TEST: ASUS P7P55D a ASUS P7P55D Deluxe – Kvalitní střední proud ve vodách podvozků pro Core i5 Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš a redakce   
Monday, 09 November 2009
Přejít na obsah
TEST: ASUS P7P55D a ASUS P7P55D Deluxe – Kvalitní střední proud ve vodách podvozků pro Core i5
ASUS P7P55D - Parametry a balení
ASUS P7P55D DELUXE - Parametry a balení
ASUS P7P55D - Deska
ASUS P7P55D Deluxe - Deska
ASUS P7P55D desky v testech
OC a provozní vlastnosti
ASUS P7P55D - Hodnocení

 

  • ASUS P7P55D a ASUS P7P55D Deluxe - hodnocení

Blížíme, se ke konci dnešního článku a tak je ta vhodná chvíle si zhodnotit dnes probírané produkty. Začněme tedy opět s levnější verzí a to s Asus P7P55D. V oblasti příslušenství je na tom deska velice poskromnu což, ale nevadí, jelikož cena leč budete muset zaplatit za tuto výbornou desku činní pouze tři tisíce čtyři sta korun. Stejnak si přiznejme, že spousta věcí, co dostaneme k základní desce, zůstane doma ležet v krabici bez užitku. Vše potřebné zde naleznete, a jestli vám bude něco chybět, tak stále si to můžete dokoupit. Přesto nejsme z příslušenství zrovna nadšeni a uvítali bychom trošku bohatší příslušenství. Provedení desky je výborné. Vzhled desky je doslova futuristický a jsme rádi, že jsme se dočkali konečně nějaké změny v tomto ohledu. Neříkáme, že by zde nějaké změny v posledních letech nebyly ne to ne.

Ale s nástupem čipsetu P55, se výrobci probudili a značně zapracovali na vzhledovém provedení desek, což můžeme pouze ocenit. Malé a pěkné chladiče desce dominují, a barevné schéma, jež je na Asus P7P55D použito, působí velmi dobře. Když si budeme chtít desku proklepnout v taktovacím potenciálu, tak zcela jistě, se tento produkt nemá za, co stydět. Toužíte po levnější desce, se kterou bez sebemenšího problému vyžene svůj nový procesor na opravdu vysoké frekvence? Tak Asus P7P55D je tou pravou pro vás. Na této desce se velice jednoduše taktuje, zač může i BIOS, který je velice jednoduše udělaný a není ani kdo ví, jak moc obsáhlý. Ale to zcela vůbec nevadí, jelikož vysoké frekvence této desce nečinní sebemenší problém. Zkušenosti s touto deskou máme velice dobré. Bohatě jsme si s ní zataktovali a deska nás v žádném ohledu nezklamala. Dokonce jsme měli možnost tuto desku krátce potrápit na high-end vodním chlazení společně s procesorem Core i7 860 a výsledná frekvence Bus Speed byla opravdu impozantní (231MHz). Když vezmeme v potaz cenu desky.

Jedinou chybou na kráse (čti funkčnosti) u této desky je jeho (ne)podpora technologie CrossFire. 16x+4x linky jsou opravdovým výsměchem a s tímto počtem linek provozovat dvě grafické karty v Multi-GPU uspořádání je vážně šílenost. Jestli tedy toužíte po zapřažení více než jedné grafické karty do vašeho počítače, tak se budete muset poohlédnout po některém z vyšších modelů. Další mrzutostí na této desce je nepřítomnost START buttons, nebo-li startovacích tlačítek. Rozhodně by na této desce nezůstaly nevyužity. Vezměte si, že v dnešní době tato tlačítka naleznete i na mnohem levnějších deskách, takže jejich nepřítomnost na této základní desce nás vcelku mrzí.

Naše konečně hodnocení nad touto deskou zní, že vzhledem k OC potenciálu provedení a cenně, se jedná o velice vydařený produkt, který nemůžeme jinak, než ohodnotit obstojným hodnocením. Skládáte-li nějakou levnější sestavičku s procesorem Core i3/i5, tak bude pro vás Asus P7P55D tou pravou.

