HAVOK a jeho současné možnosti Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 10 duben 2010
Fyzikální a simulační herní systém HAVOK se dočkal zdokonalení. Aktuální možnosti dlouhodobě nejrozšířenějšího fyzikálního engine (byď je v posledních letech u nových her předstižen PhysX), prezentovaly HAVOK a Intel na nedávném veletrhu. HAVOK je používán stále ve vysokém počtu her, mezi nejnovější patří například Just Cuase 2, Bioshock2, Assassin´s Creed 2, UNCHARTED 2, HALO3 ODST, Operation Flashpoint DR a mnoho dalších.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
alifuk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-10 19:11:24
avatar
Super, už aby to bylo ve hrách
Dhatz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-10 20:08:56
avatar
škoda že taková AI nebude ve všech fyzikálních enginech, jelikož dneska furt žádný není superior.
tempoleader [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Havok,Bullet atd. 2010-04-11 15:04:32
avatar
Vyzera to dobre,ale rad by som,keby sa zdokonaloval aj Pixelux Bullet fyzika.Potom by sa mohol konecne zaviest fyzikalny standard,ktory by chodil vynikajuco na kazdom GPU alebo CPU-(narocnost na GPU/CPU ako spomina s3icc0)
tralala [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-11 11:38:23
avatar
Tak ted už mě zajímá jenom náročnost na procesor (nebo jestli už toumí řešit i přes GK???)
Jakožto uživateli se mi více zamlouvá HAVOC jelikož nejsem limitován HW.
HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-11 12:51:43
avatar
Ale ne každý to má také jako ty :-) A těch lidí je víc. Podle mě bude nejlepší to táhnout jak skrz CPU tak GK :-) A hlavně to umět využít :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-11 13:35:55
avatar
HAVOK patří Intelu a ten tlačí tyto věci hlavně přes CPU, ale s nástupem DirectCompute by to mělo jít do budoucna i řpes tento standard a tedy i GPU .... pořád je to jen software a tak se přizpůsobí. V tomto okamžiku je to hlavně řešeno přes CPU, kdy vzhledem k rostoucímu počtu jader, která ani hry nevyužívají naplno, není důvod, proč fyzikou obtěžovat GPU, které má co dělat, aby zvládlo pořádné detaily v nových hrách.
Bennie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-13 09:12:42
avatar
Kdy asi tak se očekává nástup OpenCL?

Přestoupil jsem od NV gpu k AMD gpu a docela mne zklamal ten rozdíl v podpoře například v projektech Boinc
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-13 12:04:29
avatar
Boinc nehraju, neznám a OpenCL je záležitost programátorů aplikací všeho druhu ... AMD je jen návrhář čipů jehož čipy plnou podporu těchto technoloigií se vším všudy mají ....
HonzaN [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-11 14:05:25

pěkné ukázky
Je vidět, že fyzika přes cpu je nadějná, aniž by se zatěžovalo gpu.
Stejně mi to ale nedá, ale ten Ghůl v tom 2 videu mi připadá jak "zhavokovanej" OBR
Docela se havok blíží realitě, když už evokuje chování OBRA v reálu ( a celkem úspěšně ) ... fakt dobré ukázky
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-11 18:03:51
avatar
pan OBRizka se nezda, ten se nacpe vsude jinak opravdu povedene ukazky
JoBethCasey [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-04-11 20:33:52
avatar
vypada t pekne, ted uz jen zverejnit narocnost na HW
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 228x
Komentářů: 2
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 789x
Komentářů: 0
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Tuesday, 23 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 591x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoMonday, 22 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1233x
Komentářů: 4
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Friday, 19 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 642x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Thursday, 18 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 589x
Komentářů: 0