Vyhledávač her

Stavíme AMD RYZEN PC sestavu s NZXT - aneb kvalita, výkon a nepřehlédnutelný design v RGB stylu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 10 duben 2017
Přejít na obsah
Stavíme AMD RYZEN PC sestavu s NZXT - aneb kvalita, výkon a nepřehlédnutelný design v RGB stylu
Stavíme PC
RGB v akci - svítíme a nastavujeme
Závěr

 

 

  • Závěr

Jak vidíte, lze s využitím běžných komponent poskládat designově opravdu zajímavý PC. I bez podsvícení je to elegantní PC a musím říci, že NZXT a její S340 ELITE je zatraceně pěkná case. Asi by se u ní dalo pár věcí vylepšit, ale design to je paráda a skleněná bočnice zajímavý prvek. A za ty peníze …. Akorát v kombinaci s matným povrchem zbytku skříně doporučuji na skříň moc nesahat, jinak budete čistit a čistit :).

Avšak výrazné RGB podsvícení přichází na scénu a NZTX v tomto ohledu se snaží jako snad nikdo jiný v jeho cenové třídě. Nový KRAKEN AiO je naprosto úžasný. Design té vodní pumpy nemá chybu. Takže mu odpustíte i tu velmi vysokou cenu a fakt, že kvalitativně je to zpracováním jinak průměrné AiO pod kvalitou toho, co nabízí Alphacool design, který používají v této cenové hladině skoro všichni ostatní. Nicméně nejen design, ale i obrovský výkon a naprosté ticho, to je NZXT KRAKEN X62. Nové AER RGB ventilátory se NZTX povedly. Jako ventilátory jsou to ty samé, co používá nová KRAKEN série a jsou o třídu lepší, než co NZXT dává jako základ (tedy minulá generace fanů) do skříní včetně těch, co byly originálně v té naší. Jsou tiché, perfektně řízené, nemám výhrad. No a RGB podsvícení …. LED podsvícené ventilátory známě řadu let, ale tohle je úplně nový level:

Bohužel si myslím, že to NZTX trochu překombinovalo. Tyhle ventilátory a konkrétně jejich podsvícení totiž nedokáží nyní fungovat „samostatně“ – oficiálně. Musíte si k nim pořídit NZXT HUE+, protože k ničemu jinému je nazapojíte. Je to trochu hloupost, protože fakticky je to jen ventilátor s na míru udělaným tvarovaným RGB LED páskem, takže by se dal technicky normálně připojit jako LED pásek. Jenže NZTX je udělalo jen se speciálními konektory a neinzeruje oficiálně, že by fungovaly bez HUE+. Neoficiálně? No tak to zkusme:

Prostě připojíte ten jeden konektor do „In“ a druhou stranu normálně na 4-pin RGB a funguje to jako normální LED pásek, ale má méně diod, je kratší a samozřejmě se neindikuje jako AER FAN což v CAM SW připojený přes HUE+ ano. Nicméně si myslím, že NZXT bude muset udělat jako oficiální možnost. Obávám se, že v dnešní době už si HUE+ systém pořídí málokdo. Je to sice velmi dobrý produkt a možná nejlepší na systém podsvícení v PC vůbec, ale hlavní smysl měl, dokud výrobci desek nezačali na desky dávat RGB piny a systém osvícení. Naše ASUS CrossHair má dokonce dva tyhle piny a zvládne tak několik metrů LED pásků. HUE+ tedy přestává dávat smysl jako produkt pro většinu z těch, kteří o osvětlení stojí. NZTX určitě něco vymyslí, protože na poli RGB komponent a příslušenství má opravdu slušný náskok :). A ty RGB AER ventilátory se mi moc líbí, jsou parádní a pokud by oficiálně fungovaly bez HUE+ určitě by se našlo spoustu zákazníků.

Z hlediska řízení podsvícení našeho PC jsem potřeboval tři aplikace – jednu pro grafiku, jednu pro desku a RAM a jednu pro NZTX věci. Výrobci postupně pracují na systému synchronizací. I když se to všechno jmenuje různě. Samozřejmě to dává smysl. Nejlépe fungují věci jednoho konkrétního výrobce, asi nejdále jsou ASUS a Gigabyte, kteří mají nejen desky, grafiky, ale také periferie, a tak své věci dokáží synchronizovat nejlépe. Brzy si to předvedeme v praxi. RGB osvícení se stává naprostým standardem. Ano, můžete z toho mít úplný cirkus anebo si to vyladit funkčně a vkusně. Meze v podstatě nejsou. Hlavní věc je, že počítač postavený ze zcela běžných komponent doma za pár desítek minut, nemusí být žádná nudná šedá krabice, ale může vypadat takhle:

a každý den třeba trochu jinak ;). Záleží jen na vás.

