Intel Core i9-7900X, i7-7820X, i7-7800X – TEST a REVIEW SKYLAKE X aneb tohle měl být high end Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 11 srpen 2017
Přejít na obsah
Intel Core i9-7900X, i7-7820X, i7-7800X – TEST a REVIEW SKYLAKE X aneb tohle měl být high end
Intel X299 platforma - SKYLAKE-X, Kaby Lake-X a jiné zmatky
Intel Core i7 a Core i9 a základní desky X299
CineBench R15 - Rendering
7-Zip - komprimace dat (AES)
POV-Ray 3.7 - RayTracing Rendering
HandBrake - Video Encoding X265 4K
TrueCrypt - encrypting
Herní výkon procesorů - 1920x1080 a 3840x2160
Spotřeba, chlazení a taktování
Výkon, cena a výhodnost
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Kdyby pokračovala situace z minulých let, tedy bezkonkurenční postavení Intelu, který byl v high endu jedinou volbou, tak bychom byli asi celkem spokojení. Zejména Core i9-7900X sice žere jako tank, ale nárůst výkonu proti čemukoliv je brutální. A pokud by stál i o tolik méně (nestál, pokud by pokračovalo bezkonkurenční prostředí) než předchůdce, byli bychom šťastní jako blechy. Jenže už teď v tuto chvíli víme, že tento procesor, který měl být králem, je výkonem „slušný mainstream“, ale pořád jen „maisntream“. Za stejnou cenu nabízí AMD nový RYZEN THREADRIPPER 1950X se 16jádry/32vlákny běžně o třetinu vyšší výkon! A se stejnou spotřebou!

Tím vyniká druhý problém Intelu, a to je mizerná efektivita. Intel zoufale využívá své jediné výhody, kterou je fakt, že dokáže 4,5GHz, což je o běžně 500MHz více, než dokáže AMD na jednom jádru. Na více jádrech je rozdíl také podobný. Intel tenhle takt zoufale potřebuje, protože pokud by ho neměl, prohrál by! Architektura AMD je na stejném taktu stejně výkonná nebo i výkonnější! A tak Intel naprosto ignoruje provozní vlastnosti a snaží se, protože musí, současně udržet co nejvyšší prodejní ceny a marže, nabídnout alespoň vyšší výkon než konkurence.

  • Intel Core i9-7900X (10 jader)

V případě 10jádrového Core i9-7900X už to podle mého prostě přehnal. Spotřeba toho procesoru je strašně vysoká a pokud je 16 jádrová konkurence o třetinu výkonnější, a přitom žere v praxi stejně nebo i méně, a to vše za stejnou cenu, nenabízí Intel nic. Protože v testu ještě Threadripper nemáme, je i9-7900X zdaleka nejvýkonnější CPU v testu, s velkým náskokem a jak jsem řekl, pokud by pokračovala situace byli bychom z něj nadšeni a házeli oceněními. Ale dnes? Nevím, pro koho je tento model určen. Výkon za danou cenu je vlastně slabý a spotřeba brutální. Intel musí za tuhle cenu nabídnout alespoň 14-16 jader. S ničím menším konkurovat AMD nemůže. Jen mám osobně trochu obavu, kolik tahle Intel monolitická monstra budou žrát … co budou stát už víme, ale to je téma na někdy jindy. Co můžeme říci, že uváděných 140W je nesmysly. Stejných 140W měly mnohem úspornější a méně výhřevní předchůdci a mají jej i méně jádrové nové verze. 7900X má reálně TDP 160-180W, minimálně. Proč tedy Intel uvádí jen 140?

