Destiny 2 končí, SONY/Bundgie v krizi. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Monday, 25 May 2026
Tak to netrvalo dlouho a SONY udělalo očekávané. Zařízlo kdysi úspěšné DESTINY 2, které přitom mělo být jedním z jeho stěžejním live service produktů, jež za velké peníze spolu s Bungie před pár lety pořídilo. Jenže vývoj téhle hry šel následně do kytek, s tím také přízeň hráčů. Následně se Bungie vrhlo na vývoj jiné hry jménem Marathon, která se ukázala být totální propadák. Mezitím jim DESTINY 2 definitivně umřelo, hráči odešli a SONY tak zůstávají jen náklady na provoz mrtvé hry. A tak bylo rozhodnuto, že dříve populární DESTINY 2 končí. Poslední update dostane 9.6.2026 a konec. Co by online hra bude nadále sice funkční, ale otázkou je, jak dlouho. Definitivní vypnutí SONY neoznámilo, je možné, že ani nebude, protože možná vzniknou zákony, které to znemožní. Nad budoucností samotného Bungie studia se však stahují temné mraky. Nutno říci, že Bungie, které existuje dnes, je jen stínem toho, které udělalo kdysi DESTINY hry. Už dávno jej opustili nejznámější klíčové tváře s miliardami dolarů od hloupého SONY, které značně přeplatilo, a už ví, že koupilo něco, co mělo řádově či násobně nižší hodnotu. A dnes odepisuje účetně stamiliony dolarů kvartál, co kvartál. Samotné Bungie studio má velké problémy. Konec DESTINY 2 se sice dal čekat, ale ne tak rapidní. Studio se SONY očekávalo úspěch MARATHON, který se však nedostavil. A s pravděpodobností 99,9% ani nikdy nedostaví. Je otázkou, zda nebude v následujících měsících také ukončen. A vývoj žádné další hry neběží, protože studio se mělo primárně věnovat vývoji a provozu MARATHONu. Jenže hráči o něj zájem nemají a SONY samozřejmě umí počítat, i když tak občas nevypadá. Hráči by chtěli DESTINY 3, ovšem to prostě není v procesu. Vývoj ani nezačal, natož produkce. A tak studio čeká další propouštění, které bude znamenat omezení na prakticky jen udržovací team, bez schopnosti a možností vyprodukovat novou hru. Udělat DESTINY 2 kompletně k offline hraní se tedy už asi nepodaří …
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2026-05-28 08:41:14

Škoda, destiny 2 má brutálne dobrý gunplay a loot mechaniky, pribeh…Ano po tej dekáde ma omrzela už grafika no dufal som, ze to rozbehnú znova keď bude vychádzať nová generácia konzol s destiny 3. Nechápem Sony. Kúpia bungie kvôli ich schopnostiam s live service. Destiny univerzum má (malo a radi by sa tam vrátil ak by došiel další diel) silnú zakladnu hráčov. Nemusia vymýšľať nový produkt. Veď preto sa kupuje cela značka aby sa to snáď využili nie? Jednoduché, serte na Marathon a oznámte Destiny 3.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 124x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 112x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 993x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 494x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1450x
Komentářů: 0
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSobota, 13 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 642x
Komentářů: 0