TEST: Gigabyte AORUS CV27Q – 27“ monitor se zakřivením, 1440p, HDR, 165Hz a FreeSync 2 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Tuesday, 24 September 2019
Přejít na obsah
TEST: Gigabyte AORUS CV27Q – 27“ monitor se zakřivením, 1440p, HDR, 165Hz a FreeSync 2
Gigabyte AORUS CV27Q - Monitor
Monitor v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Gigabyte AORUS CV27Q

              – 27“ monitor se zakřivením, 1440p, HDR, 165Hz a FreeSync 2

Společnost Gigabyte asi netřeba představovat. Významný hráč na poli klasických PC a komponent, serverů, a dnes i příslušenství, rozšiřuje svou nabídku špičkových monitorů, kam se nedávno také soustřeďuje. Dnes se podíváme na úplnou novinku, která se brzy objeví v prodeji a mohla by zaujmou spoustu domácích uživatelů, protože nabízí opravdu hodně, tedy prakticky ideální parametry počítačového monitoru současnosti

  • Gigabyte AORUS CV27Q – zakřivený 27 palcový všeuměl?

Novinka přináší mnoho dobrých parametrů a technologií. 27“ panel je hodně populární velikost, zde je navíc zakřivení 1500R. K tomu nabízí rozlišení 2560x1440, které je opět velmi oblíbené dnes, protože nabízí jemnější obraz než poněkud archaické 1080p ale současně není zdaleka tak náročné na výkon jako jemnější 4K.

Máte tedy jako uživatelé šanci 2560x1440 utáhnout i se slabší grafikou, silnější karty pak mohou vyniknout, protože monitor nabízí obnovovací frekvenci 165Hz! A je to ještě lepší, protože současně monitor podporuje AMD FreeSync 2 s LFC technologií v rozsahu 48 – 165Hz! Samozřejmě částečně by měl fungovat i kompatibilní režim „GSYNC“ pro grafiky NV, ale oficiální zatím není.

Panel umí také HDR, splňuje DisplayHDR 400 standard s jasem 400 nits. Panel je jinak VA s 8-bit má 1ms odezvu, 400cd/m2 jas a kontrast je pak 3000:1. Nechybí perfektní pozorovací úhly 178°atd. Gigabyte slibuje špičkové podsvícení a podání černé s technologií Black Stabilizer 2.0.

Ke všemu je monitor vybavený RGB podsvícením zadní části a má také několik specialitek ve výbavě, včetně zvuku a integrovaných mikrofonů a aktivním rušením okolního hluku. Nechybí další technologie a odpovídající OSD s perfektně přehledným nastavením.

Dnes se tedy podíváme, jaký je tenhle monitor v praxi, protože jsme měli možnost si ho už pořádně vyzkoušet :).

Takže jaký je?



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
SONY zopakuje průšvih Concordu s novou hrou Marathon?
SONY zopakuje průšvih Concordu s novou hrou Marathon?Čtvrtek, 18 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 281x
Komentářů: 0
Tomb Raider se vrací – Lara hned ve dvou nových hrách
Tomb Raider se vrací – Lara hned ve dvou nových hráchStředa, 17 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 530x
Komentářů: 0
Larian odhalují novou hru – má být větší a lepší než BG3!
Larian odhalují novou hru – má být větší a lepší než BG3!Pondělí, 15 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 860x
Komentářů: 2
Star Wars: Fate of the Old Republic – překvapivá pecka ohlášena!
Star Wars: Fate of the Old Republic – překvapivá pecka ohlášena!Pátek, 12 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 969x
Komentářů: 0
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!Pondělí, 08 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1531x
Komentářů: 1
Zootopia 2 je celosvětový hit
Zootopia 2 je celosvětový hitPátek, 05 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1315x
Komentářů: 0