TEST: Chieftec Photon Gold Series 650W GDP-650C-RGB – cenově dostupný PC zdroj s RGB Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce
Sobota, 27 červenec 2019
Přejít na obsah
TEST: Chieftec Photon Gold Series 650W GDP-650C-RGB – cenově dostupný PC zdroj s RGB
Zdroj
Testy - plní co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt
  • TEST: Chieftec Photon Gold Series 650W GDP-650C-RGB
                                                             – cenově dostupný PC zdroj s RGB
Známý výrobce počítačových skříní a zdrojů je zde s další novinkou. Cenově dostupným zdrojem se slušnou účinností i výkonem a navrch RGB LED podsvícením v podobě řady Chieftec Photon Gold. V této řadě najdeme zatím dva modely. Výkonnější 750W GDP-750C-RGB a slabší, ale cenově dostupnější 650W GDP-650C-RGB. Právě na druhý jmenovaný se dnes podíváme.
  • Chieftec Photon Gold Series 650W GDP-650C-RGB
Novinka míří do střední třídy a snaží se nabídnout solidní parametry a výkon za dostupnou cenu. Zdroj má sice v názvu GOLD a slibuje účinnost 90%, ale oficiálně nemá standard 80PLUS GOLD. Je to proto, že je určený jen pro 200 – 240V síť, nefunguje ve 115V, čímž tedy nemůže splnit tuto část požadavků pro získání standardu 80PLUS GOLD. Vzhledem k tomu, že u nás je 240V síť, je nám to celkem jedno a dobrou zprávou je, že zdroj má v praxi účinnost přes 90%.
V tomto případě tu máme částečně modulární zdroj. Pevně připojené jsou hlavní napájecí kabely (24pin a 8pin CPU). Zbytek kabelů, tedy PCIe, SATA apod. jsou modulární. Zdroj je chlazený 140mm ventilátorem s RGB podsvícením. Podsvícení lze regulovat i vypnout přímo přes tlačítko na zdroji, nebo díky RGB kabelu po připojení k základní desce (3pin, jeden pin slepý a nejde připojit na 4pin konektor na desce!), lze regulovat podsvícení přes aplikace výrobců desek.