Při prvním pohledu deska ASUS P7P55D DELUXE zaujme svou výbavou a celkovým provedením layoutu. Příslušenství, jež dostanete je obstojné, a myslíme si, že zde není nač si stěžovat. Samotný TurboV Remote je dobrým bonusem navíc a nejedná, se určitě o žádný laciný a bezúčelný herberg. Zadní panel je vysoce vybavený a společně s bohatým počtem SATA portů, silnou napájecí kaskádou a osazenými pouze těmi nejlepšími součástkami děla z této desky vysoce kvalitní produkt.

V taktovacím potenciálu si tato deska vede nadprůměrně dobře a vzhledem k tomu jakých výsledků jsme dosáhli za pomoci procesoru Core i7 860 na P7P55D, tak očekáváme od Deluxe verze mnohem lepší výsledky, které se budou velice blížit těm nejluxusnějším deskám na trhu. Viz naše dosažená frekvence se vzduchovým chlazením. Tuto frekvenci se nám podařilo udržet stabilní a to dokonce s původním BIOSem, který byl na desce nafleshován výrobcem. Velikým plusem desky je použití pouze jednoho jediného můstku a tím pádem nízké teploty desky samotné a rozměry chladiče kráčející ruku v ruce s výborným vzhledovým provedením. Toužíte-li po zapojení více grafických karet do vaší sestavy, tak tato deska není vůbec špatnou, bez sebemenšího problému si můžete užít dobrý výkon dvou grafických akcelerátorů. Toto u modelu P7P55D v žádném případě nehrozí kvůli přespříliš nízkému počtu linek.

Netoužíte-li po tomto, tak s klidným svědomím můžete sáhnout po levnější verzi bez přídomku, která nabídne velice podobný a vysoký OC potenciál za velice přívětivou cenu. Největším mínusem P7P55D Deluxe je opravdu vysoká cena. Deska se svou cenou okolo 4700,- řadí přesně mezi Asus Maximus III Gene a Asus Maximus III Formuli. Jelikož rodina desek P7P55D je opravdu velice obsáhlou, tak si uděláme subjektivní názor na tuto desku. A při tom, se částečně zmíníme i druhém testovaném modelu.

Model Premium oproti Deluxe nemůže nabídnout absolutně nic navíc. Ano napájecí kaskádu má extrémně překomponovanou, ale to je Premiumce houby platné, když i s poloviční kaskádou, se dají dělat doslova psí kusy. Příliš vysoká cena tedy mluví jednoznačně a to, že je mnohem lepší volba Deluxe verze. Ta je sice cenově také vcelku mimo mísu-hlavně vůči modelům řady T.u.F. a R.o.G. , ale s tím již nic nenaděláme. Holt časy kdy R.o.G. desky byly ty nejdražší z ceníku společnosti jsou již pryč. Náš názor je ten, že jestli si chcete pořídit Core i5 750, tak P7P55D bude lepší volbou. Pro jeho vysoké přetaktování bude bohatě stačit. A koupě dražšího procesoru, ke kterému by, se hodila lepší deska, je mrháním financemi. To je již lepší si pořídit Core i7+X58 kde navíc můžete zcela bezproblémově provozovat CrossFire X či SLI. Asus P7P55D Deluxe udělala na nás dojem a musíme uznat, že se jedná o velice kvalitní desku, kterou nemůžeme nedoporučit, ale to pouze v případě, že vás investice do dražší desky nebude mrzet. Škoda jen té ceny, jinak by si P7P55D Deluxe mohla odnést i mírně vyšší hodnocení.

Za zapůjčení desek děkujeme společnosti ASUS

 

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-11-09 20:34:38
avatar
To diaľkové na taktovanie pre Lamy nemá chybu
Ušetrené páčidlá na jednej strane pamätí sú tiež zaujímavé
Celkom by ma zaujímal výrobca socketu na obidvoch doskách
Pri obidvoch doskách sú pamäte príliš blízko socketu, nejaké väčšie vzduchové chladenie tam nemá veľa možností, je to skôr pripravené na vodu. V prospech tohto riešenia hovorí aj oddelené chladenie stabilizátorov a čipsetu.
Inak k tej drahšej doske mohli dať aspoň Creative zvukovku, keď tam vidím Via peachset otvára sa mi nôž vo vrecku
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-11-09 21:07:45
avatar
Creative zvukovku? To kromě MSI nikdo nedává. Zbytek má Realtek "Sci-Fi" chipy.

