TEST: Záložní UPS zdroj CyberPower BR1200ELCD – cenově dostupné bezpečí nejen pro PC Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 02 říjen 2019
Přejít na obsah
TEST: Záložní UPS zdroj CyberPower BR1200ELCD – cenově dostupné bezpečí nejen pro PC
CyberPower BRICs LCD Series BR1200ELCD v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • CyberPower BRICs LCD Series BR1200ELCD v praxi

Záložní zdroj je zabalen do krabice jenom o málo větší, než je samo. Na krabici se také ihned dozvíte veškeré parametry včetně toho, jak dlouho poskytuje výrobce na tento záložní zdroj záruku.

Designově je tento produkt jednoznačně funkčně než esteticky zajímavě zpracovaný. UPS může vypadat i hezky, ale není to samozřejmě zadarmo a tady se hlavně investovalo do funkčnosti. Rozměry jsou 166 x 118 x 288mm a hmotnost 8,2kg, na čemž mají zásadní podíl dvě klasické olověné baterie.

Na zadní straně se pak nachází otvor, pod kterým jsou právě uložené obě baterie. Ty jsou z výroby odpojené z bezpečnostních důvodů před přepravou, je tedy nutné je před použitím PSU připojit.

Zapojení je jednoduché, stačí pouze zapojit černý drát úplně na levé straně.

Pokud záložní zdroj zapojíte, ihned se rozsvítí LCD displej, který informuje o aktuálním napětí v sítí, jak je nabitá baterie, a také na kolik % je momentálně záložní zdroj využíván, to je celkem praktická věc. Display se da v také vypnout, což jistě ocení lidé, kteří si toto zařízení dají třeba vedle televize, a v nočních hodinách jim tedy nebude tento display oslňovat polovinu pokoje, dokáže totiž v noci dost svítit.

Model má celkem 8 konektorů pro zapojené spotřebičů, ovšem připojené na baterii jsou pouze 4 z nich. Na přístroji je to popsané a jsou to ty spodní čtyři. Zbylé zásuvky mají pak už jenom základní formu ochrany proti přepětí apod. Takže pokud máte více přístrojů, asi bych si nejdříve rozmyslel to, které chci chránit více a které méně, také je třeba si spočítat, aby měl záložní zdroj dostatečný výkon. Rozhodně nedoporučuju připojovat nějaké zařízení s vysokým maximálním odběrem třeba 1KW apod. Na to byste si museli pořídit silnější UPS, které samozřejmě také výrobce nabízí, ale už pochopitelně za jiné peníze.

Pokud budete mít záložní zdroj připojený na stolní počítač rozhodně, doporučuji nainstalovat program „CyberPower Power Panel Personal“. Umožnuje totiž řadu dalších nastavení a také dokáže velmi dobře informovat o tom, kolik vám už PC spotřeboval energie za dobu jeho provozu. Další funkce je také to, že dokáže tento program automaticky vypnout počítač, pokud vypadne proud a baterie klesne pod určitou hladinu. To je velmi praktické v případě, že u PC zrovna nejste, pokud k tomuto výpadku dojde.

V hlavním okně aplikace tedy vidíte status ohledně napětí, na kolik % jsou nabité baterie apod. Funkcí a informativních obrazovek je v aplikaci opravdu hodně, já se podívám na ty stěžejní.

Tou nejvíce praktickou funkcí je tedy nastavení toho, jak se má PC chovat v případě výpadku. Výchozí stav je takový, že program automaticky vypne počítač v případě, že zbývá již jenom 5 minut chodu na baterie. Čas se dá samozřejmě upravit dle potřeb uživatele.

Aplikace také umožňuje provést vnitřní test, zda zařízení pracuje v pořádku a jsou například v pořádku i samotné baterie. V případě že test neprojde, bývá to signálem k tomu, že baterie je třeba vyměnit. Pojďme se tedy podívat, jak záložní zdroj dopadl v praxi a jaké jsou celkové zkušenosti … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?Wednesday, 01 February 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1663x
Komentářů: 6
Star Trek: Picard – nová série je tu!
Star Trek: Picard – nová série je tu!Monday, 30 January 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1538x
Komentářů: 2
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!Friday, 27 January 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2007x
Komentářů: 5
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?Wednesday, 25 January 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1496x
Komentářů: 0
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzy
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzyFriday, 20 January 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1458x
Komentářů: 2
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!Tuesday, 17 January 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1315x
Komentářů: 1