Test: Asus Maximus III Extreme P55 - Když požadujete maximum Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Pondělí, 31 květen 2010
Přejít na obsah
Test: Asus Maximus III Extreme P55 - Když požadujete maximum
ASUS Maximus III Extreme - Technologie
Asus Maximus III Extreme - Parametry a balení
Asus Maximus III Extreme - Pohled na desku
Asus Maximus III Extreme - Detailní pohled
Asus Maximus III Extreme - Testovací sestava
Asus Maximus III Extreme - Testy
Asus Maximus III Extreme - BIOS a OC k 4,4GHz
Asus Maximus III Extreme - Taktování a provozní vlastnosti
Asus Maximus III Extreme - Závěr a hodnocení

 

 
  • Asus Maximus III Extreme - Závěr a hodnocení

Asus Maximus III Extreme budí dojem exklusivně vyladěného produktu, kde byl každý detail vypiplán do dokonalosti, aby mohl si sám hrát na písečku a nikdo ho neotravoval. Konkurentů mít opravdu mnoho nebude, díky ceně a přílišným extrémním řazením do vod ne zrovna vhodných pro P55. Přesto máme tu čest s nejvybavenější deskou pro P55, od které nemůžete očekávat žádné kompromisy. Použité nejkvalitnější a nejdražší součástky prozrazují mnoho, ale dokud nevidíte všechny součástky pěkně pohromadě seřazené do jednoho funkčního zapojení, které si můžete otestovat, tak nevynášejte ukvapené závěry.

 Nejlepší komponenty jsou zvolené za účelem zlepšení OC potenciálu za pomoci zlepšení všech elektrotechnických vlastností, napájení, teplot a spotřeby. Vše je zde přítomno v hojné míře a máme tu čest s nejlépe vybaveným a propracovaným návrhem. Vše je zde uzpůsobeno extrémnímu layoutu desky a jeho síle, která nemůže být jednoduše opomenuta. Provedení se snaží nalákat oko zákazníka na jedno z nejhezčích provedení základní desky, co se během posledních měsíců objevila na trhu. Minimálně ve Value segmentu, kde kraluje platforma P55.

Již víme, že deska je velmi exkluzivní a nadměrně obdařenou kvalitními komponenty a dobré jejich rozmístění na malý prostor, se cení. V dnešním případě nejde jinak než nasadit brýle a důkladně studovat ladné křivky velice působivě navržené desky. Drahé desky přesto moc do účelu cenově dostupného segmentu, kterým P55 je, moc nezapadají. Přesto můžeme nalézt nemálo extrémních modelů, i zde. Zajisté Asus Maximus III Extreme nebude jediným vypiplaným produktem s určením pro nejnáročnější uživatele. Konkurenční Gigabyte, ale i MSI nenabízí málo a recenzovanému produktu konkurovat v očích běžného uživatele dokáží. K běžnému domácímu použití budou nadmíru dostačující a nabídnou i pro velmi vysoké taktování dostatečný potenciál. Navíc jsou nabízeny v ještě odpovídající maximální cenové relaci. Dražší desky už zajímají pouze malou část uživatelů. Přesto jestli peníze vás netrápí a toužíte po něčem lepším je pro vás dnes testovaný kus hardware tím, nad kterým se vyplatí pouvažovat. Za nemalé o dva tisíce korun a nějaký ten "drobák" méně je možné koupit od modré konkurence desku s podobnými parametry. Osázena je nejsilnější napájecí soustavou pro CPU, co je od tohoto výrobce aktuálně nabízena. Společně s dobrým návrhem a nForce 200 řadičem se jedná o vážnou konkurenci. V běžném provozování i s opravdu vysokým taktováním rozdíl nepoznáte, a ještě pěkně ušetříte. Zvažujte tedy rozumně a neponechejte náhodě vnuknutí, jestli není pro vás lepší, sáhnout po méně extrémní desce s nižší cenou. Kvůli extrémní ceně na levnější platformě určené masovému trhu a zbytečné nad dimenzovanosti, kterou nikdy nevyužijete, nevidíme Maximus III Extreme jako vhodný pro nikoho jiného než členy OC týmů, nebo nadšence tělem i duší. Jestli toužíte po luxusu na Lynnfield platformě a po dobrých alternativách od Gigabyte, či MSI zrovna netoužíte, je rudá "bestie" stále lepší volbou než některé konkurenční výtvory za stejnou cenu. Zkrátka kdo chce ušetřit, tak zvolí Maximus III Formula nebo konkurenční záležitosti. Jestli potřebujete to nejlepší a nehledíte na cenu, nepřemýšlejte a tahle deska je to pravé pro vás ….

