TEST: MSI P55-GD85 – Kvalitní základ pro procesory Intel Core i3/5/7 Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Středa, 21 červenec 2010
Přejít na obsah
TEST: MSI P55-GD85 – Kvalitní základ pro procesory Intel Core i3/5/7
MSI P55-GD85 - Parametry a balení
MSI P55-GD85 - Funkce
MSI P55-GD85 - Základní deska
MSI P55-GD85 - Testovací sestava, testy a BIOS
MSI P55-GD85 - Provoz a taktování
MSI P55-GD85 - Závěr a hodnocení

 

 
  • MSI P55-GD85 - Funkce

Prezentace zrozena čistě pro tento produkt není na světě, ale to nevadí, jelikož úplně krásně můžeme použít prezentační slajdy od jiných produktů, které disponují stejnými funkcemi. Navíc podobnost ze starší GD80 není náhodná a tak si za pomoci slajdů představíme vše potřebné.

OC Genie, SuperPipe a DrMOS není pro nás nic nového a všichni jste již zajisté něco málo o těchto technologii zaslechli. My si je dnes rozebereme v měřítku GD85.

OC Genie není na této desce novou technologii a můžeme se s ní setkávat i na dřívějších produktech. Na základních deskách s P55 od MSI je aplikována již čtvrtá generace této OC funkce. Přetaktování je řízeno flash čipem, který je na desce přítomen a obsahuje uložené profily pro různé konfigurace.

A jak vlastně tato OC vymoženost funguje? Zmáčknete tlačítko OC Genie, počkáte okolo pěti vteřin, než systém zjistí celkovou konfiguraci a vybere nejvhodnější profil. Pak můžete zapnou PC a očekávat nemalé nárůsty frekvence.

8mm Heat-Pipe trubice značené jako SuperPipe nejsou také ničím novým. Konkurenční Gigabyte nabízí na svých deskách podobné trubice, s dobrou odolností a výbornými termálními vlastnostmi. MSI s tímto řešením přišel jako první a to již mu nikdo nemůže odpárat. Díky této technologii jsou udržovány teploty na velice rozumných hodnotách a to i přesto, že napájecí řešení od MSI je na většině desek nadmíru složitým a vyzařuje obstojné teplotní hodnoty. Přesto nižší než konkurenční "výdobytky" moderní doby.

Technologii DrMOS jsme vám již popsali před nějakým tím měsícem. Jde o hybridní napájecí návrh založený na DrMOS mosfetech a vysoce drahých napájecích komponentách, které nabízejí parametry velice blízko těm nejdražším digitálním okruhům, ale v jednodušší podobě. Tento slajd informuje o napájení staršího high-end modelu a jeho levnější sestřičky, kterou jsme vám představili před nedávnem v testu. Vyšší verze (GD85) nese totožný napájecí okruh, jako starší vlajková loď této platformy.

Winki na P55-GD85 dostal vylepšení a může se chlubit svou druhou revizí. Funkčnostně se oproti předchůdci v ničem neliší. Stále funguje na linuxové logice a podporuje vše, co vidíte na obrázku. Tento program je k deskám přibalován za jediným účelem a to konkurování "Asusáckému" Express Gate.

Další nám již známou featurkou, kterou v MSI si pro nás přichystali, je V-Kit. Za pomoci mikrospínače, můžete navyšovat napětí na komponentech o 0,2V, bez toho abyste museli chodit do BIOSu. Prostě jen přepnete spínač a CPU V-CORE, CPU VTT, DDR VCC a PCH čip dostanou vyšší napětí. Druhou vymožeností jsou měřícé body, které jsou uzpůsobeny váš multimetter. V balení jsou obsaženy i sondy, které můžete připojit k voltmetteru. Upozorňujeme, že V-Switch není na dnešním produktu obsažen a to zamrzí. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K Drive
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K DriveÚterý, 28 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 338x
Komentářů: 0
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace her
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace herPondělí, 27 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1606x
Komentářů: 3
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?Neděle, 26 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1210x
Komentářů: 1
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!Pátek, 24 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1535x
Komentářů: 9
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázka
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázkaPondělí, 20 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1440x
Komentářů: 3
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?Čtvrtek, 16 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2658x
Komentářů: 9