Za spolupráci děkujeme našim partnerům

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
caduto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 05:11:45

Mohl bych jen dotaz kolik cca tahle krása stojí vím cenu procaku SSD zakladovky ale některé prvky nevím ale i tak asi odhadují že se bavíme tak o 40-50k že s určitou možnosti úspory na procaku a úložišti
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:34:57
avatar
Do závěru článku přidána tabulka ..... Dnes nám o poměr cena-výkon nešlo. Asi bych některé věci změnil, nejspíše právě SSD disky, kde jsem vzal spíše co bylo po ruce .
NavratilJirka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 05:41:11
avatar
Pěkný článek, ale:
-DD trošku jsi si mohl pohrát s cable managementem. To co tady máš je fakt hrůza.

-Příště se zkus podívat třeba na tohle video Odkaz . Borec to tam má fakt luxus.

-tak mě napadá by jsi taky mohl dělat podobná videa.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:36:59
avatar
Cable management? No mohl, ale já to budu tenhle týden ještě přestavovat, tak jsem to nechtěl dělat "napevno", jinak ona tahle skříň to o moc lépe neumožňuje .... není tam moc místa a některé věci musí být jak jsem je udělal. Třeba to SSD dole by bylo "vzhůru nohama" abych schoval kabely, což mi přišlo blbý

Dělat videa .... no uvidíme
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - To už mám za sebou 2017-04-11 06:26:37
avatar
Mě spíš zajímá aerodynamický hluk lopatek ventilátoru a množství vzduchu který protlačí. Jestli svítí nebo ne je pro mě naprosto podružné. Většina těchto skříní se stejně nachází pod stolem. Zaprvé nepřekáží a za druhé je u země nejchladnější vzduch a tak se komponenty v skříni chladí při menších otáčkách ventilátorů.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 08:06:28
avatar
Ale zas to saje pěkně usazenej prach

Nicméně ten je i na stole.. ale řekl bych, že ho je tam míň ..
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 08:33:47
avatar
To jsem si také myslel. Výše položená skříň znamená teplejší vzduch a tedy více vzduchu protáhnout skrze ní. Prach je prakticky všude. Pravda sedá k zemi, ale stačí projít místností a zvíříte ho. Proto se mu říká polétavý prach. Z téměř 25 let zkušenosti s PC vím, že je z tohoto úhlu pohledu prakticky jedno kde se skříň nachází. Filtry jsem měl zanesené zhruba stejně, ať byla kdekoli.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:39:40
avatar
Fan Speed 500-1,500 RPM
Fan Airflow Aer RGB120: 17.48 – 52.44 CFM
Aer RGB140: 30.39 – 91.19 CFM
Fan Air Pressure Aer RGB120: 0.15 – 1.35mm-H2O
Aer RGB140: 0.17 – 1.52mm-H2O
Fan Noise Level Aer RGB120: 22 – 33 dBA
Aer RGB140: 22 – 33dBA

Oba patří spíše do lepšího průměru, ale jako chápu ... tyhle modely prostě jsou funkční a na víc úžasně vypadají .... a věř mi, že LED podsvícené ventilátory jak jsme je znali proti tomuhle je něco úplně jiného ;).
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 08:04:01
avatar
bylo by fajn přidat komplet seznam použitých komponentů vč. ceny...

takhle je to sice hezký článek, ale když si budu chtít udělat představu na kolik by mě to třeba přišlo.. ?
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:44:13
avatar
Tak nic, už to tam je doplněné... Očividně šla vělká čast ceny do osvětlení a šetřilo se na čipech (ten m.2 disk nic moc, když už, tak aspoň 25GB EVO! Tohle je takové zaplácnutí pozice, aby se neřeklo, že tam není.)

Jiank článek jsem chtěl malinko víc o taktování a trochu méně o LED

A ta NZXT case vypadá fakt dobře za ty peníze co stojí
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:47:34
avatar
bohužel, bral jsem co je v testlabu po ruce .... Samsung nás špatně zásobuje - ano je to úplný základ tam, ale službu udělá.

Taktování? Někdy příště ...
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 13:49:12
avatar
Jasně, mě napadlo až později, že je to sestava z toho, co sklad dal...

