TEST: Záložní UPS zdroj CyberPower BR1200ELCD – cenově dostupné bezpečí nejen pro PC Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 02 říjen 2019
Přejít na obsah
TEST: Záložní UPS zdroj CyberPower BR1200ELCD – cenově dostupné bezpečí nejen pro PC
CyberPower BRICs LCD Series BR1200ELCD v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • CyberPower BRICs LCD Series BR1200ELCD v praxi

Záložní zdroj je zabalen do krabice jenom o málo větší, než je samo. Na krabici se také ihned dozvíte veškeré parametry včetně toho, jak dlouho poskytuje výrobce na tento záložní zdroj záruku.

Designově je tento produkt jednoznačně funkčně než esteticky zajímavě zpracovaný. UPS může vypadat i hezky, ale není to samozřejmě zadarmo a tady se hlavně investovalo do funkčnosti. Rozměry jsou 166 x 118 x 288mm a hmotnost 8,2kg, na čemž mají zásadní podíl dvě klasické olověné baterie.

Na zadní straně se pak nachází otvor, pod kterým jsou právě uložené obě baterie. Ty jsou z výroby odpojené z bezpečnostních důvodů před přepravou, je tedy nutné je před použitím PSU připojit.

Zapojení je jednoduché, stačí pouze zapojit černý drát úplně na levé straně.

Pokud záložní zdroj zapojíte, ihned se rozsvítí LCD displej, který informuje o aktuálním napětí v sítí, jak je nabitá baterie, a také na kolik % je momentálně záložní zdroj využíván, to je celkem praktická věc. Display se da v také vypnout, což jistě ocení lidé, kteří si toto zařízení dají třeba vedle televize, a v nočních hodinách jim tedy nebude tento display oslňovat polovinu pokoje, dokáže totiž v noci dost svítit.

Model má celkem 8 konektorů pro zapojené spotřebičů, ovšem připojené na baterii jsou pouze 4 z nich. Na přístroji je to popsané a jsou to ty spodní čtyři. Zbylé zásuvky mají pak už jenom základní formu ochrany proti přepětí apod. Takže pokud máte více přístrojů, asi bych si nejdříve rozmyslel to, které chci chránit více a které méně, také je třeba si spočítat, aby měl záložní zdroj dostatečný výkon. Rozhodně nedoporučuju připojovat nějaké zařízení s vysokým maximálním odběrem třeba 1KW apod. Na to byste si museli pořídit silnější UPS, které samozřejmě také výrobce nabízí, ale už pochopitelně za jiné peníze.

Pokud budete mít záložní zdroj připojený na stolní počítač rozhodně, doporučuji nainstalovat program „CyberPower Power Panel Personal“. Umožnuje totiž řadu dalších nastavení a také dokáže velmi dobře informovat o tom, kolik vám už PC spotřeboval energie za dobu jeho provozu. Další funkce je také to, že dokáže tento program automaticky vypnout počítač, pokud vypadne proud a baterie klesne pod určitou hladinu. To je velmi praktické v případě, že u PC zrovna nejste, pokud k tomuto výpadku dojde.

V hlavním okně aplikace tedy vidíte status ohledně napětí, na kolik % jsou nabité baterie apod. Funkcí a informativních obrazovek je v aplikaci opravdu hodně, já se podívám na ty stěžejní.

Tou nejvíce praktickou funkcí je tedy nastavení toho, jak se má PC chovat v případě výpadku. Výchozí stav je takový, že program automaticky vypne počítač v případě, že zbývá již jenom 5 minut chodu na baterie. Čas se dá samozřejmě upravit dle potřeb uživatele.

Aplikace také umožňuje provést vnitřní test, zda zařízení pracuje v pořádku a jsou například v pořádku i samotné baterie. V případě že test neprojde, bývá to signálem k tomu, že baterie je třeba vyměnit. Pojďme se tedy podívat, jak záložní zdroj dopadl v praxi a jaké jsou celkové zkušenosti … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.Čtvrtek, 16 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1512x
Komentářů: 27
DooM Eternal se připomíná pěknými záběry
DooM Eternal se připomíná pěknými záběryStředa, 15 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1230x
Komentářů: 4
Trendy a podivnosti na CES 2020
Trendy a podivnosti na CES 2020Úterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 793x
Komentářů: 0
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin Dieselem
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin DieselemÚterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 686x
Komentářů: 0
Birds of Prey – nový trailer z Harley Quinn DC filmu
Birds of Prey – nový trailer z Harley Quinn DC filmuNeděle, 12 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 689x
Komentářů: 2
Dell Alienware Concept UFO – kapesní herní PC!
Dell Alienware Concept UFO – kapesní herní PC!Pátek, 10 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 786x
Komentářů: 1