SteelSeries ALIAS - TEST a RECENZE pořádného herního kondenzátorového mikrofonu? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 07 únor 2024
Přejít na obsah
SteelSeries ALIAS - TEST a RECENZE pořádného herního kondenzátorového mikrofonu?
Mikrofon
V praxi
Závěr

 

 

  • V praxi

Mikrofon jsem nakonec používal cca 3 týdny každý den několik desítek minut. Největší náplň testování byly pracovní hovory skrze Teams a pak samozřejmě Discord, Skype, Teams a komunikace přímo v integrovaných aplikacích ve hrách jako je třeba Heroes of the Storm apod. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s kvalitou snímání či jiné technické problémy. Mikrofon rozhodně plnil to, co jsem od něj za tyto peníze očekával, mnohdy tyto očekávání spíše překonal, kdy samozřejmě zvukové kvality kondenzátorového mikrofonu podobných rozměrů a konstrukce jsou výrazně jinde ve srovnání s mikrofony, které jsou součástí headsetů. Speciálně u SteelSeries je tohle prostě velká novinka.

Velmi také oceňuji dnes už ale celkem standardní funkci AI, která dokáže krásně odrušit mírné šumění na pozadí. SteelSeries tuto funkci opravdu vyladil a funguje skvěle, ovšem doporučuji celkem s rozumem zacházet s posuvníkem intenzity. Při maximálním nastavení už AI funguje až moc agresivně a občas se může stát, že začne usekávat konce slov. Pokud si ale s nastavením vyhrajete a nastavíte ho rozumně, funguje skvěle, a dokonce dokáže zbavit záznam nepříjemného efektu, který vzniká při explozivních hláskách a slabikách, nebo když budete do mikrofonu o něco více řvát v zápalu boje.

Doprovodný program toho ale nabízí daleko víc. Funkce Sonar dokáže celkem dobře nastavit mikrofon v jednoduchých tří krocích, ovšem není problém si zde mikrofon odladit zcela ručně, přesně tak jak vyhovuje jenom vám. Není tedy problém si nastavit mikrofon zvlášť pro separaci audia ze hry, chatu, medií, AUX i mikrofonu. Ve straemerském módu dokonce i s routingem do různých kanálů, s nimiž pak můžete nadále pracovat, jak budete potřebovat.

U výstupu pak nechybí celkem dost přednastavených profilů pro různé herní tituly, včetně i známých single playerových her. Velmi jsem také ocenil funkce, kdy lze kdykoliv spustit smyčku testovacího zvuku, který značně pomáhá s případným ručním doladěním. Dále nechybí ani deseti pásmový ekvalizér, kde není problém nastavit i frekvenci mikrofonu a jeho gain, nechybí ani Q faktor. Pokud máte všechny filtry nastavené, není problém si poslechnout záznam v reálném čase.

Mimo ekvalizéru v menu najdete i další funkce jako Noise Reduction, který dokáže redukovat statický šum a rázy na pozadí. Dále zde najdeme funkci Noise Gate, která dokáže potlačit zvuky tišších zvuků, než je stanovená hranice. Další celkem potřebná funkce je Compresor, která slouží k vyrovnání hlasitosti. Také je zde možnost si do aplikace nainstalovat další nadstavby, třeba pro Discord, nebo lepší Audiovisualizer, což je rozhodně další přidaná hodnota.

Pojďme tedy k závěru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíPondělí, 17 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 470x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 639x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1434x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 995x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1052x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1032x
Komentářů: 0