TEST: Trust GXT 668 Tytan 2.1 – Cenově dostupný a překvapivě solidní soundbar se subwooferem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 15 srpen 2018
Přejít na obsah
TEST: Trust GXT 668 Tytan 2.1 – Cenově dostupný a překvapivě solidní soundbar se subwooferem
Trust GXT 668 Tytan 2.1
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

 • Závěr

Když mi Tytan GXT 668 dorazil domů, byl sem celkem skeptický vzhledem nízké ceně tohoto řešení. Přece jenom byl jsem dost „namlsaný“ z předchozí recenze výborné ale výrazně dražší Katany od Creativu. Avšak když jsem tento set poprvé zapojil a pustil první testovací písničku, spadla mi celkem čelist, protože za danou cenu nabízí tento set opravdu velmi kvalitní poslech. Není sice lepší, než KATANA, ale nemá k ní zase tak daleko.

Ovšem podstatně nižší cena samozřejmě někde znát být musí. A to hlavně v možnostech připojení, přece jenom chybí zde bluetooth, který je dneska velmi populární. Také propojit sounbar s PC skrze USB není u tohoto modelu možné. Zde s prostě musíte připojit takzvaně postaru skrze klasický 3,5mm jack, nebo použít kvalitnější optický vstup, pokud je jím vaše zvuková karta vybavena. To samé platí o propojení TV. Možnosti připojení tedy nejsou nijak široké, ale zcela dostačují. Jediné, co bych tomuto produktu za danou cenu přeci jen vytkl, je o něco horší přednes středních tónů a trošku zkresleného projevu při maximální hlasitosti, ale i celkově, za ty rozumné peníze hraje reproduktor za danou cenu velmi dobře. Zajímavý je jak k PC, ale primárně bych jej doporučil do obýváku k TV, které dnes mají sice stále hezčí obraz, ale jak jsou tenčí a tenčí, tak prostě zvuk stojí za houby. Tento levný SoundBar to dokáže snadno vyřešit a zvuk je proti tomu, co poskytují běžně TV, o několik tříd jinde. Takže v tomhle je asi jeho hlavní zajímavost.

Z hlediska designu rozhodně neurazí, zpracování je solidní vzhledem k ceně, překvapí modře podsvícený subwoofer, což jde ale naštěstí dálkovým ovladačem vypnout :). Rozměrově není celkové řešení nijak náročné na prostor a ostudu svým designem dělat nikde nebude.

Celkově tedy hodnotím tento produkt od firmy Trust za velmi povedený a velmi rád mu uděluji ocenění za dobrý poměr cena/výkon. Konkurence je v této cenové hladině sice poměrně bohatá, ale tento model se mezi ní rozhodně neztrácí. A i když existují levnější řešení (Trust také jedno má), asi bych přeci jen začínal s výběr alespoň na této cenové hladině, kde už se dá o nějaké rozumné kvalitě trochu mluvit. Zkrátka opravdu solidní poměr cena-výkon.

Co se nám nelíbí :(

 • Na maximální výkon dochází k znatelnému zkreslení zvuku
 • Chybí bluetooth a USB
 • Střední tóny by mohly být lepší

Co se nám líbí :)

 • Parádní podání vysokých tónů
 • Solidně kvalitní poslech většiny žánrů a dobře nastavené přepínatelné profily
 • Solidní basy a dřevěný subwoofer
 • Podsvícení s možností jeho vypnutí
 • Dálkové ovládání
 • Optický vstup
 • Velmi rozumná cena a výborný poměr cena/výkon.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 02:50:39
avatar
To dřevo je v lepším případě dřevotříska, v tom horším lisovaný papír. Dřevo se z jistých důvodů pro výrobu reprosoustav nepoužívá.
Frekvenční rozsah(na stránkách výrobce 36hz-20Khz) je bez udaného tolerančního pásma irelevantní údaj, může být v rozsahu +-3dB, nebo +-20dB.
Udávaný výkon je samozřejmě nesmyslný, max odběr ze sítě je dle zadního štítku 0,3A, tj. 42VA, nebudeme hledět na účiník a řekněme že je to 42W. Když vezmeme v potaz účinnost zesilovače v D třídě a odběr ostatních obvodů tak výkon bude nějakých 30W.

Alespoň základní info o fr. rozsahu a nesmyslnost udávaného výkonu vzhledem k odběru ze sítě mohlo být v recenzi zmíněno.

PS: Ten "dizajn" dost bije do očí.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 08:15:07

Autor mohol odmerat odber zo siete.Aspon orientacne beznym zasuvkovym meracom.
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 15:44:37

Fox : dřevo se na výrobu ozvučnic reprosoustav samozřejmě používá, jen v trochu jiných cenových hladinách.

Autor : recenze pěkná (děkuji), jen :"Uvnitř dřevěného těla subwooferu ještě najdeme rozšířenou trubici pro vrstevnatý proud vzduchu, což dále zvyšuje výkon subwooferu" je opravdu směšná hláška. To Vám někde vyplivl Google překladač z nějakého propagačního pamfletu? Mám takový dojem, že už jsem to někde někdy četl (třeba zde v recenzi na Katanu?). Normálně se tomu říká "bassreflexový nátrubek" nebo ještě lépe prostě "bassreflex" (o technických náležitostech se nadále nebudu rozepisovat - k tomu není tento web určen). Kromě toho uvnitř těla subwooferu by asi ničemu moc nepomohl :-).
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 13:49:18
avatar
Rád se nechám poučit, myslel jsem dřevo jako dřevo, třeba masiv, ne jeho "deriváty" v podobě MDF desek, překližkových desek apod.

