Kingston SSDNow V+ 180 1,8“ – malý SSD pro ultratenká přenosná zařízení Tisk E-mail
Napsal Tomáš "holoway" Hort   
Pátek, 29 říjen 2010
Přejít na obsah
Kingston SSDNow V+ 180 1,8“ – malý SSD pro ultratenká přenosná zařízení
Kingston SSDNow V 180 1,8
Technické vybavení a pohled dovnitř SSD disku
Specifikace a testovací sestava
Testy - Windows 7, ATTO, CrystaDiskMark, HD Tune
Hodnocení a závěr
altVětšina SSD disků je proti běžným plotnovým diskům mnohem menší. Rozdíl mezi 3,5 a 2,5 palcovými zařízeními je poměrně velký jak po stránce metrické, tak i hmotnostní. Jenže v některých případech je i 2,5“ moc. Velikost pro moderní ultratenká zařízení musí být ještě menší. Ukázkou, že to jde, je novinka na trhu od společnosti Kingston, kterou si dnes podrobně představíme.

 

 

Kingston SSDNow V+ 180 1,8“

– malý SSD pro ultratenká přenosná zařízení

Společnost Kingston si nemusíme představovat. Už jsem to dělal několikrát, a tak už každý ví, v jaké počítačové výrobní sféře se pohybuje. Avšak pro jistotu:  Kingston vyrábí paměti a zařízení s nimi spojená. Proto nepřekvapí, že po nástupu sériové výroby SSD disků se Kingston přidal i do tohoto odvětví. O zatím krátké historii SSD disků jsem se trochu zmínil minule. Není to nic, co bychom potřebovali nutně vědět. Kdo minulou podrobnou recenzi nečetl, najde ji zde.

Co je však otázka, která vás už asi napadla u nadpisu? Ano, správně. Jedná se o to, proč pořád testujeme SSD Kingston. A to musím rozvést: DD vám v článcích a aktualitách říká, jaké jsou vztahy s různými výrobci, jak dobře už je mezi nimi hodnocen DDWorld.cz jako nezávislý magazín, a jak díky tomu můžeme mít někdy i produkty dříve než profesionální redakce. Prostě se ví, že náš verdikt je takový, jaký má po testování být a ne takový, jaký měl být nebo chtěl být. Navíc se mohou firmy spolehnout, že v případě dřívějších informací nedojde k vyzrazení a podobně. Zmiňuji to zde proto, neb mi stále přijde, že mnoho čtenářů nechápe tu důležitost takové situace. A proč tedy zase Kingston a ne slibovaný OCZ Vertex 2, Patriot Inferno?

Před nedávnem (asi měsíc) jsme tu měli novinku o tom, že vyjde nový malinký SSD disk Kingston 1,8“. Samo o sobě velmi zajímavé, taková specialitka na trhu zatím (ano, už je na trhu i Intel 1,8“ a možná i další). Bylo jasné, že ho budu chtít na testování. Jenže mezitím, co sháním, kdo půjčí konkurenční SSD, jsem se zmínil, že bychom nový 1,8“ Kingston na testování chtěli…no a do dvou dnů byl u mě na stole. Tak jsem ho vzal a hned otestoval. Prostě někde to pracuje rychle, někde pomaleji. U druhé možnosti bohužel tratí jak výrobce, tak i my. Osobně už třeba čekám pár týdnů na jeden slíbený SSD disk…ale stále nic.

Neřešme ale to, co nemáme a raději se podívejme na to, co je a co můžeme hodnotit a testovat. Kingston tedy vydal zcela novou řadu SSD disků s velikostí 1,8“. Nejsou snad 2,5“ SSD dost malé? Ne, nejsou. Je totiž stále potřeba zmenšovat zařízení, ve kterých mají být, a tak i disky musí být ještě menší. Zařízeními pak myslím v dnešní době hlavně netbooky a noteboky. Aktuální tablety totiž využívají spíše klasické paměťové čipy přímo na základní desce než přímo pevné disky, které by byly konektorově připojené. Pokud bych měl říci přímo produkt, který 1,8“ SSD potřebuje a už je vlastně využívá, tak bych jmenoval MacBook Air v nových verzích 11,6 a 13,3“, o kterých byla novinka v pátek.

Pro testování pevných disků budu od této chvíle používat stejnou sestavu i stejné testovací metody a testy, takže bude poprvé i možnost porovnání s předešlými testovanými modely.

To by pro začátek stačilo a pojďme se podívat, co budeme dnes testovat. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!Úterý, 31 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 798x
Komentářů: 2
World War Z zdarma na EPIC Games Store
World War Z zdarma na EPIC Games StoreSobota, 28 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1969x
Komentářů: 1
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.Čtvrtek, 26 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 786x
Komentářů: 3
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!Středa, 25 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2193x
Komentářů: 14
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?Sobota, 21 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1384x
Komentářů: 0
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“Čtvrtek, 19 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2879x
Komentářů: 11