Gigabyte AB350N GAMING WiFi a AB350M GAMING 3: TEST výhodných ITX a mATX pro RYZEN! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Čtvrtek, 14 prosinec 2017
Přejít na obsah
Gigabyte AB350N GAMING WiFi a AB350M GAMING 3: TEST výhodných ITX a mATX pro RYZEN!
Gigabyte AB350N Gaming WiFi (Mini-ITX)
Gigabyte AB350M Gaming 3 (mATX)
Testy a výkon desek v praxi
Provozní vlastnosti a taktování
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Gigabyte AB350N GAMING WiFi a AB350M GAMING 3

                                                 TEST výhodných ITX a mATX pro RYZEN!

Jedny z nejzajímavějších základních desek pro AMD RYZEN má v nabídce Gigabyte. A ve všech velikostech! Dnes tu máme praktické srovnání tří základních desek, které patří mezi vůbec nejpopulárnější, v rámci platformy AMD AM4. Všechny tři jsou založené na levnějším čipsetu B350 a Gigabyte jako jeden z mála výrobců, nabízí ucelenou řadu ve všech třech velikostech!

ATX verzi Gigabyte AB350 GAMING 3 už jsme před časem testovali, ale v nabídce je také menší verze AB350M GAMING 3, tedy deska ve formátu mATX a Gigabyte má v nabídce také jednu z mála ITX základních desek na B350 čipsetu, a díky tomu velmi populární AB350N GAMING WiFi model. Dnes se tedy na všechny tři podíváme, i když primární budou samozřejmě ty dvě menší verze, které jsme ještě netestovali.

Asi všichni víte, že B350 čipset je levnější verzí X370, přičemž však z hlediska běžného uživatele o moc nepřicházíte. AMD dokonce umožňuje i u tohoto levnějšího čipsetu taktování, což například Intel u konkurenčního B250 proti Z270 neumožňuje. Pochopitelně B350 čipset výrobci z podstaty věcí osazují na levnější modely desek, které nemají tak vysoký stupeň výbavy ani zpracování, ale to se očekává. Co však nabízí je bez debat excelentní poměr cena-výkon, kdy vůbec kombinace výkonných RYZEN procesory s až 8jádry a solidní B350 deskou, nemá ze strany Intelu žádnou konkurenci. Intel nedokáže nabídnou naprosto nic, co by se výkonem a výhodností této AMD kombinaci, byť jen přiblížilo (nemluvě o možnosti taktování i u této levnější varianty).

  • Gigabyte AB350N GAMING WiFi

Pravděpodobně nejpopulárnější mini-ITX základní deska na trhu pod RYZEN procesory. Ovšem nutno říci, že také jedna z mála, která vůbec existuje. Gigabyte navíc vsadilo na B350 čipset a čistě mainstreamové zpracování, takže deska je i cenově velmi přístupná. Přitom ve výbavě je vše, co pro malý ale výkonný počítač s RYZEN procesorem lze skutečně potřebovat.

Deska podporuje současné RYZEN procesory včetně 8jader a bude podporovat i nové RYZEN 2. Umí rychlé DDR4 paměti, má PCIe M.2 slot pro rychlé SSD, nechybí WiFi/BT modul v základu, ani populární RGB pdosvícení atd. Dnes se tedy podíváme, co tahle základní deska dokáže, když ji osadíme RYZEN 7 1800X procesorem, a ještě ho přetaktujeme :).

  • Gigabyte AB350M GAMING 3

Aby toho nebylo málo, máme tady ještě taktéž jednu z nepříliš bohaté nabídky mATX desek pro AMD RYZEN procesory. Jedná se o příbuzný model AB350M GAMING 3, ačkoliv bližší je spíše minule testované ATX verzi AB350 GAMING 3, či spíše její levnější verzi GAMING.

Z celé trojice je nejlevnější, a stojí dnes běžně už jen kolem 2150 korun. Přitom výbavou na tom není vyloženě zle, nicméně má nejzákladnější zpracování i výbavu obecně. Z nějakého důvodu je to ovšem nejlepší mATX deska, kterou Gigabyte vůbec pro AM4 platformu nabízí! Existují pak už jen lacinější příbuzné verze AB350M HD3 a úplný low end v podobě A320M DS3. Bohužel Gigabyte nemá žádnou mATX ve verzi X370, což je rozhodně velká škoda. Tohle je jediné schopnější mATX řešení, které má, takže se na ni také podíváme.

  • Gigabyte AB350 GAMING 3

Tuhle ATX verzi už jsme testovali dříve, takže víte, o co jde. Je to nejvybavenější B350 deska od Gigabyte a také nejkvalitnější. Existuje ještě levnější varianta AB350 GAMING, z které právě vychází ta mATX verze, z nepochopitelného důvodu ale pojmenovaná jako GAMING 3.

Test ATX edice GAMING 3 už máme za sebou, ale pochopitelně nebude chybět ani dnes v přímém srovnání ATX vs mATX vs mini-ITX desek Gigabyte AB350 série. Podívejme se tedy na to, jak se věci mají … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBI
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBINeděle, 24 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 601x
Komentářů: 0
STARFIELD se dočká prvních vylepšení
STARFIELD se dočká prvních vylepšeníÚterý, 19 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1829x
Komentářů: 3
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS paráda
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS parádaPondělí, 18 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2165x
Komentářů: 2
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLC
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLCPátek, 15 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2705x
Komentářů: 2
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?Středa, 13 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1591x
Komentářů: 13
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálně
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálněÚterý, 12 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2741x
Komentářů: 3