  • Intel Core i7-7820X (8 jader)

Nástupce docela populárního Core i7-6900K s 8 jádry je také hnaný na vysoké takty. Výsledkem je tak sice o 13% vyšší výkon v aplikacích, ale výrazný nárůst spotřeby. Celkem nadšeni bychom byli s ceny, která místo 27 tisíc u předchůdce činí nově 15,5 tisíce. A to je cena, která je na dohled RYZEN 7. Jenže ten stojí už i méně než 10 tisíc, je to mainstreamový čip, jako platforma mnohem levnější dostupnější a efektivnější, taktovat jde také a výkonově zase tak moc nezaostává a stále má výkon 8 jádrového/16vláknového čipu. Navíc Core i9-7920X už má jen těch 24 PCIe-Linek a AMD nabídne za podobnou cenu 8jádrový ThreadRipper 1900X (ten bude výkonnější než 1800X) se 64 linkami. Díky možnosti dosahovat vyšších taktů bude sice i7-7920X nejvýkonnější 8jádrový čip na trhu i po OC, ale z toho výkonu si na zadek nikdo nesedne a spotřeba, efektivita a nároky na chlazení jsou vážně strašné.

  • Intel Core i7-7800X (6 jader)

No a pak je tady zatím stále jediný 6jádrový procesor Intel v nabídce. A to je problém. Stojí sice na Intel rozumných 10 tisíc, tedy jen o něco více než předražené mainstreamové 4jádro Core i7, jenže 6jádrový mainstreamový RYZEN 5 1600 je za 6 tisíc! I se slušným chladičem v ceně. A protože moc nežere a nechá se solidně vytaktovat na levné desce i s tím základním chladičem. A tak nevím, co přesně Intel chce 6jádrovým i7-7800X vlastně říci a komu jej nabízí. Že je to výkonnější procesor než i7-7700K? To ano (nemá ale tak vysoký takt na jádro, a tak je leckde horší), ale platforma je drahá a procesor žere vážně hodně na 6jádro. A pak ten výkon je stále „jen“ na úrovni RYZEN 5 1600X, přitom RYZEN 5 1600 není o moc pomalejší a nechá se vytaktovat stejně jako RYZEN 5 1600X. Ano, nataktovaný Core i7-7800X je výkonnější než RYZEN 5 (díky tomu že má 600MHz výhodu!), ale pořád je slabší než stejně drahý 8 jádrový mainstreamový RYZEN 7 1700X v základu, který pořád žere mnohem méně a je pro mnohem levnější platformu!

  • Hodnocení

Dělat hodnocení SKYLAKE-X procesorů je opravdu nevděčné. Nejsou to nejhorší procesory na trhu, to ne, možná to byl důvod, proč Intel uvedl 4jádrové KABY LAKE-X pro LGA 2066 platformu. Ty jsou suverénně nejhorší a nejnesmyslnější procesory na trhu a proti nim SKYLAKE-X zase tak blbě nevypadají. Jenže je více než zřejmé, že Intel je udělal v době, kdy nevěřil, že AMD dokáže, co s RYZEN procesory dokázalo. A pak když už to věděl, a nemohl moc změnit, obětoval efektivitu a využil té výhody vyšších taktů, aby alespoň výkonově překonal RYZEN. To se mu podařilo, ale náskok prostě není tak velký, aby to stálo za to a omluvilo vše ostatní. Spotřeba je brutální, efektivita je mizerná no a snížení cen proti předchozí předražené generaci je sice hezké, ale nedokáže se ani přiblížit cenové výhodnosti RYZEN procesorů.   

Nabízet 6jádrový nebo dokonce jen 4 jádrový procesor pro high end platformu nedává absolutně žádný smysl. Core i7-7800X za 10 tisíc vypadá vážně hloupě. Jak vedle 8jádrových RYZEN 7, tak hlavně vedle 6 járových RYZEN 5. Rozdíl výkonu je zanedbatelný, spotřeba je ale úplně jinde, a hlavně cenový rozdíl je brutální, a nejen na procesoru samotném, ale hlavně platformě. Intel Core i7-7800X nedává za současné situace žádný smysl, jeho nákup je čirá hloupost a do high endu nepatří. Pokud chcete výkon 6jádra koupíte si RYZEN 5.

