TEST: ASUS P7P55D a ASUS P7P55D Deluxe – Kvalitní střední proud ve vodách podvozků pro Core i5 Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš a redakce   
Pondělí, 09 listopad 2009
Přejít na obsah
TEST: ASUS P7P55D a ASUS P7P55D Deluxe – Kvalitní střední proud ve vodách podvozků pro Core i5
ASUS P7P55D - Parametry a balení
ASUS P7P55D DELUXE - Parametry a balení
ASUS P7P55D - Deska
ASUS P7P55D Deluxe - Deska
ASUS P7P55D desky v testech
OC a provozní vlastnosti
ASUS P7P55D - Hodnocení

 

  • ASUS P7P55D a ASUS P7P55D Deluxe - OC a provozní vlastnosti

Nějak nám to nedalo a rozhodli jsme, se řádně našemu testovacímu procesoru zatopit. Výsledky, kterých jsme dosáhli na dříve recenzovaných deskách, nebyly nic moc. A tak jsme ozkoušeli náš Core i5 750 pod dusíkem. Desku jsme k tomu použili tu nejlepší, co jsme jen mohli a to Asus Maximus III Formuli. Bohužel, se nám potvrdilo, že náš procesor doopravdy není schopný dosáhnout o mnoho vyšších frekvencí na Bus Speedu, než jsme avizovali v minulém článku na základní desku Gigabyte. Máme slíbený další procesor, pro účely testu, ale bohužel stále nedorazil k nám do redakce. I když již před pěkným časem dorazit měl. Tímto pádem si opět ukážeme OC schopnosti dnes recenzovaných "základovek" jen a pouze zběžně. Začněme ukázkou OC schopností levnější desky. Za pomoci násobiče na hodnotě 20x jsme, se dostali na slušnou frekvenci 4213MHz s 1.416V.

Náš druhý pokus za pomoci násobiče na hodnotě 21x nás společně s Asus P7P55D posunul na frekvenci 4296MHz s napětím 1.416V. Druhou testovanou je Asus P7P55D Deluxe. Dle parametrů desky bychom mohli očekávat solidní OC přínos vůči levnější verzi. Jak, se nám potvrdilo z několika dřívějších taktovacích akcí, tak i s velice levnou deskou není vůbec žádným problémem, se dostat na velice podobné frekvence jako u nejvyšších modelů.

Jelikož jeden z těch "nejvyšších" modelů, se zúčastnil dnešního testu, tak vás neochudíme ani o ukázku taktování na této desce. Asus P7P55D Deluxe si nevedla s naším Core i5 750 vůbec zle a frekvence, na které jsme dosáhli, značí jedno jediné. Této desce zkrátka nic nechybí a na vysoké taktovací hrátky bude tou pravou.

Frekvence 4231MHz (20x211,6) které jsme dosáhli, opět svědčí o dobré připravenosti desky na taktování. S násobičem na hodnotě 21x byl náš výsledek krapátko lepší, jelikož jsme, se posunuly o 41MHz výše než s Asus P7P55D. Vyšší násobič nám dopřál mírně vyšší frekvenci a to 4337,6MHz. Škoda, že procesor při této frekvenci již velice topil a nepovedlo se nám jej se stávajícím chlazením uchladit na rozumných teplotách. Neboť dosažení frekvence mírně pod 4,5GHz by nečinilo problém. Upozorňujeme, že pouze pro jedno jediné jádro-ostatní by tikala cca o 200MHz níže.

Jak jste mohli pozorovat na ukázce OC schopností, tak obě desky si své fanoušku určitě najdou. Jelikož ve vztahu k taktování oběma deskám zcela nic nechybí, a i když budete chtít dosáhnout s pomocí dusíku na extrémně vysoké frekvence tak obě desky splní svůj účel na výbornou. Teď si ještě krátce popovídáme o spotřebě těchto dvou desek a poté provedeme závěrečné hodnocení.

Spotřeba všech základních desek, které můžete v grafu spatřit je velice podobná, a naměřené rozdíly jsou způsobeny odchylkami při měření, se kterými je potřeba počítat. Jestli toužíte po úsporném pc, tak je zcela jedno kterou desku zvolíte, neboť všechny úsporné funkce ode všech výrobců jsou zcela odladěné a funguji v podstatě stejně a se stejnou účinností. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!Pátek, 23 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 183x
Komentářů: 0
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyStředa, 21 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1518x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Úterý, 20 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1250x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Pondělí, 19 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1327x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1245x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2202x
Komentářů: 7