2x CREATIVE Sound BlasterX v TESTu – G1 a G5 externí zvukové karty v akci. Kvalitní zvuk všude? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pondělí, 10 říjen 2016
Přejít na obsah
2x CREATIVE Sound BlasterX v TESTu – G1 a G5 externí zvukové karty v akci. Kvalitní zvuk všude?
Zvukové externí karty G1 a G5
V praxi - Instalace a kvlaita zvuku
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • 2x CREATIVE Sound BlasterX v TESTu

             – G1 a G5 externí zvukové karty v akci. Kvalitní zvuk všude?

Dnes se podíváme na dvě externí zvukové karty od společnosti CREATIVE. Co nabízí externí zvuk? Společnost Creative je již dlouhá léta velká stálice na trhu se zvukovými kartami, a nedávno začala firma prodávat i nové externí zvukové karty připojované přes USB a fungující nejen s PC s Windows. Tyto zvukové karty jsou tedy určeny hlavně pro majitele notebooků, které obvykle neoplývají kvalitním zvukovým čipem a to ani na poměry integrovaných zvukových karet. Zlepšit zvuk ale můžete i připojením ke konzoli, Mac počítačům nebo dokonce i tabletům a telefonům (G5 verze).

Rozhodl jsem se tedy otestovat dvě externí zvuková řešení. A to úplně základní model v podobě Sound BlasterX G1, který se prodává kolem 1 100 korun s DPH a má velikost USB flash disku, a současně se také odíváme na luxusnější a lépe vybavený model označený jako Creative Sound BlasterX G5, který je vybavenější, větší, má širší podporu připojitelných zařízení ale je také dražší a jeho cena se pohybuje kolem 3 300 korun s DPH.

 

  • Creative Sound BlasterX G1

„Moderní maloformátové zařízení Sound BlasterX G1 s technologií Plug-and-Play přináší křišťálově čistý zvuk o vysokém rozlišení se 7.1 HD pozičním prostorovým zvukem. Nabízí okamžité posílení zvukového výkonu pro intenzivní herní zážitek pro stolní počítač, Mac a PS4.“

Jedná se o řešení ne nepodobné tomu, jaké se nachází u mnoha sluchátek, zejména pokud jsou do USB. Velikostně i řešením se jedná o nejjednodušší zvukovou kartu vůbec.   

 

  • Creative Sound BlasterX G5

„Kapesní zařízení Sound BlasterX G5 přináší masivně vynikající kvalitu herního zvuku v působivě drobném formátu. Tento virtuální 7.1 24bitový/192kHz, 120dB USB digitální převáděč zvuku (DAC) a sluchátkový zesilovač přináší jedinečný herní zvukový zážitek se sluchátky pro počítač i herní konzole.“

Už na pohled mnohem masivnější, ale stále mobilní externí zvukové řešení, které zjevně obsahuje více elektroniky, ale také manuálních ovladačů i konektorů. I toto řešení lze ale přes USB připojit k různým zařízením (nejen k PC a oběma velkým konzolím) a dosáhnout tedy teoreticky lepšího zvuku. Samozřejmě cena tomu všemu také odpovídá.

A co tedy obě řešení v praxi nabízejí? Na to jsme se podívali …



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Bethesda oznámila velký Update pro STARFIELD a DLC
Bethesda oznámila velký Update pro STARFIELD a DLCÚterý, 17 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 720x
Komentářů: 0
SUBNAUTICA 2 se hýbe kupředu – bývalý tvůrce vyhrál soud!
SUBNAUTICA 2 se hýbe kupředu – bývalý tvůrce vyhrál soud!Pondělí, 16 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 414x
Komentářů: 0
Timbeborn 1.0 je tu! Bobří budovatelská strategie
Timbeborn 1.0 je tu! Bobří budovatelská strategieStředa, 11 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1027x
Komentářů: 0
GreedFall: The Dying World RPG vyšlo v plné verzi
GreedFall: The Dying World RPG vyšlo v plné verziPondělí, 09 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1555x
Komentářů: 0
Čínští dodavatelé materiálů podvádí – neuvěřitelný případ Thermal Grizzly
Čínští dodavatelé materiálů podvádí – neuvěřitelný případ Thermal GrizzlyPondělí, 09 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1957x
Komentářů: 19
Pirátská hra Crosswind alias Windrose vypadá hodně dobře
Pirátská hra Crosswind alias Windrose vypadá hodně dobřePátek, 06 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 786x
Komentářů: 0