U 8 jader už je situace komplikovanější. 8 jader/16vláken v kombinaci se 4kanálovým řadičem a možnostmi high end platformy je zajímavá. Jenže to by Intel musel nabízet těch 44 ne jen 28 linek. AMD totiž nabídne konkurenční 8jádrový ThreadRipper 1900X s 8jádry a 64linkami za podobnou cenu. Samozřejmě pořád budou výhodnější RYZEN 7 pro mainstream, kdy RYZEN 7 1700 a hlavně RYZEN 7 1700X jsou mnohem výhodnější s výkonem který je sice nižší, ale pořád 8jádrový/16vlákny, s mnohem lepší efektivitou atd. Ale je to mainstream. Celkově je Intel Core i7-7820X asi nejzajímavějším čipem z celé aktuálně dostupné trojice Intel SKYLAKE-X, kdy stojí poměrně slušné peníze a je univerzálně výkonný všude (i ve hrách). Jeho nevýhodou je velmi vysoká spotřeba, horší efektivita, a hlavně velmi vysoká cena platformy.

Core i9-7900X, jakkoliv vypadá výkonně, tak výkonný vlastně není. Za těch nemalých 1000 dolarů se dá dnes nakoupit lépe a tenhle procesor sice měl být králem, ale není jím ani zdaleka. Za ty peníze by přitom určitě už zájemce očekával něco skutečně výjimečného. 7900X jen výjimečně žere a topí, ale výkonem ho za stejnou cenu konkurence deklasuje, což si ukážeme v dalším testu. Prostě od procesoru za 1000 dolarů čekám maximum a to i9-7900X zdaleka nenabízí, ne když nad ním bude 12, 14, 16 a také 18 jádrový Core i9 model. Za současnou cenu a současné situace nedává i9-7900X žádný smysl a není zajímavý pro nikoho. Ano, já vím, jak to zní, s velkým náskokem nejvýkonnější procesor, který jsme kdy testovali a on je vlastně slabý a nezajímavý. Ale taková je přesně současná situace a jeho objektivní pozice.

Zachrání ho jen výrazné snížení ceny, ale to se asi nestane. Každopádně brzy dorazí ještě dražší, ale výkonnější 12jádro a pak 14, 16 a 18 jádrové Core i9 modely. Ovšem jejich ceny jsou strašné a spotřeba bude nejspíše také něco. Intel se zatím chová, jako kdyby RYZEN konkurence nebyla, ale ona je. Pravdou však také je, že vzhledem ke konstrukci a reálným nákladům současných monolitických SKYLAKE-X procesorů, prostě nemůže s RYZEN soupeřit jinak, než tlačit výkon frekvencí (ach ty vzpomínky na Pentium 4 HT), jak to jen jde a tvářit se, že je vše v pořádku. A přesně to dělá: „usmívejte se a toho požáru za námi si nevšímejte, ten dům hořet má …“.

  • Závěr

Jako uživatel X99 platformy mě X299 moc nezaujala. Jako platforma neumí nic nového a kvůli tomu, že Intel udělal zbytečnou technickou změnu, nejsou nové procesory kompatibilní s jinak perfektními, kvalitními, drahými a zcela technicky aktuálními X99 deskami. Ty tak můžeme neefektivně vyhodit a nakoupit za draho nové X299 desky, jež neumí nic nového. Z hlediska procesorů je zde sice vyšší výkon, ale ten je vyvážen vyšší spotřebou, tak vysokou, že začíná být problém to doma uchladit. No a pak je tady existence konkurence, tedy AMD X399 platformy, ta nabízí velmi podobné věci, ale je celkově výhodnější a efektivnější. Proč si tedy koupit X299? Jediný zajímavý CPU do ní je zatím Core i7-7820X, za relativně slušnou cenu má výborný jednojádrový a slušný vícejádrový výkon. Spotřeba je sice strašná, ale cenově není postavený špatně, 24 linek však pro některé může být dealbraker, protože v praxi může být omezením a 8jádrová konkurence navíc bude mít 64 linek. Nicméně i tak, pokud Intel X299 platformu, je ze současné nabídky i7-7820X jediný procesor, o kterém má smysl alespoň uvažovat. Ostatní jsou nesmysl, vyhozené peníze a jen hlupák by ignoroval, že konkurenční AMD nabízí podstatně zajímavější procesory.

