Enermax ETS-T40F-RF v TESTu - Malý ale výkonný vzduchový chladič pro výkonná CPU? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka
Pátek, 03 červen 2016
Přejít na obsah
Enermax ETS-T40F-RF v TESTu - Malý ale výkonný vzduchový chladič pro výkonná CPU?
Enermax ETS-T40F-RF
Enermax ETS-T40F-RF - Instalace a teploty
Závěr a hodnocení
alt
  • Enermax ETS-T40F-RF v TESTu
                  - Malý ale výkonný vzduchový chladič pro výkonná CPU?
Štíhlý chladič se 140mm ventilátorem co je prý schopen uchladit u 200W procesory. Po minule testovaném vzduchovém chladiči Thermalright True Spirit 140 Power, který dopadl opravdu velmi dobře, tu mám dnes chladič, který je opravdu skromnějších rozměrů i váze, hlavně vůči minule testovanému Thermalrightu, který měl skoro 800g. Pasiv tohoto Enermaxu  váží pouhých 460g a má i menší průměr  heatpipe trubic a je jich o dvě méně. Cenově je ale pouze o 100-200,- levnější, takže mám celkem obavy, aby si tuto cenu při svých parametrech dokázal obhájit.
Testovat budu opět na mé testovací 220W „bestii“ od AMD v podobě FX-9590, která dokáže potrápit opravdu i ty nejlepší chladiče na trhu. Sekundovat mu bude nejlepší prkno pod socket AM3+ v podobě ASUS Crosshair V Formula Z. Testovat budu chladič v OCCT pro tu nejextremnější zátěž, jakou dokáže procesor zažít. Herní režim bude simulovat bechmark unigine valey 1.0 a samozřejmě naměřím teploty i v IDLE.
Jako perličku ještě otestuji chladič s ultra tichým 140mm ventilátorem Be Quet! Silent Wings 2.
Hlavní body udávané výrobcem:
  • Výkon uchladit procesor až o 200W TDP
  • 100% kompatibilita s RAM na desce díky úzkému profilu
  • 14cm “Twister Bearing” ventilator
  • Univerzální chladič pro AMD i Intel platformy
  • 4x měděné heatpipe trubice o průměru 6mm
  • Podpora pro instalaci dvou ventilátorů
  • Přímý kontakt Heatpipe trubic na základně chladiče s procesorem
Technické parametry:
  • Specifikace pasivu:
  • Rozměry 126 mm x 40 mm x 161.7 mm (délka/šířka/výška)
  • Váha 460g
  • 4x heatpipe o tlouštce 6mm
  • Měděné heatpipe – Hliníkové tělo chladiče
  • Specifikace Ventilátoru:
  • Rozměry 152 mm x140 mm x26.5 mm (délka/šířka/výška)
  • Otáčky: 500 – 1200 RPM
  • Hlučnost: 10-19dBa
  • Air Flow: 24.83 – 65.56 CFM
  • 4 pin konektor (PWM)