (ale někdy i za podobné peníze). Celkově vynikající poměr cena/výkon a popravdě přímo ukázka toho, co je to poměr „cena/výkon“. Doufám, že GENESIS ty produkty doladí.

„Genesis Thor 300, Krypton 700 a M12 Steel“

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Stazius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-16 21:44:08

Nevíte, kde by se dala sehnat tato klávesnice s cz diakritikou? Všude mají jen US.
Maskot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - kolečko 2018-09-17 08:56:59

nikde jsem se nedočetl zda se dá používat kolečko na myši ve více směrech jako například u Roccatu který má svých myších čtyřsměrné rolovací kolečko
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-17 09:04:08
avatar
ne jen klasicky
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 419x
Komentářů: 1
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1313x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 939x
Komentářů: 0
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 816x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4792x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2234x
Komentářů: 33