Souboj v high endu ale teprve začal a po letech se tak radujeme z bezprecedentního nárůstu procesorového výkonu a renesance PC platformy. A tak s testováním rozhodně nekončíme. Už brzy si otestujeme v současnosti nejvýkonnější procesor na trhu, výrazně výkonnější než 7900X …

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 47
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
cch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 17:07:40
avatar
s jakou grafikou měříte testy spotřeby?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 17:24:37
avatar
s ASUS GTX 1080 STRIX OC ... v sestavě máme ale ještě pár disků, extra zvukovou kartu ASUS Essence STX II atd. Spotřeba je celé sestavy, jen v různých stavech zátěže CPU či grafiky ...

na ty absolutní hodnoty nekoukejte, budou u každé sestavy jiné, jde o ty rozdíly, všechny CPU v testu jsou měřené za stejných podmínek ....
cch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 13:21:31
avatar
takže to vypadá, že na přetaktovanej ryzen s grafikou na úrovni rx570 stačí v pohodě 400 W zdroj, to je zajímavej posun
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 13:52:23
avatar
Tak já bych pod 500W asi určitě nešel, myslím si že v grafu nebudou špičky kdy na zlomek času vystřelí spotřeba prudce nahoru. Navíc účinnost je také dobré brát v potaz.

Samozřejmé rozdíl by byl u extrémně úsporné sestavy i s nějakým podvoltováním a podtaktováním.
Jencík3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - spotřeby 2017-08-12 23:02:02

příjde mi zválštní

1600x prime95 150W a ve hrách 250W

7800 225W a 270W.

tady něco nehraje.

když srovnáme spotřebu ve hrách tak je to cca plichta. Ale prime95 vykazuje zvláštnosti.

1800x vs 7820 vykazuje stejné divnosti...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 22:48:52
avatar
Nic zvláštního na tom není, je to zcela v pořádku ...

v prime testu CPU není vytížená grafika, tudíž nežere a zatížen je jen CPU a to na úplně maximum (kromě PRIME běží ještě další test, abychom CPU skutečně 100% zatížili) ... to je celá pointa toho testu ;) ...

ve hrách už zdaleka není CPU zatížen na maxima (vícejádra jsou zatížena minimálně) a spotřeba jde na úkor grafiky ... A tedy ukazujeme právě to, že pokud jde o hry, spotřeba těch výkonných CPU není ve hrách zase tak strašná ;)
Jencík3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 23:01:45

7820 vs 1800X ve hrách

270 vs 290 W...

tedy bych řekl, že to Intelí osmijádro na dost vyšší frekvenci žere to samé co Ryzen...

Prime vytěžuje AVX? Má ryzen stejné AVX jako Intel? Nevím, ptám se...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 23:14:05
avatar
Jenže ve hrách to Intelí 8jádro jede běžně zatížené jen na 4 jádra třeba a prostě nežere jako při plné zátěži, Intel má velmi dobře udělané úsporné funkce , naštěstí ... umíš si představit, kdyby i ve hrách jelo naplno?

hry jsou zátěží pro grafiku, pro procesor až na výjimky nejsou nijak náročné, 4 jádro tedy jede obvykle s 90% vytížením, ale 8 jádra už ani na 50%. Samozřejmě pokud začnou hry být optimalizovány na více jader, zatížení vícejader se zvýší a poroste i spotřeba ...

