VIDEO: Windows 8 s revolučním designem plochy! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 27 červen 2011
Jak už víte, Microsoft připravuje novou verzi svého operačního systému Windows. Ta má pracovní označení 8. Pro MS je to velmi důležitý produkt, zejména proto, že se mu do revíru dostává škodná v podobě Google Android, která se veze spolu s Tablety i SmartPhone, jež mohou, ale nemusí ohrozit samotné klasické PC. MS chce být připraven a tak Windows 8 bude nejen ARM kompatibilní, ale bude mít rovnou ovládání a plochu udělanou i pro použití na ultramobilních přístrojích. MS po mnoha letech sáhne na osvědčenou plochu a základní ovládání a video ukazuje, jak by to mělo vypadat. Upřímně? Vypadá to hrozně. V podstatě je to podobné, jako Windows Phone 7 a nepoužíval bych to ani zadarmo. Naštěstí bude existovat i jednoduchá možnost přepnout vzhled a funkčnost plochy na klasiku, kterou známe dnes.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
RockingTad [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-28 11:53:29
avatar
Deja Vu. Odkaz
Xaphan69 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-28 12:22:31

Zas mam podobny pocit jak u Visty , ze ,,letos vynecham".
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-28 12:32:23
avatar
Klasika je klasika
MobyDict [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-29 10:37:58
avatar
myslis jako ze windows XP forever?
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-28 16:18:32
avatar
Zatím neřeším,nejdříve ozkouším a jinak nechávám W7.Vždyť proč něco měnit když to šlape super.
ElectricKota [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-29 08:04:43
avatar
Připadne mi to jen jako obyčejná nástavba, podle mě si nedovolí odstranit klasickou plochu. Start na stolním PC bude asi používat jen blázen, je to vyloženě dělaný pro tablety a mobilní přístroje. A systém dlaždic se mi celkem líbí, nevím co proti němu každý má.
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-29 11:21:28

Ja tam ten sajrajt nechci vubec, chci instalaci bez toho sajrajtu.
Trace4x10 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-30 09:49:10
avatar
Buď to instalátor pozná, jestli máš dotykovku nebo ne, nebo ti dá možnost volby. Ale to by bylo při instalaci kliknutí navíc a to jde proti tomu, o co se snažili při vývoji 7, respektive při jejich instalaci.
ripple [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Metro 2011-07-02 22:44:44
avatar
Toto ovládací prostředí je určeno POUZE pro dotykové displaye.
PS: jmenuje se Metro.

Ps2: http://www.iphonetips.cz/apple-novinky/windows-8-microsoft-odhalil-plany-apple-ma-o-cem-premyslet/
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 677x
Komentářů: 0
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Úterý, 23 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 505x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1199x
Komentářů: 4
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 634x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 580x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1187x
Komentářů: 3