TEST: Fractal Design Kelvin S24 - Rozšiřitelný All-in-one systém vodního chlazení v akci Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 11 únor 2016
Přejít na obsah
TEST: Fractal Design Kelvin S24 - Rozšiřitelný All-in-one systém vodního chlazení v akci
Fractal Design KELVIN S24
Fractal Design KELVIN S24 - Instalace
Kelvin S24 verze 2 - testy
Kelvin S24 s BeQuiet! Silent Wings 2 ventilátory
Závěr a hodnocení

 

 

  • Fractal Design Kelvin S24 – Instalace

Jako testovací sestavu jsem se rozhodl použít základní desku Asus Crosshair V formula Z ve spojení s procesorem AMD FX-9590, což je ona známá 220W bestie, která tento vodní set otestuje opravdu na své limity.

Přece jenom socket 1150/1151 by nebyla taková výzva (minimálně ne bez pořádného přetaktování).

Skříň a zdroj dodala firma Be Quiet!, a to konkrétně Silent Base 800 a zdroj Dark Power 10 850W s platinovou certifikací. Grafická karta je taktéž od firmy ASUS, konkrétně řady MATRIX.

Co se týče samotné instalace, je velmi jednoduchá a dobře popsaná v přiloženém manuálu. Celá instalace zabere zhruba 5 minut, což považuji za velmi dobré. Není zde tedy žádný zádrhel. Z celé instalace jsem pořídil video:

  • Fractal Design Kelvin S24 – Měření teplot (verze V1)

Fractal mi poslal verzi 1.0, ale k tomu mi přidal i ventilátory a další příslušenství z verze 2.0. Proto jsem se rozhodl obě edice porovnat. Hlavní rozdíl je v použitých ventilátorech a uzávěru na plnícím otvoru kde se změnil imbusový šroub za klasický plochý šroubovák. U verze s imbusem totiž docházelo k protáčení imbusového klíče v šroubu což se stalo i mě.

Radiátor osazen ventilátory z verze 1.

Samotné testování jsem se rozhodl provádět v zátěžovém testu OCCT, který opravdu dokáže z procesoru vyždímat maximum a otestovat vodní set na hranici jeho možností.  Dále jsem použil méně náročný Unigine Valey 1.0 jakož to simulací herní zátěže, kde ve většině her není využito všech jader procesoru. Nakonec jsem otestoval vodní set v režimu IDLE, kdy na PC neděláte nic náročného, například brouzdání na internetu apod. U všech měření jsem vždy počkal 30minut, aby se teploty ustálily.

Ventilátory jsem testoval v nastavení 5/7/12V.

  • 5V – 1100Rpm
  • 7V – 1500Rpm
  • 12V – 1900Rpm

  • Teploty: OCCT

  • Teploty: Unigine Valey 1.0 (Herní režim)

  • Teploty: Idle

Jak je vidět z grafů, vodní set nemá problém uchladit tuto 220W bestii i v režimu 5V na pumpě a 5V na ventilátorech, kdy je vodní set úplně neslyšný.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vyšlo DLC k KCD2 Legacy of the Forge – pořádný datadisk!
Vyšlo DLC k KCD2 Legacy of the Forge – pořádný datadisk!Thursday, 11 September 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 599x
Komentářů: 2
Borderlands 4 se blíží – bude to propadák?
Borderlands 4 se blíží – bude to propadák?Tuesday, 09 September 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1303x
Komentářů: 1
Hollow Knight: Silksong – nezásvislý herní titul je hit a štve konkurenci!
Hollow Knight: Silksong – nezásvislý herní titul je hit a štve konkurenci!Monday, 08 September 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1981x
Komentářů: 0
Hell is Us je zajímavá AA hra, která posouvá žánr?
Hell is Us je zajímavá AA hra, která posouvá žánr?Friday, 05 September 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 918x
Komentářů: 0
Co bude se STARFIELD? Bethesda chystá vylepšení
Co bude se STARFIELD? Bethesda chystá vylepšeníMonday, 01 September 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1298x
Komentářů: 0
Šok! Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 skutečně vyjde?!
Šok! Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 skutečně vyjde?!Friday, 29 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1208x
Komentářů: 0