ASUS ROG Ryuo 240 a Ryujin 240 – TEST dvou špičkových vodních chladičů s designem ASUS Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 05 březen 2019
Přejít na obsah
ASUS ROG Ryuo 240 a Ryujin 240 – TEST dvou špičkových vodních chladičů s designem ASUS
ASUS ROG Ryuo a Ryujin AiO chlazení
Chlazení v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • ASUS ROG Ryuo 240 a Ryujin 240

              – TEST dvou špičkových vodních chladičů s designem ASUS

S tím, jak se AiO chlazení stává lepší, spolehlivější a hlavně široce dostupnou OEM záležitostí, se objevují vlastní značková řešení i od klasických výrobců komponent. Jedním z nedávných přírůstků na trhu jsou AiO chladiče od ASUSu v designu ROG.

Na test jsme získali už před časem hned dva zatím uvedené modely ve stejné velikosti radiátoru, tedy konkrétně 240mm (2x 120mm). Oba modely se liší designem bloku a použitými ventilátory a také cenou. V čem se neliší, oba mají unikátní OLED display, což je výrazně odlišuje prakticky od všech AiO chladičů na trhu. Dnes se tedy v praxi podíváme, jaké oba jsou.

  • ASUS ROG Ryuo a Ryujin AiO chlazení

Společnost ASUS doplnila nabídku počítačových komponent o AiO chladiče procesorů vlastního designu. Samozřejmě vlastní konstrukční základ má na svědomí jak jinak než ASETEK, ale ASUS jej doplnil o vlastní designový vzhled bloků a také ventilátorů, jako většina „výrobců“ AiO. Samozřejmě ASUS oba modely míří na příznivce své ROG značky, a tedy majitele ROG komponent, kteří by chtěli i padnoucí chladič ke svým ASUS ROG komponentám.

Aktuálně ASUS nabízí dvě řady. ROG RYUO (v překladu Dračí bůh), který je k mání ve variantách se 120mm a 240mm výměníkem. Druhou modelovou řadou je pak ROG RYUJIN (pojmenovaný podle japonského draka) a ten je nabízený ve 240mm a 360mm variantě. V našem případě máme k dispozici oba modely s 240mm výměníkem, takže ideální pro přímé srovnání.

Jak vidíte, oba modely se designově jasně liší. V základu jde o 6.generace ASETEK AiO, na které staví drtivá většina nedávno uvedených AiO chladičů na trhu všech značek. ASUS si ale udělal vlastní design bloků a zvolil ventilátory.

  • ROG RYUO 240

Cenově dostupnější a méně okázalý je model RYUO, který vypadá celkem normálně :). Jednu zvláštnost ale má. Zatímco drtivá většina AiO chladičů na trhu má vodní blok s nějakým tím RGB podsvícením, kdy na bloku obvykle svítí logo výrobce, ASUS na horní stranu vodního bloku umístil 1,77“ OLED display, který tak dokáže zobrazovat mnohem více, včetně třeba aktuální teploty CPU jeho taktu apod.

Samozřejmě RGB podsvícení bloku je také přítomno. Ventilátory jsou klasické, 120mm s 800-2500RPM a samozřejmě PWM, tedy plně regulovatelné. ASUS udává kompatibilitu se všemi aktuálními platformami AMD a Intelu, včetně TR4.

  • ROG RYUJIN 240

Dražší model RYUJIN už se vzhledem výrazně liší od drtivé většiny AiO chladičů. Vodní blok má na sobě totiž velkou nástavnou část. Okolí bloku (tedy VRM desky) a samotný vodní blok je totiž ochlazován integrovaným 60mm ventilátorem. Samozřejmě nahoře je opět ten 1,77“ OLED display.

ASUS také dovybavil výměník špičkovými ventilátory NOCTUA. Konkrétně jde o 120mm iPPC 2000 PWM modely, což je maximalistická kvalita a výkon. Životnost těchto ventilátorů se zvýšenou odolností je legendární. RYUJIN je také univerzální chladič na aktuální AMD i Intel platformy.

Samozřejmě jak ventilátory, tak ten zvláštní design vodního bloku se odrazil v ceně. RYUJIN 240 stojí 5299 korun vč. DPH, což z něj dělá s náskokem nejdražší běžný 240mm AiO chladič na trhu. RYUO 240 je o něco dostupnější, stojí ale stále 4599 korun, kdy je také jedním z nejdražším 240mm AiO na trhu. Co tedy nabízejí v praxi za tyhle nemalé peníze?

Na to se dnes podíváme … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1580x
Komentářů: 4
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2001x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3649x
Komentářů: 7
Monster Hunter vstoupil do kin
Monster Hunter vstoupil do kinČtvrtek, 17 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2898x
Komentářů: 3
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGE
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGEPondělí, 14 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2586x
Komentářů: 5
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.Pátek, 11 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2407x
Komentářů: 1