NZXT Kraken X53 – TEST a RECENZE nové generace kvalitního a pěkného AiO chladiče pro CPU Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 12 červen 2020
Přejít na obsah
NZXT Kraken X53 – TEST a RECENZE nové generace kvalitního a pěkného AiO chladiče pro CPU
NZXT Kraken X53 AiO
V praxi - Instalace a výkon
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

KRAKEN AiO série od NZXT je populární, zejména kvůli svému opravdu pěknému vzhledu, dobré funkčnosti a solidní ceny. U nové generace se tak zdá, že NZXT se záměrně nepouštělo do žádných experimentů a zásadní bylo zachovat povedené aspekty KRAKEN chladiče.

A to se určitě povedlo. Třetí generace je ještě hezčí, kdy to parádní RGB podsvícení a celá ta horní část je o něco větší, a ještě kvalitnější, pokud jde o RGB svícení. Především je ale otočná o 360°, takže teď už je jedno, jak fyzicky nasadíte blok na desku, nápis NZTX můžete mít vždycky rovně :). A samotná montáž je podle mě nejlepší a zároveň nejjednodušší, která u AiO chladičů vůbec existuje.

NZXT pak zůstal věrný ASETEK řešení, kdy novinka tak dostala nejnovější generaci konstrukce AiO, což je tedy kvalitní a prověřené řešení. NZXT navíc tak moc věří tomu co nabízí, že je tu i 6 let standardní záruky, což je jedna z nejdelších, ne-li nejdelší záruka na trhu v rámci AiO chladičů.

Co bych vytkl? Snad jen to, že ventilátory musíte prostě zapojit do základní desky, protože KRAKEN nemá žádný ventilátorový HUB na sobě ani na kabelech, jako to mají mnohé jiné AiO. Na funkčnosti to sice moc nemění, ale někteří výrobci to prostě vyřešili elegantněji, kdy mají HUB pro ventilátory na výměníku, nebo na hlavním kabelu od bloku. K tomu je zde CAM aplikace. Ta je sice hezká, podrobná a nabízí parádní přehled o vašem systému, stále je ale trochu náročná na systémové prostředky a řízení ventilátorů přes ní je trochu méně přesné. Spolupracuje ale i s mobilní aplikací a v zásadě je funkční, jak je třeba.

  • Závěr

NZXT Kraken X53 tedy úspěšně navazuje na předchozí populární druhou generace KRAKEN řešení. Co zůstalo je ten velmi pěkný design, který je ještě o něco vylepšený, ale stále je asi nejhezčím RGB řešením na trhu :). Jednoduché, přitom elegantní, nepřeplácané a prostě pěkné. Nově s praktickým řešením kompletně otočné vrchní části bloku.

Jinak hlavní změnou je pak použití nejnovější generace ASETEK generace AiO, co by základu. Cenově je KRAKEN X53 v rámci 240mm AiO spíše někde ve středu nabídky. Není určitě levné a o nejlepší poměr cena/výkon na trhu tak rozhodně nesoutěží, ale za 3399 korun stojí podobně, jako mnoho konkurentů. Ti sice dělají některé věci o trochu lépe, třeba mají lepší ventilátory, lepší SW řešení řízení, ale NZXT má zase podle mě nejhezčí klasický blok na trhu a nejlepší použití RGB v rámci něho. Přitom jinak zůstává designově jednoduché a neutrální. Z hlediska výkonu zde velké rozdíly nejsou (což stěží někoho překvapí, když na trhu jsou jen dva hlavní OEM výrobci AiO, jejichž řešení používá drtivá většina AiO chladičů na trhu). Především ale NZXT nabízí 6 let standardní záruky, což je dokonce i rok více, než nejbližší konkurence a třikrát více, než má většina AiO na trhu. A cena je tak rázem vlastně velmi dobrá.

Celkově tedy určitě můžeme novou generace KRAKEN chladičů od NZXT doporučit, speciálně pokud se vám líbí ten design, kterým jednoznačně stále vyniká. Vše podtrženo 6 lety záruky, což o kvalitách asi také něco vypovídá. Největší slabinou celku jsou podle mě ventilátory, které jsou prostě jen průměrné. Nutno dodat, že X série už není jediná v rámci nabídky AiO řešení tohoto výrobce. NZXT má nově i „Z“ sérii, která má OLED display na tom bloku a dokáže tak zobrazit prakticky cokoliv. Na tu se ale podíváme někdy jindy.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Ronnie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-14 19:06:39

Plánuji nejaky chladič pro Ryzen 3800XT. Přemýšlel jsem o Noctua NH-D15, NZXT X53/63/73 nebo Corsair H150i RGB PRO XT. Nebo úplně něco jiného? Poradite? Díky.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-14 19:17:48
avatar
vybíráš ze tří nejlepších ....

Noctua je bezva protože nevyžaduje žádnou pozornost, AiO má ale lepší výkon pokud jde o PBO/OC i když ne o moc .... a možná o něco lépe vypadají .... cenově je Noctua nejvýhodnější ....
Ronnie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-15 04:50:50

Děkuji ti. Jak je to s hlukem?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-14 23:34:28
avatar
Noctua je nejtišší ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?Neděle, 12 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 929x
Komentářů: 12
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5594x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1056x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1921x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2952x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 892x
Komentářů: 0