Socket je Foxconn, měla by to být ta nová revize, lze to vyzkoušet snadno.. OC na 4GHz, když to shoří, je to stará..

Většina dnešních high-end chladičů (třeba Megashadow, TRUE), je poměrně dost vysoká, neměl by být problém.. a teda, nevim kdo by si kupoval takové chladiče k levným deskám. V podstatě nic z toho nejsou super-OC desky a běžní uživatelé jsou ochotní vypláznout za chladič tak max 600,- CZK.

A ten zbytek si koupí jiné desky.
snipermaniak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-11-10 13:43:04
avatar
Před rokem jsem na nějaký Asus ze série R.o.G. ještě viděl Creative zvukovku do PCIe 1x, ale byl to ještě čipset P45, nevím jak teď
F3rda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ;) 2009-11-09 21:47:14
avatar
Aspoň se něco testuje! Palec nahoru a jen tak dál ;)
kaizersoze [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-11-10 00:41:05

Za srovnání desek v rámci chipsetu P55 v podání Asuse dávám plus.
Mohli by jste napsat i postup zvýšení frekvence CPU jako u rezenze Asus Rampage II Extreme a dosažení 4Ghz mety.To bylo fajn.U drtivý sposty recenzí se napíše jen dosažená rychlost CPU na určitým napětí a na ostatní se vykašlou.Určitě by to ocenili i ostatní čtenáři.
budy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-11-10 10:26:40
avatar
vzhledem k tomu že neudáváme ani ukázku BIOSu tak nvm... Zauvažujeme o tom u dalších článku.
raven4 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - HW ovladac RemoteV 2009-11-10 14:09:09

Zdravim,
rad bych se zeptal na dalkove zarizeni RemoteV. Konktretne by mne zamalo, zda je overclocking pres dalkove ovladani skutecne hardwarova zalezitost nebo VYZADUJE spolupraci softwareove utility RemoteV pod windows...
Ptam se proto, nebot nepouzivam Windows ale Linux a pro ten zadna sw remoteV neni.
Zajima mne tedy zda i pod Linuxem bude mozno v realnem case pomoci hw ovladace RemoteV menit profily ci zvedat FSB?

Dekuji predem za odpovedi.

S pozdravem, R4
raven4 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - HW ovladac TurboV 2009-11-11 08:14:43

Zdravim,
rad bych se zeptal na dalkove zarizeni TurboV Remote. Konktretne by mne zamalo, zda je overclocking pres dalkove ovladani skutecne hardwarova zalezitost nebo VYZADUJE spolupraci softwareove utility TurboV pod windows...
Ptam se proto, nebot nepouzivam Windows ale Linux a pro ten zadna sw remoteV neni.
Zajima mne tedy zda i pod Linuxem bude mozno v realnem case pomoci hw ovladace TurboV menit profily ci zvedat FSB?

Dekuji predem za odpovedi.

S pozdravem, R4
Burunduk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - TurboV - Linux 2009-11-12 21:31:39

TurboV od Asusu je jen softwarová záležitost, ten čip na desce je obyčejná paměť s nálepkou TurboV, vše řeší ten software. Pod Linuxem si proto o TurboV HW Remote můžeš nechat jen zdát....
raven4 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - TurboV 2009-11-27 09:16:43

Takze mohu potvrdit co napsal Burunduk, koupil jsem si ASUS P7P55D Deluxe s TurboV a presto ze vyrobce se nekolikrat zminuje o hardware real-time overclockingu tak PRAVDOU je ze:
hardwarem je pouze samotny ovladac (krabicka s dratkem) TurboV, ALE overclocking je vyhradne softwarovou zalezitosti, tudiz funguje jen pod Win s nainstalovanymi ovladaci TurboV

S pozdravem, R4.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!Friday, 23 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 169x
Komentářů: 0
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyWednesday, 21 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1509x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Tuesday, 20 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1248x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Monday, 19 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1325x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Friday, 16 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1245x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Tuesday, 13 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2202x
Komentářů: 7