A samsungu vynadejte, že flákají marketing
EVO do m.2 slotu je vážně paráda. Jak u normálních ssd nepoznám rozdíl mezi letitým a novinkou, tak tady mi spadla čelist. (Taky to bylo první ssd, na které jsem kupoval chladič.) Asi si taky časem jednou pořídím takové pro sebe.
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 14:04:18

Koukám po něm pro sebe delší dobu, ale asi spíš vyhraje Corsair vs Samsung, protože MLC vs TLC, tam je to o rozhodnutí, jestli připlatit 700kč u 250GB modelu, jinak obojí rychlostně bomba. Viděl jsem je v provozu a je to fakt nářez
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:41:19
avatar
Tabulka přidána do závěru ... zhruba 61-62 tisíc, tedy rekordy v poměru cena-výkon to trhat nebude . Ale o to dnes nešlo. Můžu výkonově postavit to samé výrazně levněji, ale hnusný ;).
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 13:13:28
avatar
jasný, dík.. mě šlo i o to, co stojí jednotlivý kus, kdyby člověk uvažoval o koupi třeba jen nějakých komponent.. ;-)
Neostep [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 16:04:32

No nevím , ale mě tyhle svítítka teda hnusný přijdou. Radši ošklivé fany od noctua než svítící cajk od NZXT . Po zkušenostech s x41 už NZXT nesmí do pc. Pc má mít podle mě hlavně tichý chod a dobrý airflow a to mi led diody teda nic nezlepší. A kdo z vás se kouká do skříně a jak často? Prvních pár dní bočnicí a pak už na to kašlete všichni
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Gratuluju 2017-04-11 08:40:10

k postavení připojeným PC ovládané lampy A stačí na to pouhý osmijádro procesor
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 09:20:59
avatar
Zase se na tom dají sledovat i filmy z produkce české kinematografie, když je děj nudný, což je tak 90 procent případů, tak se člověk kouká, jak svítí bedna...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:42:19
avatar
.... no nejvíc se mi líbí barevný režim "svíce" ... to se normálně to oranžové světlo v CASE pěkně mihotá, fakt dobrý ... lepší než mít doma elektrický krb :-P
Razor407 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 09:09:34

Článok podla mojho gusta. Ale ASUS absolutne zla doska na taketo led PC. Myslim ze gigabyte gaming 5 plus GTX 1070 gigabyte extreme gaming by bola zaujimavejsia.Gigabyte RGB fusion nevie ovladat G.Skill RGB ani Geil ?Kraken x62 asi tak isto nevie Gigabyte ovládať takže stale clovek potrebuje 3 programy. Ake led strip ste použil asi original NZXT.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 11:45:41
avatar
Ta Gigabyte deska má výraznější podsvícení, to ano, ale osobně se mi ty diody po desce tam moc nelíbí. Desku navíc teď nemám k dispozici, musela na testy jinam . Ano grafická karta se dá samozřejmě použít jinak, tahle byla "po ruce". Ano LED strip jsou ty z HUE+ (jsou tam 4) já použil jen dva.

Jinak tu ASUS desku jsem chtěl použít schválně, je nejlepší .... protože lze na ní osadit chladič AM3+ a nepotřebuješ upínku na AM4 ;). na tu Gigabyte se to dát bez upínky, kterou zatím nemám, nedá. A i to podsvícení desky ASUS je decentní a více se hodí do konceptu
Razor407 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ASUS /Gigabyte 2017-04-12 11:04:04

Tak beriem že co sklad dal to ste použil. Ale ak uz to mala byt prezentacia led komp, tak odsudzovat gigabyte za led(ktoré sa daju jed.vypnúť). Ak by niekto pouzil vzduch chladic tak ledky osvetluju chladic a nie su tak vyrazne. Led pas na pravej strane dosky vyzera dobre. Jedine co sa neda pochopit (ohladom led) je led dioda Bios v oranzovej farbe ktora svieti nejstale. Keby sa aj toto dalo zmenit v biose. Asus GTX 1070 ma led power bielej farbe (neskutocne silnu) Dalsia vec naco je tlacitko start podsvietene(cervena farba)? Ano gigabyte mohla riešiť am4 a AM3+
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 09:26:00

Moc pěkné, rozhodně krása za jistě slušnou cenu která se nedá přehlédnout..
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 16:01:32

