HyperX CLOUD Revolver – TEST nového headsetu dle návrhu Kingston Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 27 červen 2016
Přejít na obsah
HyperX CLOUD Revolver – TEST nového headsetu dle návrhu Kingston
Sluchátka
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Kingston se snaží a jeho nový vlastní design není špatný, jenže má pár nedokonalostí. Nezkušenost Kingston s vlastním designem se projevila na jedné takové nezvyklé věci. Ten opravdu krásné ocelový vyřezávaný oblouk je sice moc pěkný, pevný a zdá se velmi funkční, jenže má takovou nezvyklou vlastnost. Když o něj zavadíte tak přenáší vibrace a rezonuje. Prostě slyšíte ve sluchátkách kdykoliv se tohoto oblouku něco dotkne. Je to jako struna :). Nemyslím si, že je to záměr a určitě to není dobře. Při běžném používání sluchátek to nevadí, ale pokus si s nimi lehnete a opřete se, a o něco zavadíte, budete to slyšet právě jako „drknutí na strunu“. Je to poněkud zvláštní a neobvyklá vlastnost konstrukce.

Sluchátka jako taková chválím za příjemné a pevné držení na hlavě a velmi příjemné náušníky, které skvěle kryjí a odhlučňují. Funkční je i kabel ale i jinak poněkud lacině vyhlížející modul pro ovládání hlasitosti a mikrofonu. Oddělitelný mikrofon je věc preferencí, podle mě je to nejméně vhodná konstrukce proti sklápěčkám či zasunovacím konstrukcím. Mikrofon funguje dobře, ale je nutné jej mít poměrně blízko k ústům, což u jiných modelů není tak znát, takže to není asi úplně ideální.

Zvukově hrají sluchátka dobře a odpovídají parametrům i cenové třídě. Hrají o něco lépe než starší model Kingston CLOUD II, ale podle mě o něco hůře než Siberia V2. Rozdíl je zejména v prokreslení bohatosti zvuků především podání basů. Revolver se zdají být poněkud mdlé, leč jsou slyšet všechny detaily zvuku dobře. Nejlépe jim jde tedy nebasový zvuk, mluvené slovo a jsou tedy dost vhodné pro hraní hlavně multi-playerových her a vzájemnou komunikaci hráčů, kam je Kingston ostatně směřuje především. Pro poslech hudby či filmů jsou sice bez potíží použitelné, leč tady asi mohou poněkud mdlé basy trochu některým vadit.

Otázkou tak je, co za to. Kingston si žádá za Cloud Revolver zhruba 3490 korun vč. DPH, což je poměrně dost. Kvalita zpracování z hlediska materiálů a konstrukce by tomu sice v mnoha ohledech odpovídala, ale zvukově jsou na trhu bohužel i lepší herní sluchátka. Původní SiberiaV2 podle mě hrají o malý kousek lépe a to už jsou na trhu i novější V3 přímo od SteelSeries a i ty stojí méně. A to jsou tady i z hlediska robustnosti zpracování podobné modely za podobnou cenu jako stojí Cloud Revolver. Poměr cena-výkon tedy není nejlepší. Není to nezajímavá volba, zejména pokud máte raději nebasový projev a plný zvukový rozsah a odolnější zpracování, nicméně mikron by se dal udělat lépe a Kingston asi už také ví, že ocelová konstrukce fungující jako struna nebyl také úplně nejlepší nápad :). Ale to je daň za první vlastní design. Uvidíme, zda Kingston tyto zkušenosti zužitkuje dále.

  • Závěr

Kingston HyperX Cloud Revolver je velmi slušný headset, ale hodně by pomohla nižší cena, kdy místo 3490,- by měla cena být tak ideálně 2490,-. To by bylo mnohem konkurenceschopnější a pak by byl i dost zajímavý se vším co nabízí. Za současnou cenu je zde bohužel příliš i o něco v detailech lepších konkurentů, nebo spíše podobně hrajících sluchátek za o pár set korun méně. Pokud hledáte primárně herní headser nebudete z Kingston HyperX Cloud Revolver určitě zklamáni, leč by mu slušela nižší cena.

Hodnocení HyperX CLOUD Revolver: 80%

Za zapůjčení děkujeme společnosti Kingston

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
mello [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - THISONE 2016-06-28 04:03:38

Už se nemohu dočkat, s čím nás tady zase pobaví
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-06-28 08:17:43
avatar
Ten plural majestaticus k Tobě moc nesedí :-)
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-09 09:27:11
avatar
NEMOHU - to je v singuláru
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
MANDALORIAN se připomíná druhou řadou!
MANDALORIAN se připomíná druhou řadou!Úterý, 20 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 698x
Komentářů: 1
Nové nejrychlejší auto světa jelo 532 km/h po dálnici!
Nové nejrychlejší auto světa jelo 532 km/h po dálnici!Pondělí, 19 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1387x
Komentářů: 8
Funkční světelný meč prořeže i ocel!
Funkční světelný meč prořeže i ocel!Neděle, 18 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2232x
Komentářů: 7
Vyšlo Torchlight III – je to neuvěřitelně nudná hra!
Vyšlo Torchlight III – je to neuvěřitelně nudná hra!Úterý, 13 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1781x
Komentářů: 3
Need for Speed: Hot Pursuit REMASTERED – nová grafika
Need for Speed: Hot Pursuit REMASTERED – nová grafikaPondělí, 05 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2492x
Komentářů: 11
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?Pátek, 25 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3435x
Komentářů: 20