TEST: Gigabyte EP45-UD3R – solidní pevný základ pod Intel Tisk E-mail
Napsal Budy   
Čtvrtek, 22 leden 2009
Přejít na obsah
TEST: Gigabyte EP45-UD3R – solidní pevný základ pod Intel
Ultra Durable III
Gigabyte EP-45-UD3R: balení a příslušenství
Gigabyte EP-45-UD3R: deska
Gigabyte EP-45-UD3R: BIOS desky
Gigabyte EP-45-UD3R:Testovací sestava a použitá metodika
Gigabyte EP-45-UD3R: Výkonnostní testy
Gigabyte EP-45-UD3R: Přetaktování
Gigabyte EP-45-UD3R -  Závěr a hodnocení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ultra Durable III

   Námi dnes testována deska Gigabyte EP45-UD3R  přináší jako všechny desky ze série UD3 luxus v podobě Ultra Durable 3, což dříve býval hlavně marketingový tahák Gigabytu, ale dnes se svou třetí variací se již jedná o skvělý doping pro kvalitu nových desek této firmy. A co vlastně Ultra Durable 3 nového přináší?

udr3

    Nejspíše hlavním vylepšením bude zvýšení mědi a to hned ve dvou vrstvách, na vnitřních obvodech v tištěném spoji, což příznivě ovlivní stabilitu desky, jak při přetaktování tak i bez něj. Samozřejmě jelikož měď je jednou z nejlépe vodivých kovů co se dnes v elektronice používají, tak si můžeme býti jistí, že zvýšení mědi v obvodech nám pomůže při odvodu ztrátové energie a tím dopomůže k mnohem lepším teplotám po celé základní desce. Gigabyte se chlubí, že standardní teplota na této desce se pohybuje okolo 50 stupňů celsia, což je velice příjemná teplota, kterou by desky od konkurence mohly závidět.

udr3-1

 Na obrázku si můžete prohlédnou, jak tuto novinku Gigabyte vyřešil. Jenže toto není vše co nového Ultra Durable 3 přináší. Dalším vylepšením jsou, jak již je u Gigabytu zvykem, nové použité součástky na desce.

udr3-5

   V našem případě firma Gigabyte přináší na své základní desky nové kondenzátory a indukční cívky, které jsou rozesety po celé desce. Nově použité indukční cívky, nacházející se hlavně v oblasti napájecí kaskády desky, disponuji feritovým jádrem a jsou speciálně navrženy pro vysokou životnost a udržení stabilního výkonu při extrémním vytížení.

udr3-4

   Další novinkou jsou nové kondenzátory. Jedná se o nové „kondíky", známé pod názvem Japonské pevné kondenzátory. Jejich přínos pro desky ze série UD3 je vyšší životnost a tím i delší výdrž celé základní desky. Samozřejmě na deskách ze série UD3R je ještě spousta dalších vylepšení, a ty si také popíšeme. Jak můžete shlédnout na obrázku, tak deska disponuje i novými mosfety, tyto nové mosfety mají nižší vnitřní odpor a díky tomu dokáží pěkně šetřit energii-čím nižší odpor, tím menší zahřívání a následně nižší ztráty energie. A na samotný závěr představení nové série UD3 již nám zbývá pouze chlazení. Gigabyte si asi uvědomil, že zásoby mědi po celém světě již velice nepříjemně klesají (stejně jako spousta dalších nerostů) a tak tímto drahocenným přírodním materiálem by byla škoda plýtvat. Předchozí verze desek s chipsety P45 Express měli celé chlazení desky vyrobené z mědi. Nová série UD3 již pro chlazení svých topících částí má zajištěné chlazení z blíže nespecifikované slitiny. Tato slitina je velice kvalitní, dokáže odvést teploty z míst, kde se akumuluje teplo a díky tomu deska dokáže být opravdu „chladnou" . Tak jak to Gigabyte na svých reklamních „upoutávkách" reprezentuje.

udr3-2

udr3-3

   Nové chlazení je osazeno po celé desce, na jižním můstku a mosfetech, severní můstek si již bude muset postačit se starým dobrým „pasivkem", který Gigabyte osazuje na své desky delší dobu, ale i tento prošel mírnou reinkarnací a díky tomu působí modernějším dojmem než ty malé pasivy, co se dávaly na desky z řad DS .Chlazení je odvedeno kompletně v modrém stylu, což příjemně ladí k typickému modrému plošnému spoji na základních deskách od této firmy. Pojďme si konečně prohlédnout tuto desku v plné kráse. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázce
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázceÚterý, 23 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 524x
Komentářů: 0
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.Pondělí, 22 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 839x
Komentářů: 1
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníPátek, 19 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3138x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCStředa, 17 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1348x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Úterý, 16 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1216x
Komentářů: 5
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíPondělí, 15 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1894x
Komentářů: 1