Stavíme výkonný mini-ITX PC pro 4K/60FPS hraní v obýváku – kompaktní NZXT a ASUS v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 12 červen 2017
Přejít na obsah
Stavíme výkonný mini-ITX PC pro 4K/60FPS hraní v obýváku – kompaktní NZXT a ASUS v akci
Stavíme výkonný 4K mini PC
Kompaktní výkonný miniPC s RGB podsvícením v akci
Závěr
alt

 

 

 

 

  • Stavíme výkonný mini-ITX PC pro 4K/60FPS hraní v obýváku –

                                                                    kompaktní NZXT a ASUS v akci

Výkonný PC nemusí být žádná přerostlá a šedá nudná krabice. Dnes si postavíme výkonný mini-ITX! Nedávno se ke mně dostal požadavek na sestavení opravdu výkonného, ale zároveň kompaktního PC se zajímavým designem, který by se dal vystavit do obývacího pokoje a daly se na něm kromě jiných věcí, hrát také hry, a to na bez omezování detailů ve 4K rozlišení a při nejlépe 60FPS. Žádný problém, říkám :). Hned jsem věděl, co použít ...

Stavba PC sice není žádná velká věda, ale když to má být pořádně, kvalitní a k něčemu vypadat, docela se u toho nadřete. Pro nás nadšence je to pochopitelně ale největší zábava. Někteří mají koníček teoretizování v článcích a stavění sestav podle ceníků, jiní teoretické trollování v diskusích, někteří z nás ale radši opravdu staví počítače a komponenty testují v běžné praxi. Nejtěžší věc ovšem je vybrat ty správné komponenty, kdy DDWord.cz testujme velkou část běžných komponent, které míří na trh a naše doporučené sestavy z velké části opravdu vznikají a testujeme je. Stavíme si různé sestavy a dnes si jednu takovou postavíme, protože je docela zajímavá. Dnes nám na konkrétním výběru sestavy až tak nezáleží. Spíše se nám v redakci sešlo pár zajímavých aktuálních i nových věcí, tak jsme se rozhodli dát je všechny dohromady a postavit běžnou PC sestavu, ovšem s velmi zajímavým designem. Ta ukazuje, kam se věci za poslední dobu posunuly, a že PC jako šedá nudná krabice už je opravdu dávnou minulostí. Takže pojďme na to.

 

  • NZTX MANTA v akci

                                   – aneb stylový kompaktní ale velmi výkonný PC

Celkem nedávno jsme testovali NZXT MANTA skříň, která je ideálním základem pro dnešní zamýšlenou sestavu:

 

Tahle skříň je velmi zajímavá. Především design skříně je naprosto unikátní (kromě bílo černé, existuje i v černé nebo černo-červené a všechny verze s oknem, nebo bez) a už v jejím testu jsme říkali, že si s ní určitě postavíme nějaký PC. Dnes k tomu tedy dochází. Ačkoliv je to mini-ITX skříň, do které lze osadit jen základní desku s rozměry 17x17cm, nesnaží se být za každou cenu co nejmenší. Naopak. NZXT pojalo tuto skříň jako luxusní herní case, která sice staví na nejkompaktnějších základních deskách, ale to neznamená, že do ní nelze naskládat velmi výkonné komponenty a účinně je chladit. A dnes si to velmi názorně ukážeme …

 

  • Výkonná herní mini-ITX PC sestava DDWorld.cz s ASUS

Původně jsme chtěli počítač postavit na AMD RYZEN procesoru, bohužel stále nám do redakce nedorazila žádná kvalitní mini-ITX deska. Ale už se blíží. Finální build tak už bude postavený nejméně na procesoru RYZEN 7 1700X. Dnes jsme tedy zvolili sice o něco slabší, ale stále dostatečně výkonnou platformu s procesorem Intel Core i7-7700K, který kdyby stál cca 6 tisíc, byl by stále velmi zajímavý. Zvolili jsme tuto platformu proto, že v pro ni máme po ruce velmi povedenou ITX desku (a opravdu doufáme, že ASUS přijde s něčím podobným i pro RYZEN). A to ASUS ROG STRIX Z270I GAMING, kterou už jsme také testovali.

Jedná se o luxusní výbavou nabušenou základní desku, která přes své rozměry má velmi bohatou výbavu, včetně RGB podsvícení, slušného zvuku, WiFi/BT a dalších věcí. Není tedy od věci vám ji ukázat pěkně v praxi :).

 

Sestava má být také herní, zvládat maximální detaily her a to ve 4K rozlišení, takže co potřebujeme je opravdu výkonná grafická karta. Jednu bychom tady o ruce v redakci měli. Co takhle GTX 1080Ti v provedení ASUS STRIX? To už nějakou tu hru rozběhá :). Ano, i ta se do naší ITX skříně bez potíží vejde.

A vejde se do ní i velké a výkonné AiO chlazení, takže jsme použili NZTX KRAKEN X62 s 280mm výměníkem. Vejdou se do ní dokonce dvě taková chlazení.

Dále jsme osadili několik disků. Jako systémový tady máme M.2 SSD disk od Kingston, dále 2x 2,5“ SSD pro hry a další aplikace. No a jako odkládací disk je zde klasický 3,5“ HDD. Nechybí samozřejmě operační paměti a solidní napájecí zdroj 650W, který je modulární a kompaktní. Operačním systémem je Windows 10 PRO 64-bit (USB flash disk) a aktualizovaný na nejnovější verzi.

Podívejme se tedy na to, jak takový výkonný 4K mini ITX herní PC může vypadat a fungovat … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čtení
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čteníÚterý, 02 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 44x
Komentářů: 0
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1014x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1013x
Komentářů: 0
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1280x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2449x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2133x
Komentářů: 0