TEST: Adata XPG Precog – Technicky zajímavý herní headset s duálními měniči v akci Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 12 listopad 2019
Přejít na obsah
TEST: Adata XPG Precog – Technicky zajímavý herní headset s duálními měniči v akci
Headset
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • V praxi

Jakmile si do sluchátek pustíte nějakou tu kvalitnější muziku, ihned poznáte že jsou zde přítomny dva měniče, které mají zvukové pásmo rozdělené mezi zebe. Je to poznat nejvíce na vysokých tónech které jsou krásně čisté. Z tohoto pohledu už celkem chápu že se výrobce chlubí velmi nadstandartním rozsahem sluchátek od 5Hz až do frekvence 50 000Hz. Obdobně spokojený jsem byl i s přednesem středních a hlubších tónů. Ty jsou rychlé a přesto úderné a sluchátka nemají potřebu si pomáhat nějakým nepříjemným duněním, jako to mají ve zvyku některé levnější modely konkurence. Zde se prostě projevuje celá koncepce dvou oddělených měničů v praxi. Pokud tedy budete tyto sluchátka využívat i na poslech hudby, rozhodně doporučuji formát FLAC s větším datovým tokem, protože tyto sluchátka z toho dokáží vymačkat naprosté maximum.

Nicméně hodně záleží na hudebním stylu apod. Je zjevné, že sluchátka jsou koncipována hlavně pro herní použití. Herní zvuky, efekty apod. jsou výborné, jasné, čisté a bohaté. Skvěle zní také rocková hudba apod. naopak třeba elektronická hudba zní trochu divně.  

Další devízou těchto sluchátek je přítomnost přepínání profilů přímo na přívodním kabelu (v případě zapojení přes USB). Jsou zde celkem tři režimy: hudební režim, režim virtuálního prostorového 7.1 zvuku a také režim FPS pro hraní her. Mě osobně nejvíce sednul režim hudební. Režim FPS se opravdu hodí asi jenom pro hraní her, ale pokud ponecháte při hraní her i ten hudební režim nic tím nezkazíte. Nejvíce jsem byl zvědavý na prostorový zvuk, protože u většiny herních sluchátek na trhu je tato funkcionalita nepoužitelná a celkovému poslechu to spíše škodí, a to i tam, kde by se prostorový zvuk celkem hodil (filmy apod.). U modelu XPG Precog na tom ale Adata dost zapracoval, protože se jedná o jeden z nejlepších prostorových přednesů, co jsem tu zatím měl. U hudby je to asi zbytečně, ale u hraní her a hlavně filmů mě kvalita prostorového zvuku doslova uchvátila.

Jako poslední jsem otestoval mikrofon, ten je klasicky odpojitelný skrze 3.5mm konektor na levém náušníku a je jednosměrný. Jeho testování proběhlo již klasicky skrze několik Skype hovorů a samozřejmě během hraní her, které mají zabudovanou funkci komunikace s ostatními hráči, jako je například CS Go nebo Heroes of The Storm. Zpětná odezva byla výborná a pokud jsem zapnul funkci aktivního potlačení okolního zvuku, došlo opravdu k odšumění okolních ruchů jako je vedle puštěná televize, rádio apod. V tomto ohledu musím výrobce pochválit. Samozřejmě na nějaké to profesionální streamování to není a spíše doporučuju koupit něco přímo k tomu určené. Ae mezi herními headsety jde o jeden z lepších mikrofonů.

Zásadním prvkem je také celkově povedená ergonomie, kdy sluchátka výborně a příjemně sedí, materiálové zpracování je výborné a celkově ergonomie je jedním z nejlepších aspektů tohoto modelu. Pojďme tedy k hodnocení … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnosti
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnostiÚterý, 21 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1176x
Komentářů: 4
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1983x
Komentářů: 1
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1185x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 914x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1885x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 9