HyperX Cloud III – TEST a RECENZE nové generace populárních herních sluchátek Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Wednesday, 02 August 2023
Přejít na obsah
HyperX Cloud III – TEST a RECENZE nové generace populárních herních sluchátek
Sluchátka
V praxi - ergonomie a zvuk
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

HyperX dnes už pod novým majitelem HP, vyvíjelo třetí generaci CLOUD headsetu několik let, tedy ještě pod předchozím majitelem. A myslím že všem bylo celkem jasné, v čem musí zpracovat. Navíc si museli být také vědomi extrémně rychle se zlepšující konkurence. A jaký je výsledek?

Po stránce zpracování a ergonomie bych řekl, že v hlavních věcech jsou lepší než předchůdce. Jsou velmi pohodlná a sedí výborně. Odolnost a současně flexibilita konstrukce je stále na vysoké úrovni a velmi nadprůměrná. Tady mnozí konkurenti stále zaostávají. Jenže pak dostala ergonomie třetí generace dvě facky.

1, Rozhodnutí nepřidat do balení druhou sadu náušníků s látkovým zpracováním je krok zpět proti předchůdci. Navíc náušníky z minulé generace nejsou kompatibilní s novou a konstrukce s jednoduchou výměnou nepočítá.

2, Druhá facka souvisí s mikrofonem. Chybí mu 3cm délky ramena, tak aby byl přímo před ústy, kdy zvukově je vynikající. Jenže protože v současném provedení dosáhne jen vedle úst, je zvukově o dvě třídy horší a výrazně nevystupuje z průměru. Přitom když ho máte přímo před ústy je opravdu objektivně vynikající a velké zlepšení. Ale nikdo to neocení, protože v základu ergonomie jeho umístění přímo před ústa neumožní. Jeho rameno je moc krátké. Současně jasně slyšitelné lupnutí ve sluchátkách, když ho zapnete/vypnete, není dobré.

Kritizovat také budu absenci prodlužky 3,5mm konektoru. Základní kabel je prostě moc krátký. Pokud jde o USB modul, generačním zlepšením je zde jeho kompaktnost, kdy se ovládání přestěhovalo. Nicméně po zvukové stránce příliš změn není a pokud jde o funkčnost, jsou zde problémy a zjevně nejde jen o kusový problém. Oceňuji že ten kabel má USB Type-C konektor a redukci na Type-A u toho.

Asi největší rozčarování je po zvukové stránce. I v kombinaci s kvalitní zvukovkou zní jen průměrně dobře v rámci herních headsetů střední třídy. Rozhodně v ničem nevyniká. K mému překvapení však zní hůře než předchůdce, je trochu zastřenější a „syčivější“, obecně jsem však zklamán, že nedošlo k výraznému generačnímu zlepšení zvuku, přitom HyperX musel vědět, že konkurence se posouvá. Nyní jsou na trhu kolem 3 tisíc mnohem lépe hrající sluchátka než tahle. Cloud III je zvukově naprostý průměr a bohužel pro něj, jej konkurence dohnala i pokud jde o tu konstrukci. A to je problém.

 

  • Závěr

Tvůrci strávili mnoho let vývojem nové generace HyperX CLOUD, tedy třetí v pořadí. A tohle je výsledek? Nechci znít příliš přísně, ale musím prostě objektivně říci, že tohle bych novou generací skutečně nenazval. Je to spíše remake předchůdce, kde překvapivě došlo i ke zhoršení některých vlastností.

Ergonomie zůstala do značné míry stejná, je o trochu lepší. Ovládání je díky umístění lepší a stále jsou velmi pohodlná a velmi kvalitně zpracovaná, což je jediná oblast, kde jsou vyloženě nadprůměrná, speciálně na svou cenovou hladinu. Jenže už prostě nejsou výjimečná. Konkurence nabízí srovnatelně dobré věcí. Absence výměnných látkových náušníků je ergonomicky krok zpět, zvukové kvality zjevně výrazně generačního mikrofonu zabíjí jeho umístění kvůli krátkému ramenu. Za největší selhání ale považuji zvuk. Tvůrci rozhodně mají přístup ke kvalitním zařízením a měření křivky a vlastností frekvenční odezvy, a tak nechápu ten výsledek. CLOUD III nejsou zvukově objektivně žádným zlepšením proti CLOUD II. V mnoha směrech znějí spíše o trochu hůře. Ve výsledku jde o naprostý průměr na poli herních sluchátek – nemastné neslané. Což je problém z hlediska jejich ceny, kdy CLOUD II dnes stojí do 2 tisíc korun ovšem za CLOUD III chce výrobce 2800 korun vč. DPH.

V téhle cenové kategorii je 3tis už se ale přitom dají pořídit mnohem lépe hrající sluchátka anebo herní headsety s velmi podobným celkově průměrným zvukem i dobrým zpracováním. A takových jsou na trhu desítky. Není to tak, že by HyperX CLOUD III byl špatný, ale prostě v ničem nevyniká, jako vynikaly jeho předchůdci dříve. Ta cena by rozhodně měla být blíže 2 tisícům, tedy tomu, co dnes stojí CLOUD II. Jako nová generace rozhodně nepřináší to, co jsme od nové generace čekali, speciálně po stránce zvuku. Mohu nové CLOUD III doporučit, pokud chcete objektivně pohodlná herní sluchátka a nemáte velké požadavky na zvuk. Jsou OK, ale prostě jen OK, to samé, co nabízel předchůdce.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Friday, 14 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 435x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněThursday, 13 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1272x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuWednesday, 12 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 944x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1017x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1013x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Monday, 10 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1581x
Komentářů: 2