HyperX Cloud III – TEST a RECENZE nové generace populárních herních sluchátek Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Wednesday, 02 August 2023
Přejít na obsah
HyperX Cloud III – TEST a RECENZE nové generace populárních herních sluchátek
Sluchátka
V praxi - ergonomie a zvuk
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi – ergonomie a zvuk

Začněme po stránce ergonomie a zpracování, což vždy byla velmi dobrá disciplína CLOUD modelu. Výrobce se u třetí generace nepouštěl do nějakých experimentů. Ergonomicky sedí výborně. Náušníky byly prohloubeny a měniče nahnuty, takže by se nikdy neměly dotýkat ucha. Bohužel absence druhé sady látkových náušníků kromě těch základních kožených, je krokem zpět a mnozí s tím budou mít problém.

Sluchátka jinak sedí příjemně, hmotnost není problém. Ovládání je lepší, protože je prostě vždycky tam, na stejném místě. Mikrofon je odnímatelný, není zasunovací. Ergonomicky k nim v základu nemám výhradu. Jenže v praxi je tu problém.

 

  • Mikrofon!

Naprosto špatně je řešená ergonomie mikrofonu, která přímo ovlivňuje jeho zvuk. Jednoduše je krátký! Tak jak je umístěn jej většina bude mít poměrně daleko od úst, a ještě dost na straně. Zvukově pak nezní příliš dobře, ve smyslu že je naprosto průměrný.

Jenže stačí když ho posunete tam, kde by měl být. Tedy před ústa a rázem je zvukově o dvě třídy lepší! Ten rozdíl je brutální. Mikrofon zní opravdu skvěle a jde o jeden z nejlepších mikrofonů, na podobném herním headsetu. Jenže nikdo si toho jeho zvuku tak neužije a nebude jej tak moci používat. Jeho rameno je prostě příliš krátké. Minimálně 3cm prostě chybí. A je tu i další potíž. Kdykoliv mikrofon zapnete/vypnete, tak se ve sluchátkách ozve hlasité lupnutí.

 

  • Jak hrají?

A teď k tomu nejdůležitějšímu. Jak hrají? No jsem nepříjemně překvapen. Objektivně hrají hůře, než předchozí generace Cloud II. Ta rozhodně měla klasické neduhy herních headsetů střední třídy, tedy ztrácela detaily ve výškách a basech, ale šlo prostě o běžnou kvalitu zvuku herních headsetů v dané třídě. Cloud III je na tom o trochu hůře.

Testováno bylo jak samozřejmě v kombinaci s kvalitní zvukovou kartou (ASUS Essence STX II), tak také přes ten USB modul. O tom radši hovořit nebudu, upřímně pokud někdo musí používat tyhle USB moduly a USB sluchátka v téhle cenové hladině, tak se o kvalitním zvuku nedá mluvit vůbec. Prostě ho nelze čekat. Všechno je zastřené, detaily chybí v basech, středech i výškách, ale hraje to a to vám musí stačit :). Kvalita zvuku přes ten USB modul se nijak nevymyká tomu, co nabízí 90% podobných sluchátek. Takže OK?

Pokud jde tedy o kvalitu zvuku při zapojení přes 3,5mm jack na kvalitní zvukovce, jsou CLOUD III bohužel lehce podprůměrná. Basy jsou slabší a chybí jistota a detaily. Středy jsou relativně OK z hlediska detailů, ale trochu „syčí“. Výšky jsou dost mimo a detaily se ztrácí a také je to takové zkreslené.

A jak říkám, to je to nejlepší, co dokáží, protože připojené přes ten USB modul, je to všechno samozřejmě ještě horší. Máte ale přes aplikaci NGENUITY některé věci nastavit a ovlivnit. Takže se dá něco dohnat, ale samozřejmě zachránit se to nedá. Problém je také fungování této aplikace, kdy se mě stávalo, že ten USB modul prostě vypadl apod.  

Takže k závěrům … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíThursday, 11 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1327x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíTuesday, 09 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1005x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Monday, 08 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1402x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Friday, 05 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 943x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Thursday, 04 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1241x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Wednesday, 03 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1507x
Komentářů: 1