Tak jsem projel pár recenzí na Ryzen 1600X a kdybych stavěl PC na hraní dnes, tak ho beru za ty prachy všema deseti. Teprve až teď je 7700k za 10k skutečně nesmyslná investice. Intel by měl jít dolů s cenou, bez debat.
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-11 17:26:52

Jo Ryzen 1600x a 1700 jsou opravdu skvělé procesory, tak třeba to konečně Intel donutí jít s cenou dolů, no rozhodně by měli jelikož s takovou konkurencí do toho asi půjde teď jen málokdo.. no a jak přijde AMD ještě pak s Vegou, tak bude konečně z čeho vybírat i na poli grafik a to konečně za rozumnou cenu..
PeterSqu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - NZXT všeobecně 2017-04-12 10:16:38

Sestava je to dobrá řeším stejnou sestavu NZXT akorát ve variantě Intel,jelikož jsem používal AMD 7 let:

akorát rozhodně je dobré použít taky NZXT Grid+ V2 (digitalní regulátor otáček větráků)

a taky se může hodit:
NZXT AC-IUSBH-M1 USB Expansion

u M.2 dísků je hlavní problém ten, že dnešní EVO 960 od Samsungu se vyrábí a prodává ve variantě čtení až 3500 a zápis až 2100 což poznáš na programech a systému.Oproti jiným M.2 diskům..

Rozhodně je to hezká sestava i když dnes už tuto bednu překonává tahle:
meanit 5PM series
Odkaz
Phanteks Enthoo Evolv ATX
Odkaz
Razor407 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Phanteks je top firma 2017-04-12 11:59:49

Phanteks je uplne ina liga ako NZXT S340 elite. NZXT je TOP produkt v lige okolo 75€.No Phanteks stoji 211€ a je to najlepsia skrinka na trhu :-)
NZXT som osobne videl, s peknou zostavou v červenom štýle MSI a je to super skrinka za tu cenu.
Ohladom regulatora NZXT GRID V2 tak ten ma jednu chybu a to ze min RPM je 20% a to je pre mňa zasadna chyba.
Cele NZXT regulator, led HUE+ je súper ale keby ho podporovali vyrobcovia dosiek a nepotreboval svoj program na obsluhu.
Ľudia maju moznost nastaviť efekt napr.dýchanie ale zladiť gpu,MB,led ventilátor, led strip je mozne, plus sa este prida HUE+. Ale nemal som možnosť to odskúšať.
Vybramo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-12 12:32:28

RX 480 ten cajicek do zostavy s 1800x zenom , Ten kto robil tu zostavu je troska riadne mimo sveta.

Dalsi minus TIE SSD? jeden 512gb m2 ssd na system a storage 3tb wd red?

Tie ramky? CL 16? 2400mhz? (150 OPS) Co tak nieco rozumnejsie cl 15 3200mhz (213ops) ? Ked vieme otom ze vykon zenu je zavysli na ramkach ?

Ten zdroj ? Superflower alebo EVGA ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-12 13:30:55
avatar
ehm ... sestava nebyla stavěna tak aby byla HW co nejzajímavější, ale abyhcom ukázaly jak může PC z normálních komponent vypadat dnes ;)

Prostě jsem použil, co nám v redakci leželo ;) a co je na kombinaci 1800X s RX 480 špatného? Pokud někdo dělá vyloženě práci, video a další věci a hry hraje málo, tak má RX 480 všechno co potřebuje i použitelný herní výkon a nestojí balík ...
Razor407 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RX480 2017-04-12 15:15:15

AMD RX480 na FHD postačuje a sám som videl čo v testoch dokázala je to lepšie karta ako GTX1070. To je realita hoci zatial by som ju dával na intel.Nakolko sám na Ryzen + GTX1070 pri FHD strácam cez 1000 bodov 3Dmark.
martyst111 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-12 18:33:30

Hroznej trend davat si svetylka do skrine ze vas to bavi
Razor407 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nikto nenúti 2017-04-12 19:13:33

Je to vec podstate dizajnu. Niekto rad maľuje a niekto rad skladá PC co bude vyzerať jedinečné. A o to ide, kto by chcel keby vo všeobecnosti bolo všetko rovnaké. Kto sklada jedinečné pc je podstate umelec. Ja sam mam skrinku uz 10 rokov a spravil som si vlastne upraví takže v obývačke mam kus jedinecneho nábytku.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 
Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4727x
Komentářů: 27
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 834x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1612x
Komentářů: 12
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2742x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 798x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1174x
Komentářů: 2