TEST: Adata XPG Precog – Technicky zajímavý herní headset s duálními měniči v akci Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 12 listopad 2019
Přejít na obsah
TEST: Adata XPG Precog – Technicky zajímavý herní headset s duálními měniči v akci
Headset
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • V praxi

Jakmile si do sluchátek pustíte nějakou tu kvalitnější muziku, ihned poznáte že jsou zde přítomny dva měniče, které mají zvukové pásmo rozdělené mezi zebe. Je to poznat nejvíce na vysokých tónech které jsou krásně čisté. Z tohoto pohledu už celkem chápu že se výrobce chlubí velmi nadstandartním rozsahem sluchátek od 5Hz až do frekvence 50 000Hz. Obdobně spokojený jsem byl i s přednesem středních a hlubších tónů. Ty jsou rychlé a přesto úderné a sluchátka nemají potřebu si pomáhat nějakým nepříjemným duněním, jako to mají ve zvyku některé levnější modely konkurence. Zde se prostě projevuje celá koncepce dvou oddělených měničů v praxi. Pokud tedy budete tyto sluchátka využívat i na poslech hudby, rozhodně doporučuji formát FLAC s větším datovým tokem, protože tyto sluchátka z toho dokáží vymačkat naprosté maximum.

Nicméně hodně záleží na hudebním stylu apod. Je zjevné, že sluchátka jsou koncipována hlavně pro herní použití. Herní zvuky, efekty apod. jsou výborné, jasné, čisté a bohaté. Skvěle zní také rocková hudba apod. naopak třeba elektronická hudba zní trochu divně.  

Další devízou těchto sluchátek je přítomnost přepínání profilů přímo na přívodním kabelu (v případě zapojení přes USB). Jsou zde celkem tři režimy: hudební režim, režim virtuálního prostorového 7.1 zvuku a také režim FPS pro hraní her. Mě osobně nejvíce sednul režim hudební. Režim FPS se opravdu hodí asi jenom pro hraní her, ale pokud ponecháte při hraní her i ten hudební režim nic tím nezkazíte. Nejvíce jsem byl zvědavý na prostorový zvuk, protože u většiny herních sluchátek na trhu je tato funkcionalita nepoužitelná a celkovému poslechu to spíše škodí, a to i tam, kde by se prostorový zvuk celkem hodil (filmy apod.). U modelu XPG Precog na tom ale Adata dost zapracoval, protože se jedná o jeden z nejlepších prostorových přednesů, co jsem tu zatím měl. U hudby je to asi zbytečně, ale u hraní her a hlavně filmů mě kvalita prostorového zvuku doslova uchvátila.

Jako poslední jsem otestoval mikrofon, ten je klasicky odpojitelný skrze 3.5mm konektor na levém náušníku a je jednosměrný. Jeho testování proběhlo již klasicky skrze několik Skype hovorů a samozřejmě během hraní her, které mají zabudovanou funkci komunikace s ostatními hráči, jako je například CS Go nebo Heroes of The Storm. Zpětná odezva byla výborná a pokud jsem zapnul funkci aktivního potlačení okolního zvuku, došlo opravdu k odšumění okolních ruchů jako je vedle puštěná televize, rádio apod. V tomto ohledu musím výrobce pochválit. Samozřejmě na nějaké to profesionální streamování to není a spíše doporučuju koupit něco přímo k tomu určené. Ae mezi herními headsety jde o jeden z lepších mikrofonů.

Zásadním prvkem je také celkově povedená ergonomie, kdy sluchátka výborně a příjemně sedí, materiálové zpracování je výborné a celkově ergonomie je jedním z nejlepších aspektů tohoto modelu. Pojďme tedy k hodnocení … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
AMD říká, že má jiný přístup než NVIDIA a velké plány!
AMD říká, že má jiný přístup než NVIDIA a velké plány!Pondělí, 03 květen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1229x
Komentářů: 0
The Tomorrow War – ukázka z pořádné sci-fi od AMAZONu
The Tomorrow War – ukázka z pořádné sci-fi od AMAZONuČtvrtek, 29 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1688x
Komentářů: 5
Intel CPU Core 11000H v testu – vyhněte se jim!
Intel CPU Core 11000H v testu – vyhněte se jim!Pátek, 23 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1932x
Komentářů: 3
Shadow and Bone dorazil na NETFLIX
Shadow and Bone dorazil na NETFLIXČtvrtek, 22 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2105x
Komentářů: 1
King’s Bounty II se blíží – větší důraz na RPG
King’s Bounty II se blíží – větší důraz na RPGČtvrtek, 22 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 979x
Komentářů: 0
Mass Effect Legendary Edition – srovnání vylepšení v praxi
Mass Effect Legendary Edition – srovnání vylepšení v praxiStředa, 21 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1372x
Komentářů: 6