Recenze: Creative ZEN X-Fi 2 MP3 – Excelentní zvuk na cesty Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pondělí, 19 říjen 2009
Přejít na obsah
Recenze: Creative ZEN X-Fi 2 MP3 – Excelentní zvuk na cesty
Creative ZEN X-Fi 2 - parametry a balení
Creative ZEN X-Fi 2 16GB a sluchátka EP-630
Creative ZEN X-Fi 2 - Software a ovládání
Creative ZEN X-Fi 2 - Praxe a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

 

 

  • Recenze: Creative ZEN X-Fi 2 MP3 – Excelentní zvuk na cesty

Dnes se podíváme na zoubek jedné horké novince. Nový Creative ZEN X-Fi 2 přináší spoustu inovací proti předchozímu modelu.

Společnost Creative asi není nějak nutné dlouze představovat. Většina z vás ji zná jako výrobce kvalitních zvukových karet a všeho dalšího se zvukem souvisejícího, jak jsou například i reproduktory, sluchátka. Firma se nesnaží i o uplatnění svých zvukových kvalit ve spotřební elektronice a tak vyvíjí vlastní zařízení, jako MP3, videokamery a tak podobně. Do rukou se nám mezi prvními v ČR doslal nový Creative ZEN X-Fi 2, tedy další model multimediálního MP3 přehrávače vyšší třídy. Neodolali jsme a vyzkoušeli jsme.

  • Moderní technologické mobilní hračky

Současná doba přeje malým multimediálním přenosným přístrojům, ať už jde o inteligentní telefony, PDA, MP3 nebo MP4 přehrávače, či kapesní herní konzole, všechno jde na dračku doslova po tunách a lidé zdá se tyhle technologické hračky doslova milují. Konkurence je veliká, tlak na inovace pak ještě větší, ačkoliv je pravda, že s nějakým inovativním nápadem přijde jeden výrobce a všichni ostatní to od něj jen s menšími úpravami okopírují. Mnohé inovativní nápady totiž na trhu u uživatelů propadnou a to samozřejmě stojí velké peníze. Inovace jsou tedy sice vítány a žádány, ale riziko neúspěchu je tu velké, takže se do toho pouští jen málokterá firma.

Pokud jde o segment multimediálních přehrávačů, kam dnes patří MP3/4 přehrávače, tak je trh doslova napěchován výrobky stovek různých výrobců. Jen málokterý z nich je ale skutečně něčím výjimečný a nabízí něco, co jiný třeba nekopíruje ve stejné kvalitě za nižší cenu a podobně. Mezi těmito produkty vyniká několik výrobců a modelů. Na prvním místě musíme jmenovat hlavně firmu Apple, která patří k inovátorům, ale také si nechává za své výrobky pořádně zaplatit, ačkoliv kvalitativně z průměru vlastně nevybočuje. Nicméně oblíbenost „jablka“ je úctyhodná a iPody jsou opravdu hodně populární a mají významný podíl na celém trhu. Jako druhou firmu můžeme jmenovat Microsoft a jeho ZUNE. Nicméně jmenujeme ji spíše proto, že ačkoliv je technologicky ZUNE zdatný, jedná se o neúspěšný produkt, ale i tak se o něm hodně mluví. Dnes také proto, že se Microsoft snaží o prosazení s novou generací ZUNE HD, ale tento produkt je zatím omezen vlastně jen na USA a valný úspěch zatím nezaznamenává. No a tím se dostáváme ke společnosti Creative, která už několik let bojuje na trhu se svými ZEN přehrávači. Creative je firma, která rozhodně patří k těm, jejíž přehrávače vždy v nějakém ohledu vynikají a tedy patří k tomu zajímavějšímu, co na tomto trhu můžeme najít.

Dnes se podíváme na druhou generaci ZEN X-Fi (2), která právě zamířila na trh. Jedná se totiž o první přehrávač od Creative s ryze dotykovým ovládacím panelem. Díky příslušnosti a označení známou zkratkou X-Fi je jasné, že se můžeme také těšit na špičkový zvuk. Tak se na to podívejme. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
MechWarrior 5: Mercenaries – obří roboti jsou zpět!
MechWarrior 5: Mercenaries – obří roboti jsou zpět!Čtvrtek, 12 prosinec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 873x
Komentářů: 0
The Witcher v dalších ukázkách – lepší než GoT?
The Witcher v dalších ukázkách – lepší než GoT?Středa, 11 prosinec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1533x
Komentářů: 9
Resident Evil 3 aneb další Remake oznámen!
Resident Evil 3 aneb další Remake oznámen!Úterý, 10 prosinec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 622x
Komentářů: 3
WONDER WOMAN 1984 – první ukázka z filmu!
WONDER WOMAN 1984 – první ukázka z filmu!Pondělí, 09 prosinec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1160x
Komentářů: 3
Lost in Space se vrací s druhou sezónou. Vypadá skvěle!
Lost in Space se vrací s druhou sezónou. Vypadá skvěle!Sobota, 07 prosinec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1493x
Komentářů: 10
Phoenix Point – skvělá tahová strategie ala X-COM!
Phoenix Point – skvělá tahová strategie ala X-COM!Pátek, 06 prosinec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1097x
Komentářů: 4