TEST: Adata XPG Precog – Technicky zajímavý herní headset s duálními měniči v akci Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 12 listopad 2019
Přejít na obsah
TEST: Adata XPG Precog – Technicky zajímavý herní headset s duálními měniči v akci
Headset
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Vůbec poprvé jsem měl na test sluchátka s technologií kombinací dvou měničů, kdy jeden se stará o tóny nižší a druhý o tóny vyšší. Tato kombinace se ukázala jako zajímavá, protože sluchátka mají opravdu solidní zvuk. Zda ale úplně dostává papírovým předpokladům, je trochu otázkou. Na druhou stranu je nutné mít na paměti, že tohle je herní headset, je tak navržen, koncipován a prodáván. A právě v oblasti her a jejich ozvučení je výborný. I zvuk přes USB je slušný, ale přeci jen existují ještě kvalitnější (ale také dražší USB sluchátka). Headset má ale možnost připojení i přes 3,5mm jack a zde hrají i lépe než mnozí konkurenti ve stejné cenové hladině.

ADATA šla tedy cestou toho, že na nějaký zbytečná pozlátka se vykašlali a spíše všechno snažení vrazili do zcela nové konstrukce mušlí a také samotného spojení elektrostatického měniče pro vysoké tóny a klasického měniče pro zbytek poslechového spektra. Proto je pro mě celkem překvapení, že toto úplně první spojení vyšlo hned napoprvé takhle dobře. Jediným extra designovým prvkem je tak možnost červené podsvícení, pokud máte sluchátka připojeny přes USB.

Sice výrobce nedodává ke sluchátkům žádný obslužný program, ale to ani není ve finále potřeba. Všechno potřebné nastavení lze udělat na ovládači přímo na kabelu. Sluchátka jsou tak dobře po zvukové stránce vyladěná z výroby, že není ani nutné si něco nastavovat v ekvalizéru. A pokud by to přece jenom někdo nutně potřeboval, většina lepších přehrávačů hudby tuto funkci v sobě už zabudovanou má také.

Jako příjemný bonus dostanete ke sluchátkům velmi praktickou přepravní vyztuženou brašnu, pokud tedy často cestujete a nechcete si sluchátka poškodit, i v tomto ohledu jsou tyto sluchátka pro vás jako stvořené, přece jenom takto odolné pouzdro na sluchátka jsem tu snad ještě neměl, je to tedy další přidaná hodnota k tomuto modelu sluchátek. Samotná sluchátka pak asi nejvíce bodují v ergonomii a zpracování, kdy jsou velmi příjemná na nošení a prakticky se jim nedá nic vytknout. Zpracování je na vysoké úrovni, nikde nic nevrže, neskřípe. Na hlavě sedí perfektně s tlakem tak akorát, umožňují tedy dlouhé pohodlné nošení. Po stránce zvuku hrají nadprůměrně i ve své cenové hladině. Technologie duálních měničů tak ukazuje jisté zajímavé prvky, i když možná těm úžasným papírovým specifikacím úplně nedostojí. Přesto se jedná o zajímavý koncept. Nejsou zvukově vyvážená z hlediska použitelnosti, ale ani to neslibují. Některé hudební styly jim sedí mnohem více, primárně jsou ale pro herní, případné filmové použití a zde se jim jasně daří nejlépe s čistými živými detaily.

Pokud jde o cenu, stojí kolem 4200 korun vč. DPH. Zpracování samotných sluchátek a příslušenství je slušné, zvukově jsou nadprůměrná, ale přeci jen existují na trhu i lepší USB zvukové moduly (i když dražší). Tady by se dalo rozhodně zapracovat. Ale jako první podobný model od tohoto výrobce, lze výsledek považovat za povedený, slušela by tomu ale přeci jen agresivnější cenovka. Přeci jen konkurence za tyhle peníze je velká včetně modelů od absolutní špičky výrobců v obou sluchátek. Celkově ale nemáme problém doporučit tento nový herní headset. ADATA XPG Precog je to pohodlný, slušně zpracovaný, solidně hrající herní headset s univerzální konektivitou, s důrazem na to herní ;).

Za poskytnutí sluchátek děkuji společnosti Adata

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-11-14 07:51:46
avatar
Už od pohledu bych si takovej cirkus nekoupil..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-11-14 18:29:37
avatar
omlouváme se, kolegovi se popletli dvě recenze dvou produktů do jednoho, všechno od kapitoly v praxi bylo špatně a vztahovalo se k jinému produktu ...

realita je, že jsou dobrá.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-11-14 18:56:28
avatar
presne tak praxe + zaver patrily k jinym sluchatkum s funkci vibrace coz tyto samozrejme nepodporuji
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Fuj 2019-11-14 08:00:51

Nelíbí se mi vzhled, značku Adata si tedy rozhodně nespojuji se sluchátky, už to by je vyřadilo z mého výběru ... zde uznávám rčení "ševče, drž se svého kopyta!", nelíbí se mi provedení a navíc to prý ani moc dobře nehraje, čímž se mi automaticky nelíbí ani ta cena ... takže vážně nechci ... další
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-11-14 18:29:33
avatar
omlouváme se, kolegovi se popletli dvě recenze dvou produktů do jednoho, všechno od kapitoly v praxi bylo špatně a vztahovalo se k jinému produktu ...

realita je, že jsou dobrá.
Coko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-11-14 08:49:09

Jak by asi mohl dopadnout produkt firmy, která nemá v daném segmentu žádnou tradici a zkušenosti? Tohle není o tom, najmout si ty nejlepší inženýry a vytvořit něco, co svět ještě neviděl a na papír napsat 5Hz - 50kHz. Prodražení konstrukce dvěma druhy měničů je úplně zcestná, třeba si ten rozsah za prahem slyšitelnosti užijí netopýři a nebo budou ze sluchátek ty nejdražší plašiče myší :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-11-14 18:29:28
avatar
omlouváme se, kolegovi se popletli dvě recenze dvou produktů do jednoho, všechno od kapitoly v praxi bylo špatně a vztahovalo se k jinému produktu ...

realita je, že jsou dobrá.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-11-14 18:57:15
avatar
ten zvuk je opravdu luxusni ta dvojice separatnich menicu je hodne poznat..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Thursday, 17 September 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1759x
Komentářů: 16
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!Wednesday, 16 September 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1001x
Komentářů: 2
Další remake - Prince of Persia: The Sands of Time
Další remake - Prince of Persia: The Sands of TimeSaturday, 12 September 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1387x
Komentářů: 7
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!Wednesday, 09 September 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2160x
Komentářů: 22
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPU
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPUSaturday, 05 September 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2789x
Komentářů: 12
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!Tuesday, 01 September 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3436x
Komentářů: 24