Silicon Power Marvel Xtreme M80 1TB – TEST klasického USB Flash disku s rychlostí 1000MB/s Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Monday, 04 September 2023
Přejít na obsah
Silicon Power Marvel Xtreme M80 1TB – TEST klasického USB Flash disku s rychlostí 1000MB/s
Disk v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Nová generace Marvel Xtreme M80 od Silicon si vede dobře. Oproti minule testovanému modelu ze stejné modelové řady přináší skoro dvojnásobnou rychlost, a dokonce i nižší pořizovací cenu. Ještě před půl rokem byste za 1TB pomalejší model zaplatili 3199,-, dneska je cena o více jak 1000,- níže.

Disk dokázal nabídnout i lepší rychlosti čtení, a hlavně zápisu, než jsou papírové specifikace, což se moc často v tomto oboru nestává. Velmi mě překvapily i testy lineárního zápisu, kde dle očekávání rychlost klesá k 250MB/s po vyčerpání té malé vyrovnávací paměti. U většiny konkurence klesá rychlost mnohem níže. Disk je tak vhodný i k ukládání velkého objemu dat.

  • 250GB - 929 Kč – cena jednoho GB = 3,7Kč
  • 500GB - 1299 Kč – cena jednoho GB = 2,6Kč
  • 1TB – 1999 Kč – cena jednoho GB = 1,96Kč

Pokud se podíváme na ceny, vychází nejlépe dva větší modely, rozhodně tedy doporučuju se vyhnout nejmenšímu 250GB modelu. Ten nedává vůbec smysl, což ale vlastně smysl dává, protože tělo disku je u všech variant stejné, takže to znamená náklady a liší se už jen na náklady na čipy, kde menší kapacity než 500GB už jsou poměrně drahé a čipy pro větší kapacity jsou dnes výhodnější. Právě tedy testovaná 1TB verze je výrazně výhodnější než obě menší.

Pokud se podívám na konkurenci, tak třeba Kingston DataTraveler Max o stejné rychlosti a kapacitě stojí o nějakých 20% víc. Podobnou cenu si oba konkurenti zachovávají pouze u dvou menších kapacit. Pro SP ale mluví mnohem menší velikost a váha a také kovové tělo samotného disku, který se tak lépe chladí. Ačkoliv tady obecně samozřejmě v praxi nebude problém téměř u žádného podobného modelu. Pokud tedy hledáte ultra rychlý klasický USB disk za normální peníze je model Marwel Xtreme M80 vynikající volbou.

Za poskytnutí USB flash disku na test děkuji společnosti Silicon Power

Za poskytnutí ostatního HW děkujeme našim partnerům

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceWednesday, 17 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 821x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeWednesday, 17 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 401x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Tuesday, 16 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1349x
Komentářů: 0
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSaturday, 13 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 616x
Komentářů: 0
Gothic 1 Remake vyšel a slaví úspěch!
Gothic 1 Remake vyšel a slaví úspěch!Friday, 12 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 747x
Komentářů: 0
FABLE v dlouhé ukázce – nevypadá špatně
FABLE v dlouhé ukázce – nevypadá špatněThursday, 11 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 713x
Komentářů: 0