TEST: Gigabyte X58A-UD7: Modrá síla s bohatou výbavou pod váš modrý blesk Intel Core i7 Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Wednesday, 12 May 2010
Přejít na obsah
TEST: Gigabyte X58A-UD7: Modrá síla s bohatou výbavou pod váš modrý blesk Intel Core i7
Gigabyte X58A-UD7: Balení a parametry
Gigabyte X58A-UD7: Funkce a vlastnosti
Gigabyte X58A-UD7: Základní deska
Gigabyte X58A-UD7: Speciální chlazení v základu
Gigabyte X58A-UD7: testovací sestava a Testy
Gigabyte X58A-UD7: BIOS
Gigabyte X58A-UD7: Taktování a provozní vlastnosti
Gigabyte X58A-UD7: Hodnocení
alt

 

 

 

 

 

 

 

TEST: Gigabyte X58A-UD7:

Modrá síla s bohatou výbavou pod váš modrý blesk Intel Core i7

Dnes se podíváme na vrchol nabídky společnosti Gigabyte. Dnes to bude jen o kvalitě, výbavě a výkonu.

Každý výrobce potřebuje jednou za čas nějak "oživit" svou nabídku produktů. Mainstream nechme teď stranou a podívejme se do oblasti High-endu. Dnes si totiž ukážeme jednu velice povedenou desku pro ty, kteří chtějí jen to nejlepší, co si můžete pro X58 zakoupit. Stará a ne kdo ví, jak moc rozšířená Gigabyte X58-Extreme, se již řadu měsíců nevyrábí a v cenících produktů této společnosti bylo řádné pusto. Konkurenční firma ASUS se v nejvyšším High-Endu pro s1366 chlubí Rampage II Gene a Rampage Extreme. MSI svou povedenou Eclipse plus a EVGA ultimativní edicí Classified. Gigabyte ale pilně pracovalo a výsledkem jsou dva nové TOP modely.

Připravilo si pro nás vypiplanou Gigabyte X58A-UD7. Pravda, vy už víte, že to není úplný top model, protože v redakci už máme UD9. Ale dnešní recenze bude zajímavá, pro hledání toho, co by snad ještě mohla deska mít a UD7 to nemá a UD9 to nabídne. EVGA X58 Classified pořídíte za cenu okolo 9 000 až 11 000 záleží na tom, kterou verzi zvolíte. Asus nabízí za velice rozumnou cenu (5 000 korun) Rampage II Gene, která se plně vyrovná i těm nejextrémnějším deskám. Rampage II Extreme již je mířena trošku výše a to na cenovou úroveň okolo 8 000. Je tedy zjevné, že je zde pěkný prostor pro další novinky, a není nutno ani hýbat s cenovkami u již vydaných modelů.

Gigabyte nasadil cenu na svou novou téměř vlajkovou loď v rozmezí 7 000 až 7 500 a to považujeme za dobrý krok vůči konkurenci a zákazníkům, takže bude z čeho vybírat. Tedy pokud za ty peníze Gigabyte nabídne to, co od takové desky očekáváme, a na to se dnes podíváme.

Před nedávnem se dokonce Gigabytu povedl husarský kousek. Předehnal v počtu prodaných základních desek letitého konkurenta. Asus si dlouhá léta držel prvenství v tomto odvětví hardwaru. Dnes již tomu tak není a minimálně několik měsíců uvidíme na vrcholu v česku velice populární značku Gigabyte Technology. Nicméně náskok Gigabyte je poměrně malý a obě společnosti spolu soupeří opravdu ve velkém stylu a každá chvilku tahá pilku :).

  • Gigabyte útočí – X58A-UD7

Zpět k hvězdě dnešního testu. Než byla tato "základovka" dostupná v obchodech, bylo možné spatřit čas od času výsledky šťastných uživatelů z řad prvních recenzentů. Tito lidé se po všemožných internetových diskusních fórech chlubili s opravdu překrásnými frekvencemi BCLK. Tyto frekvence mnohdy atakovaly ty od nejšpičkovějších desek na trhu. Očekávání od tohoto produktu byla tedy vysoká, a dnes se přesvědčíte, jak na tom nová modrá síla je. Myslíte si, že je nereálné provozovat váš Core i7 stabilně s frekvenci BCLK nad 220MHz? No uvidíme ….

Co nového vám vlastně může UD7 z edice X58A nabídnout? Od Gigabyte je to podpora nového rozhraní USB 3.0 a SATA 3. Tyto vymoženosti sice byly dostupné již na před nedávnem refleshnutých UD3R a UD5, ale to není podstatné. Také nejsou samozřejmě záležitostí čipsetu, ale přídavných čipů. Dále nejvyšší model musí vždy nabídnout něco extra. To něco "extra" na UD7 je vodní blok na IOH můstku a přídavný pasiv, s osazovací logikou přídavných karet. Dále pak nejvyšší "prkenice" mívají "nadupanější" napájecí kaskádu pro procesor. Není tomu jinak ani u UD7, která nabízí vůči UD5 dvakrát tolik silnější kaskádu.

Tento model by tedy měl být určen pro ty, kteří chtějí kvalitu, výbavu a výkonu, dnes se podíváme, zda tyto nároky UD7 splňuje … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyWednesday, 21 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1335x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Tuesday, 20 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1159x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Monday, 19 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1248x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Friday, 16 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1220x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Tuesday, 13 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2183x
Komentářů: 7
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?Monday, 12 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1440x
Komentářů: 1