nVidia nForce 500 – představení - nForce 500 - představeni Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM   
Úterý, 30 květen 2006
Přejít na obsah
nForce 500 - představeni
nForce 500 - představení
nForce 550 a 570Ultra
nForce 570SLI a 590SLI
Technologie

 

 

 

 

Vybrané Technologie

Jednou z nejzajímavějších je NVIDIA LinkBoost™ SLI

Jak si tuto technologii nVidia představujete, můžete vidět na schématu:

 

Ve zkratce jde o to, že se přetaktují sběrnice. A to o 25%. Tím se samozřejmě zvýší přenosové rychlosti a tím pádem i výkon. Přínos může být poněkud diskutabilní. Na toto využití bude zapotřebí paketu opravdu velice výkonných grafických karet. A vůbec celého systému. Nicméně je to další zdokonalení systému SLI. Pro většinu lidí však naprosto nezajímavého.

SLi-Ready paměti:

Samozřejmě nediskutovanější a nejočekávanější změnou oproti starším chipsetům, je podpora DDR2 pamětí a tedy přechod i AMD na paměti typu DDR2. Samozřejmě největších výkonů dosáhnete s paměťmi na vysokých frekvencích a zároveň nízkých latencích. Jak je totiž známo, vysoké latence AMD příliš nesvědčí. Tyto výkonné paměti pak dostávají, spíše z marketingových důvodů, již delší dobu známé označení: Sli-Ready.

Spousta vylepšení doznalo síťové připojení. Podpora dvou gigabitových linek je již u nF4. U nF500 máme hned několik zajímavých funkcí.

FirstPacket

Je technologie, která by měla zrychlit odezvy a výrazně zkvalitnit přijímání a odsílání dat po síti při více různých činnostech. Jak si to sama nVidia představuje, můžete vidět na obrázcích.

DualNet

Jak už z názvu vyplívá, je přítomen tam, kde jsou dvě síťové karty, tedy na všech chipsetech, vyjma základního nVidia nForce 550.

Teaming

Ten navazuje na dualnet. O co jde můžete vidět na obrázku. Při Lan zapojení využijete obě síťové karty souběžně, pro maximální kvalitu a rychlost spojení.

Fail-over

Úzce souvisí s Teamingem. Vcelku logicky se stará o to, že když jedna linka vypadne druhá funguje a o vypadlou se systém Fail-over postará a odstaví ji.

Taktování – nTune 5

Možnosti taktování jsou obrovské, ale na to už jsme byly zvyklí i na nForce4. Samozřejmě je přítomna nTune 5 utilita. 

 

Možnosti nTune 5  jsou opravdu veliké. Přes různá nastavení Biosu, přes nastavení pamětí po všeobecného taktování. Samozřejmě si ji v příštím testu základních desek na nForce 500 vyzkoušíme v praxi.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Seriálový Fallout 2 série vypadá skvěle! Podívejte …
Seriálový Fallout 2 série vypadá skvěle! Podívejte …Wednesday, 20 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 964x
Komentářů: 0
Alien: Earth – Vetřelec se dostal na Zem!
Alien: Earth – Vetřelec se dostal na Zem!Tuesday, 19 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 792x
Komentářů: 1
NVIDIA a čínský černý trh s GPU – jak to bylo doopravdy?
NVIDIA a čínský černý trh s GPU – jak to bylo doopravdy?Monday, 18 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 600x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2 se bude dále vylepšovat!
S.T.A.L.K.E.R. 2 se bude dále vylepšovat!Friday, 15 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 996x
Komentářů: 0
Neo Berlin 2087 – mix Cyberpunku s Deus Ex? Nebo podvod?
Neo Berlin 2087 – mix Cyberpunku s Deus Ex? Nebo podvod?Thursday, 14 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1261x
Komentářů: 1
Sledujeme konec firmy Intel?
Sledujeme konec firmy Intel?Wednesday, 13 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2783x
Komentářů: 1