Rádi byste hráli na kytaru trochu drsnější muziku, ale nemáte na drahé vybavení? Tak možná právě vám by se hodil následující produkt s názvem Stealth Plug, který nabízí hned několik prvků v jednom balení...
Představení a obsah balení...
Nejprve si stručně řekněme, co to vlastně ten Stealth Plug je a co s ním můžete dělat. Volně řečeno se jedná o balíček pro kytaristy, kterého součástí je USB zvuková karta a software, obsahující nejen nepřeberné množství efektů, ale i velké možnosti zpracování nahrané kytary. USB karta je maličká plastová krabička, kterou z jedné strany připojíte do počítače, druhou do kytary a po nainstalování příslušného software můžete začít hrát (jde to i bez něj, ale pouze čistý zvuk).
Kytara na tomto i následujících obrázcích samozřejmě do příslušenství nepatří...
Díky dodávanému software můžete na zvuk nabalit spoustu předvoleného zkreslení, nahrát do počítače a dále upravovat, případně si zvuk nastavit dle vlastních potřeb. Nepotřebujete tedy žádnou speciální zvukovou kartu s podporou ASIO ovladačů a nízkým zpožděním (já kvůli tomu kdysi kupoval Aureon od Terratecu). Co se týče software, tak kromě několika více či méně využitelných programů je hlavním trhákem kytarové kombo AmpliTube 2 Live, které mnohým z vás jistě představovat nemusím.
Co se týče zapojení, tak máte na výběr z několika variant, ale u všech je potřeba počítač, nebo alespoň notebook. První možností je připojení ke kytaře, počítači a jako výstup použít sluchátka s 3,5 jackem. Dále můžete místo sluchátek připojit reproduktory a zvuk pouštět do prostoru, nebo pomocí kablíku se dvěma 3,5 konektory je připojit do mikrofonového vstupu na počítači, takže zvuk bude vycházet z repra, které u něj používáte. Pochopitelně můžete pomocí redukce (není součástí balení) Stealth Plug připojit na vaše skutečné kytarové kombo a přehrávat zvuk přes něj.
A teď se již podívejme na to, co se všechno skrývá v krabici. Tak především je to již zmiňovaná USB zvuková karta s téměř 3m kabelem, kde na straně jedné je klasický placatý USB konektor a na druhé kulatý 6,3mm kytarový jack.
Dále to jsou nezbytné příručky, manuály (včetně českého), letáky, registrační karta s kódy pro registraci RiffWorks Standard (pro záznam a editaci vlastní produkce)a AmpliTtube 2 Live standalone (kytarový procesor) AmpliTube 2 Live plug-in (VST, RTAS, AU) a dva CD-ROMy, na kterých najdete instalace StealthPlug, AmpliTube 2 Live, RiffWorks, SampleTank 2 SE (sampler s 64 zvuky), T-RackS EQ (šestipásmový masteringový ekvalizer), Mackie Tracktion 2.1 (audio/MIDI sekvencer), manuály, zhruba 500MB zvukových smyček (kytarové, bicí, basové, doprovodné) a další.
Popis a zprovoznění Stealth Plugu...
Nejprve se trochu blížeji podívejme na samotnou USB zvukovku. Je z černého plastu a má takřka trojúhelníkový tvar. Na délku zhruba 9cm, na šířku 5cm a tlustá je 1,5cm. Ze dvou stran z ní vycházejí kabely pro připojení do USB a kytary, které není možno odpojit a to je dobře. Celková délka činí bezmála 3m, což lze považovat za dostatečné.
Napájení/rozhraní-USB
LED kontrolka aktivity
Hi-Z kytarový vstup
Sluchátkový výstup
Sluchátkový výstup
16bit/44,1KHz
ASIO a Core audio ovladače
Sluchátkový výstup
Kromě LED diody, která signalizuje zapojení a správný chod, je ještě k dispozici výstup na 3,5 jack a pomocí dvou malých tlačítek lze ovládat hlasitost. A to je vše.
Pokud vás zajímá náhled dovnitř, tak si prohlédněte následující obrázek, který ovšem nic zvláštního a nečekaného nepřináší.
Připojení je jednoduché. USB konektor do počítače a kulatý jack do kytary. Tady chci ale upozornit na jednu maličkost a to tu, že pokud jste zvyklí upínat kabel za pás (aby nevypadával konektor), tak budete mít trochu problém, protože kabel ze strany kulatého jacku je trochu kratší (především u kytar se spodním výstupem) a klasická smyčka se vám zřejmě nepovede tak, jak by bylo dobré.
Ovšem, ještě než připojíte Stealth Plug s počítačem a kytarou, tak je nutno nainstalovat přiložený ovladač. V manuálu je na tento postup kladen důraz. Instalace je naprosto bezproblémová, a pokud se budete držet předepsaného postupu, tak nemůžete nic zkazit. Až bude vše hotovo, tak se vám v pravé dolní části objeví nová ikonka, kterou budete ovládat hlasitost, frekvenční rozsah, velikost bufferu a spuštěný ovladač.
Dalším krokem by měla být instalace AmpliTube 2 Live, kterou rozhodně doporučuji zaregistrovat, protože se vám tak otevřou další možnosti tohoto software...
Celý článek najdete na CDR-Hard.cz
|