TEST: ASUS Strix RAID Pro 7.1 - Kvalitní herní zvuková karta se vším všudy za slušnou cenu? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 08 duben 2016
Přejít na obsah
TEST: ASUS Strix RAID Pro 7.1 - Kvalitní herní zvuková karta se vším všudy za slušnou cenu?
Zvuková karta
Zvuková karta v praxi
Závěr a hodnocení

 

  

 

 

  • Zvuková karta

ASUS rozhodně své produkty umí zabalit a o těch luxusních to platí dvojnásob. Balení Asus Strix Raid Pro  tomu přesně odpovídá.

Krabice má víko, které když odklopíte, tak si jednak můžete prohlédnout vlastní zvukovou kartu v celé kráse, protože je hned pod průhledným plastovým krytem, ale mimo jiné máte také vlastní kartu vyfocenu na víku s popisem jednotlivých částí.

Uvnitř balení však u této verze není jen ta samotná zvuková karta.

Kromě ní je tam i rozšiřující modul s ovládáním hlasitosti nabízející další konektory. V příloze dále najdeme kabely ze zvukové karty do modulu a také adaptér pro optické kabely. Nechybí samozřejmě CD s ovladači a podrobný návod.

 

  • Zvuková karta

Verze Raid Pro je tedy tvořena kartou a modulem. Vlastní ASUS Strix Raid Pro nese hlavní zvukový procesor, kterým je C-Media  6632AX s parametry 384KHz/24bit. DAC čip je osmi-kanálový ESS SABRE9006E.

Karta má kvalitní součástky a také nezávislé napájení přes 6pin (bez jeho zapojení nefunguje). Tedy vše proto, aby bylo co nejmenší rušení. K tomu samozřejmě patří i použití kvalitních kondenzátorů a také ochranný plech.

Pod designově pěkným krycím plechem s prosvětleným „sovím okem“ jsou ukryty všechny použité součástky. Karta má také kvalitní sluchátkový zesilovač s 600 Ohmovou impedancí. Celkově nabízí opravdu kvalitní design.

Hlavní karta má rozhraní PCIe x1 a na konektorech najdeme přední (pravý-levý) výstup (116dB), výstup pro sluchátka (110dB), vstup pro mikrofon a S/PDIF výstup. Pro zapojení optického kabelu je nutno použít redukci.

Řada Strix sebou přináší tři modely. Základní model SOAR je pouze holá karta. Raid Pro obsahuje navíc modul, kde si uživatel může zapnout RAID režim pro úpravu herního zvuku jediným kliknutím. A nejlepší RAID DLX obsahuje ještě lepší zvukový převodník, lepší součástky a dosahuje na ještě lepší parametry.

Tento "modul" se připojuje k samotné kartě speciálním kabelem. Modul obsahuje vývody na sluchátka a mikrofon a tlačítko „Raid Mode“ a ovladač hlasitosti.

Nás ale jistě všechny nejvíce zajímá, jak to celé funguje a hlavně hraje.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
The Expanse: Osiris Reborn – tvůrci se inspirovali v Mass Effect
The Expanse: Osiris Reborn – tvůrci se inspirovali v Mass EffectPondělí, 14 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 589x
Komentářů: 0
Stardew Valley – nová historicky nejlépe hodnocená hra na STEAMu!?
Stardew Valley – nová historicky nejlépe hodnocená hra na STEAMu!?Pátek, 11 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 411x
Komentářů: 0
Cyberpunk: Edgerunners 2 – druhá série má upoutávku!
Cyberpunk: Edgerunners 2 – druhá série má upoutávku!Úterý, 08 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 786x
Komentářů: 0
Nový Superman vyráží do kin – první dojmy jsou rozporuplné
Nový Superman vyráží do kin – první dojmy jsou rozporuplnéPondělí, 07 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 976x
Komentářů: 4
Subnautica 2 se blíží – původní tvůrci a zakladatelé série byli vyhozeni!
Subnautica 2 se blíží – původní tvůrci a zakladatelé série byli vyhozeni!Pátek, 04 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 939x
Komentářů: 0
Zaklínač 4 v technickém demu (UE 5.6) vypadá a běhá skvěle!
Zaklínač 4 v technickém demu (UE 5.6) vypadá a běhá skvěle!Čtvrtek, 03 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2576x
Komentářů: 6