Test: Palit GTX 580 se 3GB paměti! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 06 únor 2011
Grafiky GTX 570/580 mají nevýhodu v podobě malé kapacity grafické paměti, díky čemuž si je ve vyšším rozlišením dovolí prohánět a někdy i předhánět výrazně levnější 2GB grafiky Radeon HD 6950/6970. Výrobci grafik tak dnes přicházejí se 3GB paměti pro GTX 580. Bohužel, kromě vyšší spotřeby to sebou nese nevýhodu i ve vyšší ceně, kdy 3GB verze GTX 580 již atakují ceny 13 000 - 14 000 korun, což je opravdu hodně, zejména s ohledem na blížící se modely HD 6990/GTX 590.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Vernys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-06 20:46:17

Hodně to vzhledem k ceně HD5970 není a troufám si tvrdit, že s 3gb paměti HD5970 porazí všude ( ve vyšším rozlišení ) Navíc je o chlup levnější, takže se jedná o velmi zajímavý model, Ovšem nekupoval bych to, kvůli nástupu HD6990/GTX590...
F3rda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-06 22:42:13
avatar
Jak by řekl Al: Nemyslím si Time... Škoda, že tam není nějaký porovnání. A ani nechci vědět, co to žere. A to na konci startuje stíhačka nebo ....
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-06 21:35:12
avatar
Jestli o trochu prekona HD 5970, tak to je opravdu vykon na grafiku o dva roky mladsi Takze zajimava, ale ne pro me.
Vernys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-07 01:12:49

Ano, až po roce NV dohonila AMD. Ale DD říká, že je HD5970 výhodnější, než GTX580 přitom GTX580 je o několik tisíc levnější...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-07 02:48:09
avatar
Výhodnější? Já bych teda ke koupi dnes nedoporučil HD 5970 (pakliže bys ji vůbec sehnal) .... to místo toho určitě lepší dvě HD 6950/6970 do CF ... dvě HD 6950 2GB budou stát stejně a budou o dost lepší a výkonější, CF škáluje u HD 6000 lépe, navíc ty vylepšení pod DX11 navíc 2GB paměti každá ... není o čem debatovat ...

upřímě 3GB GTX 580 bych také nekoupil, stojí jak dvě HD 6950 2GB, na který nemá ani kdyby se rozkrájela ;)
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-07 19:13:22
avatar
Hezký kousek s přídavným agregátem na Ele a nebo s možností rozšíření vytápění doma bych do ní šel.
Loki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-08 00:40:20
avatar
Snad karta nedostojí svému jménu a ve skříni nebude "Pálit" ...
NavratilJirka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-08 10:12:47
avatar
Miluju tyhle videa jak otevírají krabice od HW ( jsem krabicofil)
M4S4CR [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-08 14:18:23
avatar
Nemůžu si pomoct, ale já jen grafiky ASUS, možná MSI .
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 309x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 270x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1082x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 531x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1475x
Komentářů: 0
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSobota, 13 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 655x
Komentářů: 0