Notebooky s NVIDIA RTX 2000 kartami jsou horší než s GTX 1000? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Wednesday, 06 March 2019
Na tento problém už jsme upozorňovali. Nová generace NVIDIA grafik RTX nepřináší to, co nové generace obvykle přináší. Výkon prakticky nevzrostl, ale ceny ano. A tak na trhu dochází k absurdním situacím, kdy stále široce dostupné notebooky s GTX 1000 modely jsou stejně výkonné, někdy i výkonnější, ale většinou levnější než notebooky s RTX 2000. Už jsme mluvili o tom, že velkým problémem RTX série pro mobilní použití je nižší efektivita čipů, protože jsou prostě větší. Snížení TDP tak má za následek značné snížení výkonu, kdy GTX 1000 série s menšími čipy na to tolik netrpěla. V případě mobilního nasazení tak NVIDIA RTX 2000 grafiky jsou vlastně horší řešení než více než o 2 roky starší předchozí generace postavená na horším výrobním procesu, starší generaci architektury a starší verzi pamětí. A to i ve srovnání s desktopovými variantami, kdy GTX 1000 Mobile nabízely výkon podobný desktopovým verzím, nová RTX série se ale k výkonu desktopových RTX výrazně nepřibližuje a stěží nabídne lepší výkon než stávající mobilní GTX 1000 modely. A to nemluvíme ani o tom, že jména karet jsou ještě více zavádějící. Co se na tohle dá říci …
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
duron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-08 09:01:16
avatar
Do haje, ja uz nekolik let odkladam nakup noveho ntb, ceny s RTX kartami vypadaji dobre (2070 do 55t) a ted zase toto... chtelo by to nejaky redakcni test.
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-08 17:14:25
avatar
Když už jsi to odkládal tak dlouho, tak už počkej na něco smysluplného s mobilním Ryzenem. Jsem ve stejné situaci, rád bych nový noťas, ale nebudu ho kupovat na dosluhující platformě a k Ryzenu by to chtělo něco lepšího než RX460, co se běžně za rozumné prachy maximálně nabízí
janpsar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Max-Q 2019-03-10 10:10:25

Chtelo by do clanku doplnit, ze se toto tyka pouze Max-Q grafik a jeste ne u vsech.
Zalezi jake takty zvoli vyrobce notebooku.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobře
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobřePátek, 26 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 348x
Komentářů: 0
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!Čtvrtek, 25 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 333x
Komentářů: 0
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 579x
Komentářů: 6
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1201x
Komentářů: 1
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Úterý, 23 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 740x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1321x
Komentářů: 4