Mraky funkcí, extrémně kvalitní provedení plně korespondují s extrémní cenou. Popravdě řečeno, ASUS Maximus III Extreme je základní deska, na kterou když přemýšlíte, tak není pro vás. Tohle je produkt pro ty, co nepřemýšlí o poměru cena-výkon, nebo o tom, jestli se něco vyplatí, nebo nevyplatí. Hodnocení této desky je opravdu těžké, při vší úctě, pro běžného uživatele je tahle deska naprosto zbytečná a zcela odpovídá svému názvu - Extreme. ASUS Maximus III Extreme je extrémní deska pro extrémní uživatele. Pokud hledáte jen nějakou dobrou cenově přijatelnou high endovou desku, podívejte se jinam, tohle je extrémní ultra high end pro mainstreamovou platformu … nelogické až šílené? Ne, jen extrém na třetí ….

 

Ocenění za naprostý Extrém pro OC na P55 platformě

 

Za zapůjčení děkujeme společnosti ASUS

 

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-05-31 01:29:27

Hold každá krása něco stojí, a táhle si to i zaslouží. Kdybych nevěděl co s penězi tak jdu do toho...
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-01 22:34:52
avatar
To stojí, ale pak jí člověk nejspíš zavře do skříně (case)
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-05-31 08:02:17
avatar
Skvělá a nemá chybu,vlastně má nadám do ní X6 od AMD samozřejmě vím že to nejde a je to brané jako v tip,jelikož jsem již dostával palce dolů za jiné více srandičky které určité publikum zde nepochopilo správně
RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-05-31 08:21:41
avatar
Jakpak by asi dopadlo výkonové srovnání i5-750 taktlé na nějaké 4GHz a toho nižšího šestijádra od AMD?

Jo, a moralizovat o tom, jak ten děsný 20W kousek křemíku od NVidie (jaká náhoda... ) zdramatizuje placení účtu za elektřinu je trošku trapné, sorry... Nebo si tady skutečně někdo myslí, že 20W je pro uživatele téhle desky vůbec měřitelná hodnota?
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-05-31 09:50:08
avatar
Pokud dáš tu X6 na 4GHz, tak špatně pro to i5 nebo i7.
RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-05-31 10:55:17
avatar
Tak super, to jsem chtěl slyšet
Abraxas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Krása 2010-05-31 08:44:13
avatar
Deska je to opravdu nádherná, ale je to jako si číst v nějakém automobilovém magazínu o Ferrari. Pěkně se o tom čte, ale to je tak vše. Stejně si to pořídí jeden ze sto tisíc. Chtělo by to někdy i recenze kousků pro běžného občana, něco, kde bude na prvním místě poměr cena/výkon/kvalita. Hledat se to bude těžko, ale aspoň uvidíme i nové ocenění. Nevim jak vypada cena pro produkt, který dostane DD rating 50%
Mr.Paul [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-05-31 10:35:11
avatar
paradni recenze jen bych poprosil opravit nazev hry z Operace Fleshpoint na Operace Flashpoint
SPIRIB [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-05-31 13:44:14
avatar
neviem, ale mna uz tieto orgie na pretaktovanie nebavia... nejaky lahky oc tuning to ano, ale ze by niekto normalny potreboval quad grafiku ? alebo tych par 100Mhz navyse oproti konkurencii... a este ktomu za to vyhadzovat nekrestanske peniaze, z toho som uz vyrastol, a tiez je mi jasne za 90% z tych co si tuto dosku kupi ju nevyuzije ani z 50%
poluxtroj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-03 09:50:04
avatar
Pěkný kousek.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!Pátek, 23 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 107x
Komentářů: 0
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyStředa, 21 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1496x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Úterý, 20 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1240x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Pondělí, 19 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1324x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1244x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2201x
Komentářů: 7