TEST: MSI P55-GD85 – Kvalitní základ pro procesory Intel Core i3/5/7 Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Středa, 21 červenec 2010
Přejít na obsah
TEST: MSI P55-GD85 – Kvalitní základ pro procesory Intel Core i3/5/7
MSI P55-GD85 - Parametry a balení
MSI P55-GD85 - Funkce
MSI P55-GD85 - Základní deska
MSI P55-GD85 - Testovací sestava, testy a BIOS
MSI P55-GD85 - Provoz a taktování
MSI P55-GD85 - Závěr a hodnocení

 

 
  • MSI P55-GD85 - Závěr a hodnocení

Z našeho kratšího otestování jsme si udělali pár poznatků, o které bychom se chtěli s vámi podělit. V první řadě musíme prozradit, že deska je naprosto stejná jako starší GD80, která je elitním produktem mezi P55kama. Příslušenství je bohaté a k pěti tisícové nálepce, kterou je deska oceněna dokonale ladí. Nebudete v balení nic postrádat a určitě si každý přijde na své. Balení je laděno ve stejném duchu, jako levnější sestřičky a to není ke škodě. Provedení není špatné, i když deska působí trošku pustým a lacinějším dojmem proti některým konkurenčním produktům.

Přesto nabízí špičkovou technologii a řadu vychytávek, které dokáží obhájit její vysokou, ale podle nás i mírně přemrštěnou cenu. Podporovány jsou nejnovější rozhraní jako je Sata 6Gb/s či USB 3.0, což se může někomu hodit. Jestli potřebujete novou základovku, která toto nabízí, určitě úvaha nad tímto modelem bude rozumná. "Tetelí"-li se ve vaší konfiguraci starší GD80 a pokukujete po něčem novějším s novými technologiemi, koupě se nevyplatí. BIOS je, jak jsme již prozradili, naprosto stejný, jako u dříve testovaného produktu a to není vůbec špatně. Voleb je tam dostatek a jsou dostačující i pro vysoké taktovací hrátky a to i za použití kapalného dusíku. Rozsahy napětí jsou samozřejmě také dostačující a nemyslíme si, že by bylo zapotřebí vyšších "stupňů" napětí. Při taktování si s touto deskou užijete spoustu legrace a díky jednoduchému a účelnému BIOSu nebude problém vymačkat z vašeho procesoru maximum. Napájecí kaskáda pro procesor je také naprosto stejná jako u starší GD80 a jediným rozdílem je podpora nových standardů, chybějící PCIe slot, (který nás nemusí mrzet díky nízkému počtu linek na této platformě), V-Switch a Debug display.

Když si to v krátkosti shrneme, tak rozdíl mezi novou a starší deskou je pro běžného uživatele nepostřehnutelný a ani s jedním modelem neuděláte chybu. V obou případech si domů donesete jednu z nejlepších desek pro procesory Core i5. Očekávat můžete tu nejvyšší kvalitu, jakou je dnešní trh schopen nabídnout. MSI používá jedny z nejkvalitnějších součástek a jejich řešení je velice blízko (kvalitativně) luxusním produktům od veleznámého výrobce Evga. Díky tomuto se nemusíte obávat o životnost vaší nové "hračky" a můžete se pouštět do experimentů, ke kterým se tato deska zrodila.

Kdybychom ji měli zhodnotit jako mainstreamový produkt, kterým je P55 platforma Intel, tak bychom našli pár výtek k této desce. V první řadě je to cena, která už překračuje hranice manstreamu. Kromě toho konkurence je v této oblasti značná a MSI poněkud ztrácí na výbavě, což dotahuje kvalitou. Kdyby výrobce zarovnal cenu u této desky na hladinu starší GD80, určitě by to pár zákazníku přimělo k úvaze o mírný příplatek na tento nevyšší P55 model od MSI. V druhé řadě se nám nelíbí to, že deska je o trošičku chudší než podstatně levnější GD80. Nechápeme, proč výrobce musel dát pryč Debug display, V-Switch a další věci. Cenově by si je deska stoprocentně zasloužila a užitek by se zde našel.

Jinak máme z MSI P55-GD85 funkčně dobrý pocit a deska na nás udělala solidní dojem. Mluvíme tu o vyladěném produktu, který jde ve stopách svých předchůdců a nabízí kvalitu a výdrž při ještě akceptovatelné ceně. Chcete-li si pořídit nějakou tu lepší desku pro váš procesor a nechcete vyhazovat zbytečně mnoho peněz za extrémy, které stejně nevyužijete? Tak zvolte tento produkt a uvidíte, že budete spokojeni. Jelikož pro levnější herní sestavu, kde se počítá s jednou grafickou kartou a slušným OC procesoru je tento produkt ideální volbou, pro ty, kteří si za tu využitelnou kvalitu nějaké ty peníze připlatí.

Za zapůjčení děkujeme společnosti MSI

 
 

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Asgard_X [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-21 21:11:58
avatar
Nic proti recenzi, ale testovat desky s "prakticky mrtvým" socketem 1156 mi přijde naprosto zbytečné. Bez ohledu na záporné palce od jejich majitelů intel tuhle patici za pár měsíců odpíská... Dnes by si takhle drahou desku do P55 koupil fakt asi jen neinformovaný blázen.
budy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-22 08:40:40
avatar
S tim nic nenadělám recenzuji to co dostanu...Velice málo kdy dostanu možnost volby...Jinak by ses divil ale prodejnost P55 je stále značná a ještě minimálně do příchodu nové patice bude...Ostatně mainstream platforma NEPŘINESE nic nového! Alespoň ohledně výkonu...Nová generace bude zajímavou až od X68...
HonzaN [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-22 23:23:37

pěkná recenze ... chválim za smysl pro detail a za výběr špičkové desky čipsetu.
Moc dobrá práce


PS: tak to byl omyl ... já si až ted všim, že to není na sck 775 , ale za styl psaní a popisu palec
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-21 21:51:38
avatar
Určitě deska v kvalitním podání. A recence taky dobrá. Jen ta cenovka nic moc A pro mě osobně bez užitku, cpu intel nemám.

PS: kdy se dočkáme testu podvozku AMD v mainstreamu
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-22 07:20:12
avatar
Z mého pohledu pěkná recenze ale jelikož na platformu Intelu nejsem moc zvědaví a také jako kolega Kevin jedu na AMD.Přesto musím kolegu Budyho pochválit za dobrou práci a ještě když začne psát o platformě AMD a jejich podvozcích tak to bude super.
Patyjon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-27 15:58:38
avatar
Čéče Mikrone, nechcete se s kolegou Kevinem vzít
Šel bych vám za svědka
Ty tvoje skoro milostný výjevy z poslední doby na jeho adresu jsou tím pravým kořením pro tenhle web!
Držim palce kluci, ať vám to spolu klape i nadále!
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K Drive
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K DriveÚterý, 28 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 286x
Komentářů: 0
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace her
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace herPondělí, 27 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1600x
Komentářů: 3
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?Neděle, 26 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1209x
Komentářů: 1
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!Pátek, 24 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1532x
Komentářů: 9
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázka
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázkaPondělí, 20 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1439x
Komentářů: 3
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?Čtvrtek, 16 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2658x
Komentářů: 9