Bethesda bude používat Creation Engine i pro TES6 a Fallout 5! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Wednesday, 18 February 2026
Tvůrčí studio Bethesda prostřednictvím Todda Howarda potvrdilo, že plný přechod na Unreal Engine neplánuje. Nadále chce rozvíjet a používat vlastní engine. Tedy svůj Creation Engine, který technicky existuje sice ve verzi 2.0 použité u STARFIELD, ale reálně je jeho jádro stále původní 20 let staré a bohužel mnoho funkcí a zásadních věcí tomu evidentně odpovídá. Právě zastaralost engine je podle mnohých jedním ze zásadních problémů Bethesda her a speciálně fungování a herního designu StarFieldu. Přitom Unreal Engine verze OBLIVIONu vypadá lépe, než jakákoliv jiná Bethesda hra, pravda, v základu stále samotná hra běží na Creation a Unreal se stará jen o vizuální stránku. Přesto je nemyslitelné, že by chystaný TES6 nebo Fallout 5 měly vypadat hůře než remasterovaný Oblivon, nyní ale víme, že na UE5 prostě nepoběží. Howard nicméně slibuje, že na nové verzi Creation Engine 3 opravdu zapracují a bude vizuálně působivá. TES 6 bude první hrou, která jej má využívat. Bohužel mezitím chodí od bývalých vývojářů studia zprávy, že TES 6 nebude žádný zázrak, že Bethesda se vůbec nezměnila a že pokračuje ve svém zastaralém stylu, což ostatně potvrdil i Howard. Jenže Bethesda styl je dnes evidentně zcela překonaný a kvalita herních prvků a her samotných prostě nedosahuje úrovně jiných velkých moderních RPG her. A tak obavy o TES6 jsou rozhodně na místě. Upřímně dost pochybuji, že Creation Engine 3 bude nový engine. Prostě jen stávající verze dostane další vizuální update, technologicky ale bude kulhat na všechny čtyři, speciálně proti tomu co dnes nabízí Unreal Engine 5+. A jednoduše Bethesda studio postrádá podle mě schopnost i zájem nějaké pořádné hry skutečně vyvíjet a posunout věci dál. Bethesda zůstává evidentně zaseknutá v hluboké minulosti s výmluvou, že prostě hráči očekávají od jejích her určitou podobu a vlastnosti, a tak se toho drží. No nevím, ale pochybuji, že by od TES 6 všichni očekávali a požadovali, aby herně fungoval dnes už stejně archaicky jako SKYRIM, tedy podobně jako StarField, který bohužel svou zastaralostí mnoha herních prvků značně odrazuje. Snižte tedy očekávání ohledně TES 6 a Fallout 5 na minimum, tím spíše, že jejich vydání je zjevně dost daleko. Navrch toho Howard říká, že máme snížit očekávání kolem aktualizací StarFieldu, že žádný „StarField 2.0“ nebude. Nový obsah a aktualizace dorazí, ale pokud se vám nelíbila hra doposud, tak na tom se prý nic moc nezmění … tenhle přístup a vyjádření myslím říká vše o Bethesda a jejich chystaných hrách.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2026-02-25 17:18:35
avatar
Bethesda se stále drží svého ověřeného konceptu : "Vydáme beta verzi graficky a funkčně extrémně zastaralé hry a hráči si ji dodělají do funkčního stavu sami. My pak budeme v průběhu následujících let vydávat za plnou cenu výroční verze hry, které budou stále funkčně a graficky mnohem horší, než hra upravená komunitou."
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2026-02-26 08:03:01
avatar
LOL to jsou klauni, zase jim to dodělají modeři... ať si to strčí do špic, líné kůže....
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2026-03-03 12:05:58

Tak alespon nebude ohrožen "typický Bethesda styl"
...projdu z chodby do patra "LOADING"...projdu z patra do kanceláře "LOADING"...A tak pořád do kola.
Tohle tak neuvěřitelně bylo do očí ve Starfield, že i kdybych nevěděl kdo ho dělal tak automaticky řeknu "jooo Bethesda mapy"
shiro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2026-03-06 09:01:00

A co kedysi prvy Half Life? Tiez mal XY loadingov krizom cez mapu...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Friday, 19 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 130x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Thursday, 18 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 119x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceWednesday, 17 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 996x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeWednesday, 17 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 495x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Tuesday, 16 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1450x
Komentářů: 0
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSaturday, 13 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 642x
Komentářů: 0