Prime vytěžuje celý CPU se vším co nabízí, jádra, vlákna, cache ... prostě vyšší spotřebu než tady by CPU mít nikde už neměl a v praxi je téměř vyloučeno, že by až takhle byl někdy CPU zatížen běžnými aplikacemi. Prime je stress test ...

každopádně výrobci CPU si dávají hodně záležet na vyladění CPU, úsporných stavech a naopak využití toho co je zrovna potřeba. Vše je dnes dynamické ... V případě Intelu je to až TURBO 3.0 které nové SKYLAKE-X mají atd. Rozdíly ve spotřebě jsou mezi různě zatíženým CPU opravdu propastné ... CPU prostě nedrží trvale dnes všechna jádra na jedné frekvenci, pokud to není nutné ...
Jencík3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - no jo 2017-08-13 09:10:52

nebylo by pak lepší měřit spotřebu v něčem, co se běžně používá a vytěžuje to všechny jádra... co já vím, třeba cinebench. Prostě jej doplnit jako spotřebový scénář pro běžné plné zatížení.

Jedna stavba X299 mě čeká v úterý tak jsem na to zvědav.

Teda je fakt, že mi příjde mírně úchylné chladit v "běžném PC" procesor vodou. No kamarád, pro kterého to je zvažuje delid, takže jestli bude odvážný můžu dát zkušenosti o kolik padne teplota a spotřeba.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 09:25:09
avatar
tak mohli bychom měřit spotřebu ve více stavech, to je bohužel "nevýhoda" dynamických funkcí řízení spotřeby, že to v každé aplikaci může být trochu jinak, jenže to bych nedělal nic jiného než grafy, tak jsme s i vybrali měření v klidových stavech, pak při hraní hry a pak při maximálním zatížení CPU, myslím že to řekne vše podstatné ...

DELID je možné řešení, ale s velkým rizikem, spotřeba moc neklesne, ale teploty ano ...
Dzmijak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 23:25:41
avatar
Intel má AVX512 (32 až 64 operácií za takt). AMD má AVX2 (16 operácií za takt).

Na druhej strane Intel má len 2 floating point pipeline, AMD 4, takže v SSE a AVX1 má AMD výhodu.

Širšie AVX žerie niečo navyše, ale niečo navyše žerú aj extra pipeline v AMD, ktoré sa narozdiel od Intelu nevypínajú keď tam nieje AVX2 inštrukcia...

Takže toto na 100% nevie asi nik.
JanM [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Skutečný „herní“ výkon proceso 2017-08-12 22:28:24

Bylo by dobre zcela presne jak je toho zvykem na zahranicnich webech rict jak testujete "Skutečný „herní“ výkon procesoru". GTA 5 + nejakej encoding neceho + browser etc... co to jako ma byt?

Proc neuvadite konkretni pouzite aplikace? Proc je nedate ke stahnuti aby si je lide mohli vyzkouset doma na svych pocitacich se stejnym nastavenim encodingu apod? Takhle to pusobi jak vycucane z prstu. Nastavil jsem neco a spustil neco a hele, dela mi to o 5fps mene nez kdyz to neco nedelam a to neco jsem nespustil
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 22:45:52
avatar
Jestli nechápeš co je pointou toho testu a že vůbec nezáleží jestli na naší sestavě je o pár FPS více nebo méně než na tvé, tak je mi líto ...

a co a jak dělají či testují jinde nás nezajímá
DJ Rix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-20 21:06:50

Běžně než si zapnu hru, nechám na pozadí dekódovat 4k video, zapnu v prohlížeči alespoň 25 stránek s refreshem 1s a pro jistotu ještě budu stahovat alespoň 4 věci současně...OMG tohle snad nikdo nedělá Naopak skutečnně zajímavé je, že na čtyřjádro to má skutečně jeden z nejlepších výkonů ve hrách v tomto testu.