Vím že třeba gradient používá, nebo používal i latě z bříze, ale to je spíše výjimka.
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 15:53:15

Např. Xavian od řady Perla má snad všechny vyšší modely z masivu. A není zdaleka jediný (Gradient, Chario, atd.). Ovšem je pravda, že masově se používá mdf, hdf a podobné "lisované drtě".
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 18:21:18
avatar
Díky za info, netušil jsem že i xavian dělá ozvučnice z masivu.

Právě v těchto cenových kategoriích(4-5 tis.) je málo vidět i MDF, většinou je to DTD a nebo dřevovláknité desky(HDF).

Bohužel jsem viděl i lisovaný papír na kterém byla nalepená 5mm HDF deska.
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 19:38:31

To máte rozhodně pravdu - hlavně v kategorii "pc repro", ale u výrobců klasických (nazvěme to "hifi") repro to většinou i v kategorii kolem 5000,- naštěstí zatím mastí aspoň z mdf.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 16:03:37

Ale ten "náhubek" je uvnitř těla SW, jen ústí ven do prostoru.
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 16:39:33

...takže část je uvnitř, část prochází stěnou a část je venku (ústí na vnější straně stěny skříně).
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 17:56:15

OK, moc slovíčkaříš. Asi budeš zapálený bassreflexista
Ostatně dá se to tak říct.

EDIT: Analfabeti zase klikujou mínusy
Tady nejste na facebooku ....
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 19:40:59

Teď jste zcela nepochybně uhodil hřebíčkem o hlavičku.
Mr.Paul [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 09:10:09
avatar
"trubici pro vrstevnatý proud vzduchu" - co to prosím znamená? Chápu princip té trubky a česky umím také poměrně dobře, ale toto si nedokáži představit?

díky
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 12:04:35
avatar
Popis bassreflexu:

Bassreflex je akustický obvod zajišťující způsob vyzařování hlubokých tónů (nejnižších akustických kmitočtů) z reproduktorové skříně, s využitím energie zadní strany membrány reproduktoru. V běžné ozvučnici se uplatňuje pouze přední strana membrány. Charakteristickým znakem bassreflexu je propojení vnitřku skříně s vnějším prostorem, prostřednictvím otvoru v ozvučnici. Otvor bývá opatřen nátrubkem vsazeným zevnitř. Nátrubek mívá různé tvary, nejčastější je kruhový, obdélníkový, čtvercový, atd. Takto se zatíží zadní strana membrány a energie tudy vystupuje ven. Pro představu bassreflexové ozvučnic.
Funkce bassreflexu:

Podmínkou je, že v akustickém pásmu těsně nad rezonačním kmitočtem dojde k otočení fáze kmitajícího sloupce vzduchu v nátrubku. Rozumí se tím, že v hrdle otvoru bude fázový posun pro konkrétní zvukovou vlnu přibližně 180° vůči zadní straně membrány. Z hrdla pak vystupuje další signál ve stejné fázi jako od přední strany membrány a oba signály se sčítají.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 15:16:10

Bassreflex selsky chápu jako rezonanční a zvukový výstup vnitřní basové ozvěny a vibrací od reproduktoru. U silnějšího aparátu bez reflexu bych se bál roztrhnutí bedny tlakem (trochu přeháním) a nevyužitého potenciálu basového reproduktoru. Kdo někdy stál u ohulené basové bedny a lítaly mu nohavice, tak musí pochopit
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 09:32:49
avatar
Ja tymto soundbarom neviem prist na chut. Este pokial je to iba jeden kus podlhovasteho soundbaru, tak to este chapem, kompaktnost na prvom mieste, zvuk az druhom. Ale ked uz so subwooferom, tak klasika 2.1 je proste stale lepsia, nez toto. Ak uz nieco taketo, tak radsej Trust GXT 628 Illuminated Speaker Set Limited Edition alebo potom bez svietiaceho efektu Logitech Speaker System Z333.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 12:15:02
avatar
me to naopak u kompu vyhovuje, mam katanu od Creativu a pod monitorem mam reprak a pod stolem mam basak. zabira to minimum mista na stole i pod nim a zvuk je luxusni
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 13:58:58

Cisto pre zaujimavost nechyba Vam pri tom zvuk zpoza chrbta ? Mne osobne by chybal lebo som zvyknuty na 5.1. zostavu.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-16 14:33:41
avatar
Nevím jak je to u sound barů, ale creative a jeho EAX 3 až 5 uměl opravdu hodně dobře simulovat na stereo reproních zadní prostor. Akorát to chtělo dobrou třípásmovou reprosoustavu umístěnou jako nearfield monitory, slušný zesilovač a kvalitní DA převodník, se stereo výstupem zv. karty a s běžnými repro byl zadní prostor jenom v náznaku i s X-Fi elite pro.
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-17 08:51:22
avatar
Tiez som zvyknuty na 5.1. Mam Genius SW-HF 5.1 4500 s Creative X-Fi Titanium. Simulacia zadneho efektu je len simulacia. Center pod monitorom pre ciste dialogy a mono zvuky, subwoofer vyhnuty na 150Hz, kedy satelity sa uz krasne chytaju a zaroven este subwoofer neduni, a zadne satelity vyssie a dalej od seba nez predne stereo. Proste nadhera. Zvuk je velmi pekny ako prednesom, tak aj priestorovo.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 406x
Komentářů: 1
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1312x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 938x
Komentářů: 0
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 816x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4792x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2234x
Komentářů: 33