Trust Lino XL 2.1 – TEST a RECENZE bezdrátového soundbaru, který lze přeskládat i na věže Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 15 prosinec 2020
Přejít na obsah
Trust Lino XL 2.1 – TEST a RECENZE bezdrátového soundbaru, který lze přeskládat i na věže
Trust Lino XL 2.1
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Nejdříve jsem se rozhodl otestovat v klasickém zapojení na stojato v režimu 2,1. Přece jenom toto nastavení používá většina uživatelů herního PC, protože je to z hlediska rozmístění reproduktorů nejvíce praktické.

Reproduktor jsem otestoval jak v režimu připojení přes klasický 3,5 mm konektor, tak i přes optický kabel. Zde rozhodně doporučuji využít, pokud vám to PC dovolí, optický kabel, protože poskytuje mnohem lepší úroveň výsledného projevu.

Bohužel k reproduktoru není dodáván žádný doprovodný program. Z tohoto důvodu, pokud si chcete zvuk odladit dle svých představ, musíte se spolehnout buď na dálkový ovladač, nebo si nastavit ekvalizér v programu, který používáte na přehrávání hudby. Ono je to i potřeba, protože v základním nastavení jsou celkem dost přepálené výšky, což nejvíce poznáte u hudby se ženským hlasem. Poslech totiž dost „tahá“ za uši a není to, zvlášť při vyšších hlasitostech, moc příjemné. Dobrou zprávou je že po korekci na dálkovém ovladači, kde lze vysoké tóny ubrat, je výsledný zvuk v dané cenové hladině již nadprůměrný.

Kde je ovšem další slabší stránka tohoto setu, jsou střední tóny. Jsou prostě dost v pozadí a nelze to už moc vylepšit ani odladěním v ekvalizéru. Prostě zde chybí onen HW, v tomto vidím největší slabinu modelu Lino XL 2.1. Ovšem co je velmi silnou stránkou je samotný subwoofer. Basy jsou hutné a přesné a doslova je cítíte v žaludku, pokud mohu srovnat třeba s již testovanou Katanou od Creativu, zde Trust svého konkurenta překonává. Vůči základnímu nastavení jsou zde i slušné rezervy, protože pokud na dálkovém ovladači basům přidáte, stále nedochází ke zkreslení a je velmi poznat, že tělo subwooferu je bytelné a uvnitř se nachází basový měnič s velkým průměrem. Pokud jste tedy vyznavači hudby, kde je kladen velký důraz na hluboké tóny, budete spokojeni.

Velmi mě také potěšila celková hlasitost, protože není problém ozvučit ani místnost velkou cca 40 metrů čtverečních a kvalita zvuku je stále obstojná, k nějakému zkreslení zde sice dojde ale, pokud snížíte hlasitost o jedno dvě zmačknutí na ovladači směrem dolu, ono zkreslení se vytratí a hlasitost je stále vynikající. Pokud jde o další možnosti připojení, v režimu bluetooth se reproduktor chová zcela identicky, jako všechny podobné bluetooth reproduktory, stačí pouze zapnout tento režim na ovladači a poté připojit třeba telefon, vše je otázkou pár sekund. Vedle klasických portů je zde i USB, ten ovšem neslouží k propojení s počítačem, ale je určen pro klasický Flash disk. Na ten si můžete nahrát muziku ve formě MP3 souborů a ty pak přehrávat. Osobně se mi tento způsob zdá na dnešní dobu celkem zbytečný, protože to asi skoro nikdo používat nebude.

Pojďme tedy k hodnocení …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Zaklínač 4 v technickém demu (UE 5.6) vypadá a běhá skvěle!
Zaklínač 4 v technickém demu (UE 5.6) vypadá a běhá skvěle!Čtvrtek, 03 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1448x
Komentářů: 0
Dying Light slaví 10 let a dostalo remaster aktualizaci!
Dying Light slaví 10 let a dostalo remaster aktualizaci!Pondělí, 30 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 562x
Komentářů: 0
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?Čtvrtek, 26 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2541x
Komentářů: 8
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?Úterý, 24 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1174x
Komentářů: 0
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánu
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánuPátek, 20 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2159x
Komentářů: 1
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaci
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaciStředa, 18 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1346x
Komentářů: 1