ASUS PRIME X370-PRO AM4 – TEST a REVIEW solidní základní desky pro AMD RYZEN Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 09 květen 2017
Přejít na obsah
ASUS PRIME X370-PRO AM4 – TEST a REVIEW solidní základní desky pro AMD RYZEN
Základní deska
Testy a výkon desky
Provozní vlastnosti a taktování
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • ASUS PRIME X370-PRO AM4

                   – TEST a REVIEW solidní základní desky pro AMD RYZEN

Zájem o AMD RYZEN platformu je značný, a tak tu pro vás máme další základní desku v testu. Ještě než se pustíme do levnějších AMD B350 základních desek, které už máme otestovány také, je zde ještě naše recenze na druhou ze dvou ASUS X370 základních desek, které to zatím na trh zvládly. Já mohu už prozradit, že ASUS brzy uvede i ROG STRIX edice a snad i něco dalšího, ale nabídka se bude rozrůstat velmi pozvolně. Každopádně ne každý je ochoten dát 7 tisíc za základní desku, což je cena naprosto skvělého (ale šel by udělat ještě skvělejší ;) ) ASUS CrossHair VI HERO modelu, který v současnosti představuje to nejlepší, co ASUS pro AMD AM4 platformu nabízí. A už jsme jej testovali:

V nabídce se špičkovým X370 čipsetem je ale ještě druhý model, který je o poznání levnější. Stojí už docela přístupných 4600 korun vč. DPH a nabízí toho také docela dost. A dnes se na něj tedy podíváme …

  • ASUS PRIME X370-PRO

Tato základní deska je takové rozumné minimum z hlediska zpracování i výbavy v rámci špičkového X370 řešení pro AMD AM4 platformu. Nemá zbytečné okázalosti v designu, ani zbytečně předimenzované napájení a OC výbavu, jako Crosshair model. Je prostě jednodušší. Pro běžného uživatele by ale i tak měla nabídnout všeho dost a v solidní kvalitě za rozumnější cenu. Přesně tak je tento model koncipován.

Pokračuje v dlouhé řadě mainstreamových ASUS desek, které jsou na trhu více než 20 let. Ve výbavě nechybí naprosto nic zásadního, tedy s výjimkou WiFi/BT, pro které zde není ani příprava jako je alespoň u CrossHair. Ale vzhledem k ceně nás to zase tak moc nepřekvapuje. Vše ostatní zde je.  Uživatelé ocení kvalitní integrovaný zvuk s posílením, M.2 slot, USB 3.1 Type-C, deska má i grafické výstupy pro budoucí 14nm procesory AMD s integrovanými grafikami atd.

ASUS slibuje také kvalitní zpracování PCB a elekroniky poskytující spolehlivost, stabilitu a kompatibilitu i základní odolnost. Na první dojem mou říci, že PCB rozhodně působí dojmeme kvalitnějšího produktu, ale tomu odpovídá i cena.  

Přestože tato deska není overclockesky vybavená jako ROG CrossHair, ani hráčsky zaměřené jako ROG STRIX řada, má mnoho společných technologií. Taktování RYZEN plně podporuje v dostatečné šířce a schopnostech pro domácí uživatele. Nechybí AURA Sync podsvícení, kdy u této desky máte RGB LED podsvícenu cestu na PCB u zvukovky. A tak dále.

Samozřejmě výbava je o něco chudší, provedení také a nějaké vysoce nadstandardní prvky nehledejte, ovšem vše zásadní, co by běžný uživatel měl mít a mohl potřebovat zde ve slušné kvalitě najdete. Jak tedy funguje v praxi?

Samozřejmě jsme ji otestovali i v přímém srovnání s ASUS CrossHair X370, který máme v redakci jako hlavní základní desku pro testování RYZEN procesorů a platformy. Podívejme se tedy, co znatelně levnější PRIME X370 umí a dokáže … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

Herni.cz

Videa
Filmový TOMB RAIDER – další ukázka je tu!
Filmový TOMB RAIDER – další ukázka je tu!Sobota, 20 leden 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1155x
Komentářů: 12
TT Isle of Man – herní zpracování motocyklového závodu!
TT Isle of Man – herní zpracování motocyklového závodu!Sobota, 20 leden 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 639x
Komentářů: 3
Co nabídne velký UPDATE Civilization VI: Rise & Fall?
Co nabídne velký UPDATE Civilization VI: Rise & Fall?Sobota, 20 leden 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 434x
Komentářů: 0
Theme Hospital dostane remake! Two point hospital oznámeno
Theme Hospital dostane remake! Two point hospital oznámenoStředa, 17 leden 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 850x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 – CD Projekt a nástupce Zaklínače se chystá!
Cyberpunk 2077 – CD Projekt a nástupce Zaklínače se chystá!Středa, 17 leden 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1609x
Komentářů: 4
DAKAR 18 – PC hra na motivy slavné RALLY letos!
DAKAR 18 – PC hra na motivy slavné RALLY letos!Neděle, 14 leden 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1217x
Komentářů: 6