Citace:

a co a jak dělají či testují jinde nás nezajímá


To je škoda, to vás moc neposouvá, takový přístup
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 13:06:10
avatar
je to celkom bieda, pre majiteľov X99 žiaden argument na upgraid a po dotaktovaní na rýchlosť nových už vôbec nie. Skoro ten istý procesor a s pastou. To je skôr prešľapovanie na mieste kým neprídu viacjadrové.
Teraz už Intel nevypadá tak dobre, výkon síce majú ale za akú cenu/spotrebu.
Despo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Test 2017-08-13 16:05:47

Ty testy jsou nějaký divný, jen pro příklad, default nastavení 7820X.
Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 16:43:40
avatar
nic divného na našich není ... na každé sestavě na každé desce budou jiné .... důležité je že všechny CPU pro LGA 2066 měly stejnou desku se stejnými ovladači atd.

Ale vaše jsou divné, to máte pravdu .... namátkou:

1766 na techspot,com, 1751 na overclock3d.net, 1734 na anandtech.com, 1734 na chip.de ... náš výsledek je tedy standardní odpovídající běžné realitě ... vy jste tam něco pošteloval jinak, co máte přetaktováno?
Despo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 19:18:05

Fakt nemám nic přetaktováno, je to nastavené na default, tzn. v turbo modu točí max 2 jádra na 4.5 GHz, ostatní jedou na 4.3 GHz a paměti mám 2666, to je vše nic víc nic míň, ale dělal jsem nový flash bios, bylo tam dost změn a i to může mít vliv.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 20:02:31
avatar
může ... jak říkám, na každém PC s každou deskou to může být jiný ... ale jak vidíš náš výsledek je velmi podobný tomu co mají v podstatě všichni ostatní
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:03:58
avatar
„usmívejte se a toho požáru za námi si nevšímejte, ten dům hořet má …“.Intel sa snazi zachovat si chladnu hlavu a vyuziva to, co ma - vysoke frekvencie. Do certa so spotrebou a efektivitou celku
xind [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 07:11:47
avatar
joo amd ma rychlejsi cpu ale nikdo ho nikdy nevidel
sirthomas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-18 09:35:39
avatar
Docela to vypada jako by Intel v panice, narychlo zdimal ze soucasne architektury co lze a jde az na krev. Hlavne aby na slidech vypadal ze ma nejvykonnejsi reseni. Jojo to se tak stava kdyz nekdo usne na vavrinech )
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-22 09:46:01

Musím přiznat, že jsem opět podcenil technologického giganta Když přišel iPhone, bylo mi jasné, že MS musí komplet překopat WM (PDA/komunikátory), morálně to jeden večer zastaralo o generaci. To, že MS toho nebyl schopen mě překvapilo.

Zde opět, tak nějak se předpokládalo, že Intel má v šuplíku nové věci, které ho prostě konkurence nenutí vytáhnout a ono se pak děje tohle.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Metro Exodus – silný příběh, atmosférou a grafika! Kdy se dočkáme?
Metro Exodus – silný příběh, atmosférou a grafika! Kdy se dočkáme?Pátek, 13 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1405x
Komentářů: 3
Monster Hunter: World vychází na PC – unikátní konzolová hra míří na PC
Monster Hunter: World vychází na PC – unikátní konzolová hra míří na PCČtvrtek, 12 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1182x
Komentářů: 5
BioWare a EA chystají další propadák? Ukázka z ANTHEM
BioWare a EA chystají další propadák? Ukázka z ANTHEMÚterý, 10 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1549x
Komentářů: 9
Vyšlo DLC pro Kingdom Come: Deliverance – stavíme osadu!
Vyšlo DLC pro Kingdom Come: Deliverance – stavíme osadu!Pondělí, 09 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1019x
Komentářů: 0
DAKAR 18 – údajně největší závodní hra se blíží!
DAKAR 18 – údajně největší závodní hra se blíží!Pondělí, 09 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 901x
Komentářů: 2
Ant-Man and the Wasp je v kinech! Jaký je?
Ant-Man and the Wasp je v kinech! Jaký je?Pátek, 06 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1204x
Komentářů: 10