SteelSeries ALIAS - TEST a RECENZE pořádného herního kondenzátorového mikrofonu? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 07 únor 2024
Přejít na obsah
SteelSeries ALIAS - TEST a RECENZE pořádného herního kondenzátorového mikrofonu?
Mikrofon
V praxi
Závěr

 

 

  • Závěr

SteelSeries tímto rozšiřuje portfolio produktů. Známý výrobce populárních headsetů, myší a klávesnic nám poprvé naservíroval samostatné kondenzátorové mikrofony. Samozřejmě nejde o high end Hi-Fi řešení, stále jde hlavně o produkt zaměřený na hráče, ale rozhodně nejde o nějak levný produkt. Je znát, že si SteelSeries dali záležet. Ví, že první dojem lze udělat jen jednou, a tak chtěli, aby byl dobrý.

Asi by byli raději, kdybychom na náš/váš první dojem vyzkoušeli tu špičkovou ALIAS Pro variantu, ovšem ta aktuálně vychází na 8 849 korun vč. DPH, takže bude jen pro náročnější hráče a streamery. Nemá smysl si lhát, že mikrofony za 8tisíc korun jsou populární cenovou hladinou výběru mezi běžnými hráči. Takže nás zajímávala cenově dostupnější verze ALIAS USB, která stojí 5000 korun. Rozhodně tedy také není levná, ale určitě je cenově přístupnější, speciálně když co do vnitřní konstrukce jsou stejné. A velmi dobré.

SteelSeries rozhodně uvedení neuspěchal, kromě výborného fyzického zpracování a kvalitních parametrů, servíruje také rozumně fungující SW, byť nějaká vylepšení to ještě chtít bude. Velmi často se totiž stává, že výrobce dodá špičkový hardware, ale pokazí to ne příliš dobrým doprovodným programem, což naštěstí tedy není tento případ. Nejvíce mě překvapila solidní funkce umělé inteligence, která opravdu dokázala vyčistit záznam od nepříjemného šumu na pozadí, a záznam se díky tomu dostal na úplně jiný level. Pokud bude výrobce tuto funkci i nadále ladit dalšími updaty jak v programu samotném, tak formou firmwaru přímo do mikrofonu, můžeme se v budoucnu dočkat ještě lepších výsledků a u SteelSeries je celkem známo z jejich ostatních divizí že se tomuto opravdu věnují a svoje herní periferie neustále vylepšují právě touto formou.

Nemám tedy problém doporučit tento levnější model všem, kteří hledají velmi slušný herní USB mikrofon s jednoduchým zapojením a obsluhou. Ano, není vyloženě levný, ale ani být levný nemá. Zpracování, kvalita zvuku atd. prostě se nešetřilo, kdy výrobce chtěl evidentně udělat velmi dobrý první dojem, co by nováček na poli kondenzátorových mikrofonů. Nabízí také rovnou kompatibilní příslušenství k dokoupení, včetně užitečného velkého ramena apod. Pokud byste případně pokukovali po nějakém lepším modelu, nabízí SteelSeries ještě model Alias Pro, který má ještě pár dalších vylepšení včetně stream mixeru a lze připojit i přes kvalitnější XLR kabel. Na něj se tedy mile rád podívám v některé další budoucí recenzi.

Celkově tedy SteelSeries Alias USB hodnotím pozitivně. Kvalitní zpracování, chytré detaily, jako indikace integrovanými LED diodami apod. Zvukově je výborný, ale abychom byli fér, vzhledem k jeho ceně by cokoliv jiného byl problém, protože za tyhle peníze je na trhu hromada zvukově výborných mikrofonů od zavedených specialistů na ně. Má ovšem všechny náležitosti a možnosti, takže na ně určitě neztrácí. Z hlediska poměru cena/výkon ovšem pochopitelně vyloženě neexceluje, ale zjevně to neměl být ani cíl. SteelSeries hlavně rozšířil nabídku svých herních produktů poprvé o pořádné mikrofony a chtěl udělat výborný první dojem zpracováním i zvukem, což něco stojí. A povedlo se mu to. Speciálně s ohledem na fakt, že jde o první podobný produkt v jeho portfoliu produktů pro hráče. SteelSeries Alias USB je prostě opravdu dobrý mikrofon.

Za poskytnutí mikrofonu Alias děkujeme společnosti SteelSeries

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývoj
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývojPondělí, 27 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 731x
Komentářů: 2
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelem
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelemNeděle, 26 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 995x
Komentářů: 1
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!Pátek, 24 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1292x
Komentářů: 3
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Čtvrtek, 23 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 1
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Středa, 22 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1561x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraÚterý, 21 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1596x
Komentářů: 3